Kineziterapija Kaune | Eeefondai.lt

Kineziterapijos studijos: ko tikėtis ir ką tai duoda?

Pastaraisiais metais ką tik baigusių mokyklą jaunuolių tarpe populiarėja kineziterapijos studijų galimybė. Štai, kineziterapija kaune – gana populiari specialybė. Čia ją galima studijuoti ne vienoje aukštesniojo ar aukštojo mokslo įstaigoje. Ko galima tikėtis iš šios studijų programos? Apie tai, kuo būtent kineziterapija kaune ją patraukė, pasakoja neseniai bakalauro diplomą įgijusi specialistė Roma.

Roma: „Kineziterapija – mano pašaukimas.“

Roma, paklausta, ar išgyveno dilemą – kineziterapija vilniuje ar Kaune? – atsako neigiamai: „Ne, apie tai net negalvojau. Kodėl? Na, mano motyvai nėra labai originalūs. Gimiau ir augau Kaune, tad čia ir pasirinkau likti studijuoti. Esu girdėjusi, kad kineziterapija vilniuje yra dėstoma puikių lektorių ir specialistų, tačiau Kaune mus mokė nė kiek ne prastesni dėstytojai. Iš tiesų, studijų kokybe likau patenkinta su kaupu.“. Roma sako, kad šia veiklos sritimi susidomėjo paskutinėse gimnazijose klasėse: „Pamenu, per biologiją šiek tiek mokėmės: kineziterapija kas tai, kokio pobūdžio tai veikla, ir panašiai. Mane sudomino galimybė padėti žmonėms. Supratau, kad kineziterapeutai padeda nelaimių ištiktiems žmonėms reabilituotis fiziškai, gydo ar padeda palaikyti gerą fizinę būklę. Aš pati nuolat domėjausi sveika gyvensena, mankštos privalumais, tad žinojau, kad turėčiau ką duoti. Be to, visad mėgau bendrauti. Iš tiesų, pasirinkimui įtakos turėjo ir tas faktas, kad ši specialybė buvo prieinama Kaune. Jeigu kineziterapija klaipedoje tebūtų galima mokytis, greičiausiai, būčiau atsisakiusi šios minties. Bet dabar esu visiškai patenkinta savo specialybe. Daugiau nei patenkinta – supratau, kad tai mano tikrasis pašaukimas.“.

Ko mokosi būsimi kineziterapeutai?

Kineziterapija vaikams ir suaugusiems tampa reikalinga, kai iškyla tam tikrų fizinių sunkumų – kai reikia specialios mankštos po traumų, kai kankina nugaros, sprando, sąnarių skausmai, ir panašiai. Tai plati sritis, o žinios, įgytos studijuojant, yra pilnai pritaikomos praktikoje. Ko galima tikėtis iš kineziterapijos studijų? Pavyzdžiui, kineziterapija kaune, dėstoma vienoje kolegijų, apima anatomijos, fiziologijos, slaugos pagrindus, kineziterapijos vaikams, nėščiosioms, įvairiems ligoniams metodikų studijas. Be to, čia siūloma mokytis gydomųjų pratimų su kamuoliais, masažo technikos, higienos, sveikos gyvensenos pagrindų. Trumpai tariant, baigę šias studijas specialistai turėtų išmanyti, kaip atlikti kineziterapija vandenyje ir salėje, su specialiais mankštos įrankiais, kaip suteikti ligoniui reikiamą pagalbą.

Kinezitarapija keičia požiūrį į gyvenimą ir pagalbą žmonėms

Roma, neseniai baigusi studijas, sako, kad darbą pagal specialybę rado nesunkiai: „Kai tik pradėjau studijuoti, supratau, kad kineziterapeutės profesija ne taip jau lengvai ir įgyjama. Reikėjo pasimokyti – tai tiesa. Žinoma, man patiko, kad teorinės medžiagos buvo kiek mažiau nei praktinės. Žinoma, būtina turėti stiprius teorinius pagrindus, tačiau labai didelis dėmesys buvo teikiamas ir praktinėms žinioms. Žodžiu, tai, ką išmokdavome per paskaitas, iš karto pritaikydavome realiai, tad studijos buvo labai įdomios. Kai nesunkiai gavau darbą, supratau, kad studijuoti buvo verta. Pasirodo, kineziterapijos specialistų Lietuvoje reikia, tai paklausi specialybė. Žinoma, reikia ne bet kokių, bet atsakingų darbuotojų, tad visus skatinu mokytis uoliai. Juk čia svarbu suteikti tinkamą pagalbą žmonėms. Bet kokios spragos netruks išryškėti – šitą galiu garantuoti. Na, o viską apibendrindama, galiu drąsiai tvirtinti – tai puiki specialybė, davusi man labai daug žinių, patirties. Iš esmės, ji pakeitė mano požiūrį į gyvenimą. Nuo šiol mano prioritetas – padėti žmonėms. Kai kada jiems būtina padėti „atsistoti ant kojų“ gyvenime, tiesiogine prasme ir perkeltine. Žinau, kad jau ir dabar kineziterapija kaune – paklausi specialybė, tačiau tikiuosi, kad ateityje darbuotojų šioje srityje tik daugės.“.