admin | Eeefondai.lt | Page 2

temides-svarstykles-2680804Žmonės sveria viską: ir maisto produktus, ir savo sprendimus. Taigi, svarstykles tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Ypač šiais laikais kai tokios populiarios įvairios dietos, reikalaujančios tikslaus produktų svorio, o jau ką kalbėti apie verslą, kur tikslumas yra viena iš būtinų sąlygų. Juk negalime įsivaizduoti parduotuvės, kurioje nebus pasvertas maistas ar restorano, kur virėjai porcijas sveria ,,iš akies”. Šis įrenginys yra tiesiog būtinas mūsų sėkmingam ir užtikrintam verslui. Ir aišku, mūsų savikontrolei kasdieninėje buityje.

Svarstyklių rūšys

Šių prietaisų pasirinkimo spektras yra ganėtinai platus, o ir rūšių nemažai. Prieš perkant svarstykles turite išsirinkti kokio tipo  jums reikia: spyruoklinių, balansinių ar elektroninių. Spyruoklinės svorį matuoja pagal spyruoklės įsitempimo lygį, jos dažniausiai naudojamos turgavietėse arba kasdieninėje buityje. Balansinės svarstyklės – visiem gerai atpažįstamos, kurios svorį matuoja lygindamos su kito objekto svoriu. Šios svarstyklės taip pat yra tarsi teisingumo simbolis, paplitęs jau antikos laikais. Galiausiai, elektroninės svarstyklės  – moderniausios ir šiais laikais jau spėjusios tapti ir populiariausiomis. Šios svarstyklės būna įvairių tipų ir skirtingų sudėtingumų. Maitinimo įstaigose naudojamos atsparios drėgmei, parduotuvių centruose – ypač modernios, galinčios susijungti su kitais kompiuterizuotais įrenginiais. Taip pat yra gana paprastų, buičiai skirtų elektroninių svarstyklių.

Svarstyklių įsigijimo vietos

Svarstyklėmis prekiauja nemažai įmonių ir jų pasiūla yra gana didelė. Jei jau išsirinkote svarstyklių rūšį, tada reikėtų apsibrėžti kokiam tikslui jos bus naudojamos, taip lengviau rasite jums tinkamą prekę. Pavyzdžiui, svarstyklės prekybai rekomenduojama rinktis elektroninio tipo, nes jos gali būti užprogramuotos iškarto spausdinti etiketę su norima informacija (svoriu, produkto kaina, galiojimo laiku, pavadinimu ar pan.). Taip pat tokio tipo svarstyklės gali būti kompiuterinėmis programomis sujungtos su kitais įrenginiais, o tai padės paspartinti jūsų veiklą ir padaryti ją efektyvesnę. Pramoninėmis elektroninėmis svarstyklėmis prekiauja Raso. Čia rasite platų pasirinkimą ir tikrai išsirinksite jūsų lūkesčius labiausiai atitinkančią prekę. Jei jūsų poreikiai baigiasi buityje ir jums reikalingos nesudėtingos svarstyklės, tai jas galite įsigyti beveik visose didesnėse parduotuvėse ar prekybos centruose. Vis tik kasdieniniam vartojimui taip pat rekomenduojamos elektroninės svarstyklės, jei siekiate tobulo tikslumo. O jei neturite laiko vaikštinėti po parduotuves, tai įsigykite elektronines svarstykles internetu. Tai labai patogus būdas, o ir tokią paslaugą siūlančių įmonių tikrai ne viena.

Kainos

Šių prietaisų kainos gali svyruoti labai stipriai: nuo kelių eurų iki tūkstantinių sumų. Ir viskas priklauso tik nuo jūsų poreikių. Be abejo, buityje tinkančios naudoti svarstyklės nekainuos daug, tačiau kuo jos modernesnės ir turinčios daugiau funkcijų, tuo svarstykių kaina didesnė. Taigi, apibrėžti konkrečių skaičių negalima, nes pasiūla yra labai didelė, o kiekvienas atvejis individualus. Tačiau, jei renkatės svarstykles savo verslui, patariame pasiskaičiuoti ar brangesnis bei sudėtingesnis įrenginys neatstos savo kainos, kai nereikės papildomai mokėti už kompiuterizuotą techniką, kuri sujungtų keletą įrenginių į vieną sistemą. Arba už papildomus įrenginius, kurie spausdintų etiketes ir pan. Šiuo atveju reikėtų pasikonsultuoti su specialistais ir išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį turinčią prekę.

Šis prietaisas žinomas jau nuo labai senų laikų ir iki pat šių dienų išlieka labai reikalingas. Žmonės neįsivaizduoja be svarstyklių nei parduotuvių, nei turgaviečių, nei sandėlių, nei tuo labiau maitinimo įstaigų. O jau kalbėti apie kasdieninę buitį, kurioje vis jų prisireikia. Svarstykles tapo tiesiog neatsiejamos nuo mūsų gyvenimo, tiek tiesiogine savo paskirtimi, tiek menama, kai svarstome bei ,,sveriame” tam tikrus savo poelgius ar sprendimus.

Read More

car-light-750x475-300x190-7694710Ar kada nors esate papuolę į situaciją, kai ramiai važiuojant keliu jums kelionę sugadina tai, kad pas kažką nepadarytas geras zibintu reguliavimas. Neteisingai sureguliuotos šviesos, važiavimas ant ilgų, neveikiantis zibintų šviesų reguliavimas ir panašios bėdos gali prišaukti vieną didesnę – eismo įvykį.

Ilgos šviesos

Visų pirma, kai žmonės važiuoja su trumpomis arba ilgomis šviesomis tai čia jau nėra servise atliekamas zibintu reguliavimas. Čia yra vairavimo įpročiai ir mokėjimas elgtis kelyje, priklausomas nuo kiekvieno viaruotojo asmeniškai. Tačiau, jeigu jums naktį važiuojant vienumoje iš priekio atlekia mašina, neketinanti išjungti savo ilgų šviesų, jūs tikrai galite patekti į rimtą bėdą. Apakinti tos iš priekio artėjančios šviesos, jūs galite ir rėžtis į tą mašiną (taigi, ji būtų pati kalta dėl savo elgesio), ir netinkamai išvažiuoti posūkyje, ir nulėkti nuo kelio. Juk mes nevažinėjame paprastai akli arba užsimerkę. O kai yra apakinamas vairuotojas, tai yra tas pats, kas vairuoti aklam.

Pakeltos šviesos

Net jeigu vairuotojai stengiasi nevažiuoti ant ilgų šviesų, kai aplink gali būti kitų mašinų, tačiau jų zibintu aukščio reguliavimas gali pridaryti tokių bėdų, kaip ir ilgos šviesos. Jeigu iš priekio atlekia mašina, kuri važiuodama šiek tiek šokinėja per kalnelius, jūs pastebite, kad ir šviesos kilnojasi, kartais aštriais spinduliais besirėždamos jums tiesiai į akis. Toks šviesų reguliavimas būna nebe priklausomas nuo vairuotojo. Tačiau tai, kad šviesos pakeltos ima akinti, rodo, kad apskritai žibintų reguliavimas Vilniuje kaina ir kokybe turi būti visada teisingas ir geras. Buc labai blogai jeigu važiuosite siaubingai auštai užkeltomis šviesomis. Jau geriau koks nors autoservisas Toptis jums padės susireguliuoti žibintus, ir tada važiuosite ne su pakelta šviesa, o su tokia, su kokia ir reikia važiuoti.

Važiavimas be šviesų

Aišku, turbūt pats blogiausias dalykas yra išvis važiavimas be šviesų. Tokio elgesio, kad ir kaip keista, bet taip pat pasitaiko. Būna, kad žmonės turi tik vieną veikiantį žibintą, o tai labai klaidina visus eismo dalyvius, nes tada sunku suvokti, kokio dydžio iš tiesų yra jūsų ar kažkieno kito automobilis. Tamsoje iš priekio matant tik vieną atlekiančią šviesą, galima galvoti, kad čia kažkokia dviratė motorinė priemonė, kai iš tiesų tai bus kas kita, ir jūsų zibintu reguliavimas galės suklaidinti eismo dalyvius dėl gabaritų. Todėl su viena sugedusia šviesa geriau niekada nevažinėkite. Ir juo labiau – nevažinėkite išvis be šviesų. Nes tada tikrai būsite visiškai nematomi ir keliantys baimę kitiems, bei grėsmę sau.

Atšvaitų svarba

Tačiau reikia galvoti ne tik apie tai, kas yra šviesos, bet ir tai, kas yra atšvaitai. Jeigu vieni eismo dalyviai privalo saugiai važinėti su gerai veikiančiomis šviesomis, tai kiti eismo dalyviai būtinai turi pasistengti turėti atšvaitus. Neseniai prieš porą metų priimtas nutarimas numato, kad dviratininkai turi būtinai turėti žibintus arba šviesą atspindinčią liemenę. Nesilaikant šio punkto, galima papulti į labai sunkias avarines situacijas. Kaip gi tamsoje gali jus pastebėti automobilio vairuotojas, jeigu jūsų dviratis neturi nei jokios šviesos, nei atšvaito. Priversdami vairuotoją save nutrenkti, jūs ir jam, ir sau didelį pavojų keliate, ir visam mašinos ekipažui. Galų gale, reikia atšvaito ir žmogui iš kaimo, einančiam keliu. Toks apskritai jaučiasi dažniausiai kone nemirtingas, tačiau šiaip jau jis toks nėra.

Read More

monirondec1_54b3877529344-300x300-5281440Nors atrodo, kad pinigu tikrinimo aparatai labiausiai reikalingi didesniam verslui, tačiau knygyne dirbanti Rūta sako, kad ir nedidelėje jos prekybos vietoje pasitaiko netikrų pinigų bei keistų sukčiavimo atvejų.

Knygynai traukia keistuolius

Rūta sako, kad per savo ilgametę darbo knygyne patirtį, ji suvokė, jog knygynas yra ta vieta, kuri būtinai pritraukia kokius nors keistuolius. Kuo didesni keistuoliai, tuo geriau, nes knygyne jie jaučiasi tiesiog kaip namie. Todėl turėtų būti knygynuose ne tik pinigu tikrinimo aparatai, bet ir signalizacijos bei visokios stebėjimo priemonės, apsaugos priemonės. „Knygynai kartais atrodo labai nekaltai, stovėdami net ir viduryje miesto. Tarsi kažkokia vieta, kur galima ateiti pasisemti išminties. Paprastas žmogus turbūt net nenumano, kiek keistuolių užsuka į knygyną. Gal net daugiau nei į kokį nors senamiesčio barą, kurį saugo penki apsauginiai. Esu tikra, kad knygynai tiesiog magiškai traukia pulkus keisčiausių žmonių. Tai nėra malonus faktas, kai pati esi tik moteris be ginklų, dirbanti knygyne. Čia ateina ir buvusių išprotėjusių profesorių, ir šiaip keistų turistų. Dažniausiai tai žmonės, kuriems yra šiek tiek pačiuožę. Tačiau miesto bepročiai dažniausiai būna ir raštingi, ir mėgstantys skaityti, todėl nereikia stebėtis, kad tiek daug tokios neįprastos faunos ir floros čia atvyksta“, – sako knygyno darbuotoja.

Paklausta, ar kada nors yra patekusi į pavojingą situaciją, ji sako, kad viskas priklauso nuo budrumo. „Tada, kai jaučiu, kad kyla grėsmė pavojui, elgiuosi taip, jog įbauginčiau patį atėjūną. Naudoju įvairias taktikas. Kartais tiesiog drąsiai prieinu prie žmogaus, rankose, tarsi netyčia laikydama ilgą skėtį. Tai vagiui ar sukčiui atrodo kaip grėsmė. Arba imu neva kalbėtis telefonu, sakydama – aha, tai laukiu, ar būsi už penkių minučių? Ir panašiai. Svarbu parodyti asmeniui, kuris kelia įtarimų, kad jis nėra nepastebimas, o aš nesu silpna ir bejėgė, juo labiau, kad jo nebijau. Taip pat, lygiai kaip pinigu detektorius, kiekviename knygyne turi būti ir dujų balionėlis, ir dar kokia nors kita priemonė, kurią būtų galima panaudoti savigynai“, – savo nuomonę ir patirtį dėsto Rūta.

Apgauti galima visur

Kalbant apie padirbtus pinigus, iškart matome, kad ant knygyno prekystalio stovi ir puikus pinigu detektorius. Klausiame Rūtos, ar dažnai jį tenka panaudoti. „Aš asmeniškai patikrinu kiekvieną banknotą, kitos darbuotojos kartais ir pamiršta, bet todėl aišku, kad jeigu į kasą įsimaišys padirbtų pinigų, tai bus tikrai ne mano kaltė. Kiekvienas turi teisę savaip apsidrausti. Taip pat pastebiu, kad pinigu tikrinimo aparatai eurams galėtų būti ir netikri – kaip ir netikri pinigai, taip ir netikras pinigų detektorius, ne iš karto yra atskiriamas nuo originalaus ir tikro. Tad jeigu esate sukčius, turintis kišenėje netikrų pinigų, tuomet nesiojami pinigu tikrinimo aparatai, pastebėti čia pat ant prekystalio, iškart sukelia abejonių. Kam duoti savo netikrus eurus, jeigu matai jau čia neoninę lemputę, kuri tuojau nuskenuos tavo turtus, ir visi sužinos, kad pinigai tikrai yra netikri. Taigi, man net sunku pasakyti, kiek realiai kartų tokios mašinos mane išgelbėjo ir mūsų verslą. Tiesiog taip yra, kad tai atbaido iškart sukčius, ir tai labai gerai. Kai iškart po euro įvedimo padažnėjo tų apgaulės atvejų, visi labai sujudo. Bet man asmeniškai atrodo, kad reikėjo tik daugiau drąsos, ir nusipirkti tuos aparatus, taip atbaidyti sukčius“, – sako Rūta.

Read More

ed4e498dbbb22f48e9b9c532d3713a92-300x218-3476113Kad ir kaip keistai skambėtų, bet tentu gamyba tikrai gali nulemti mūsų visų, gyventojų, įprastas sąlygas ir jų atmosferą. Jeigu pagaminami kokie nors prastos kokybės tentai, jeigu jie kabo eksploatuojami daugybę metų, tada mes būname priversti nuolat matyti blogą reklamą. O juk visi nori geros reklamos. Visi norime, kad aplink ne tik aplinka būtų žalia ir gražia, bet ir kad reklama būtų pakankamai kokybiška aplink mus, o ne kažkokia siaubinga. Taigi, ir tentu gamyba turi būti pakankamai teisinga, sąžininga ir kokybiška. Štai keletas reklaminių tentų, kurie man įsidėmėjo, važinėjant įvairiais keliais tarp miestų, ir taip pat regint jas tiesiog namie, savo mieste.

Su lempute

Iki dabar negaliu prisiminti, ką tiksliai reklamuoja tų tentu gamyba, kur paveiksluose yra įterptos ir lemputės. Kažkodėl atrodo, jog kažką susijusio su prostatos prevencija ir su tuo, kaip galima išsigelbėti nuo kažkokių ligų. Gal kokie nors vaistai? Kaip ten bebūtų, tačiau tentu gamyba Vilniuje gali būti tikrai įvairi, tereikia geros reklamos. Ši ypatingai gerai matėsi kelyje tarp Vilniaus ir Kauno. Iš tiesų atkreipti dėmesį važiuojančių mašinų vairuotojų ir keleivių nėra taip lengva. Tačiau tai vis tiek kažką reiškia, ir tai vis tiek yra kažkas sunkiai padaroma. Tokia jau ta reklama – su ja visada sudėtinga.

Su gyvūnais iš prieglaudos

Tačiau labai gerai prisimenu, kaip vienos socialinės reklamos tentu gamyba Vilniuje tiesiog nušlavė kitas reklamas. Tai buvo socialinis projektas su gyvūnais iš prieglaudų. Panašu, kad tokių gyvūnų yra tikrai labai daug, ir kiekvienas iš mūsų galėtume beveik pasakyti, kokie yra tie gyvūnai, kurie yra mūsų naminiai ir mylimiausi. Tai katės ir šunys. O jeigu labai norite turėti šunį, jums visai nebūtina jį pirkti iš prabangių parduotuvių arba kokių nors pardavėjų. Galima tiesiog pasiimti sau naują draugą iš prieglaudos. Todėl reklamos tentu gamyba (akcija) gali leisti ir pareklamuoti tokį projektą. Panašu, kad taip ir nutiko tais metais, kai aš dirbau viename biure Vilniuje. Tai buvo turbūt 2012 arba 2011 metai, kai visas miestas aplipo reklamomis su žmonių ir šunų nuotraukomis. Žmonės, kurie atrodė gražiai, ir kurie turėjo savo naminius gyvūnus iš prieglaudos, buvo nufotografuoti ir sudėti ant milžiniškų reklamos tentų. Tai nebuvo automobiliniu tentu gamyba, tačiau tai buvo paprasti dideli reklaminiai tentai lauke. Stabilūs. Reklamos maketai atsirado ir viešojo transporto stotelėse. Visiems buvo smagu matyti šiuos linksmos tentu gamybos medziagos vaisius, nes visi mėgsta gyvūnus ir žmogaus bei šuns draugystę.

Prieš rūkymą

Aišku, kaip visada, mūsų mieste atsirado ir reklamų prieš rūkymą. Standartiškai reklamos, nukreiptos prieš rūkymą, mus gąsdina pačiais baisiausiais rūkymo efektais. Atrodo, kad nedelsiant pradėsime ir sirgti mirtinomis ligomis, ir mirti nuo tų ligų, ir pasidarysime pasenę, raukšlėti pilki. Tikrai kartais reklamos būna visai geros ir sukrečia žiūrėtoją. Tarkime, kai tai buvo pavaizduota kaip vinys į tavo karstą. O kartais tokias socialines reklamas galėtų geriau sukurti ir penktokai.

Langų ir durų reklama

Visgi pati įspūdingiausia reklama milžiniškame reklaminiame tente man yra viena langų ir durų reklama. Atrodo, kad tas, kas ją maketavo, neturėjo jokio supratimo apie vizualinę komunikaciją. Todėl visi tie vaizdai, langų ir durų, susidėjo vienas ant kito ir atrodė, kad jie tarpusavy mirga.

Read More

270x270-caverion-5668-1677106Planavimas daugeliui žmonių yra neatsiejama kasdienybės dalis. Su organizuotu tikslų siekimu susiduria ir paslaugų, statybų, gamybos sektorių įmonės. Joms nuoseklus projektų valdymas – tai galimybė įgyvendinti išsikeltas užduotis valingai ir nuspėjamai. Projektą sukontroliuoti gali ne kiekvienas. Laimei, įmonėms gali padėti kvalifikuoti šios srities specialistai.

Ką galima kontroliuoti?

Parengti gerą projektą – labai svarbu. Tačiau net įspūdingiausias planas nieko vertas, jei nėra sklandžiai vykdomas. Nuosekliai suplanuotų veiksmų kontrolė leidžia išnaudoti visas projekto galimybes ir aiškiai numatyti rezultatus. Taigi, projektinis valdymas tai būdas užsitikrinti gerai apgalvoto plano sėkmę.

Tikslai lengviausiai pasiekiami tuomet, jei vadybos specialistas prisijungia prie paties projekto rengimo. Paprastas pavyzdys – statybos projektų valdymas. Patyręs ekspertas gali patarti dėl adekvataus biudžeto numatymo, kalendorinio grafiko parengimo, finansavimo planų. Taip pat jis pasirengęs įvertinti patį projektą, akcentuoti galimas grėsmes, padėti parengti nuoseklų ir logišką statybų vykdymo planą.

Tam, kad būtų užtikrinta sėkmė, gali būti pateikiami ir aktualūs projektu pavyzdziai. Apsisprendus dėl visų plano dalių, vadybininkui galima patikėti bendravimą su tiekėjais, darbų rangovais ir subrangovais, konkursų organizavimą, statybų vietos paruošimą ir kitas svarbias, sudėtingas, kompleksines užduotis.

Už projektą atsakingas asmuo užtikrina, kad visi darbai būtų atliekami pagal planą ir griežtai numatytu laiku. Kiek tai įmanoma, jis užkerta kelią galimiems nesklandumams ir periodiškai informuoja apie darbų būklę užsakovą. Kitaip tariant, statybos procesu valdymas apima išteklių, finansinės, rizikos, kokybės, komunikacijos užduočių kontrolę. Taigi, užsakovui tereikia pasinaudoti privalumais.

Kodėl verta samdyti ekspertus?

Stipri įmonės komanda gali pasirūpinti projektiniu valdymu ir pati. Tačiau tam neabejotinai reikalingos skirtingų sričių žinios, įgūdžiai ir patirtis. Pasamdžius kvalifikuotą specialistą, galima išvengti daugybės rūpesčių. Profesionaliai atliekamas statybos projektu valdymas nuo užsakovo pečių nukelia didžiulę naštą – atsakomybę net dėl pačių smulkiausių plano dalių įgyvendinimo. Be to, saugiu būdu išvengiama klaidų tikimybės. Jei įmonės patirtis kukli, tenka arba patiems pasirūpinti reikiama kvalifikacija, arba konsultuotis su siaurų sričių ekspertais, arba tiesiog rizikuoti. Kai pasamdomas asmuo, kuriam projekto valdymas yra kasdien atliekamas darbas, neapgalvotų niuansų ar klaidų tikimybė sumažėja iki pačių mažiausių rodiklių. Taigi, sėkmė tampa gerokai realesnė.

Dar viena priežastis, dėl kurios verta kreiptis į ekspertus – sumažintos laiko sąnaudos. Patyrę projektų valdytojai atlieka tiek smulkias, tiek kompleksines, stambias užduotis. Klientui tereikia perimti aiškiai pateiktą informaciją ir ataskaitas. Nesvarbu, ar užsakomas statybinių, ar kitokių verslo projektu valdymas, sutaupoma labai daug laiko, kurį atimtų ir savarankiška užduočių kontrolė, ir paprasčiausios plano korekcijos.

Ką verta žinoti?

Atrasti tinkamą projektų specialistą bus lengviau iš anksto apgalvojus kelis dalykus. Visų pirma – finansiniai lūkesčiai. Verta pasidomėti rinkos kainomis ir pagal jas numatyti preliminarią sumą. Taip pat naudinga pasidomėti skirtingais paslaugų paketais. Kai kuriais atvejais projektų valdymo sistemos apima ir projekto parengimą.

Taip pat svarbu pasidomėti, kaip vyksta dominančio vadybininko darbas. Jei tikslams įgyvendinti naudojama speciali elektroninė projektu valdymo sistema, ją naudinga turėti ir patiems užsakovams. Kita vertus, naudojant sistemas daugybę užduočių galima įgyvendinti patiems. Dėl panašios priežasties verta įsitikinti aukšta dominančio specialisto kompetencija, pasidomėti jo patirtimi, klientų atsiliepimais.

Profesionaliai atliekamas projektų valdymas – tai sudėtingas, daug atsakomybės reikalaujantis procesas. Tačiau pasirinkus tinkamą specialistą galima koncentruotis į tiesiogines savo pareigas, išvengti streso ir sutaupyti laiko. Taigi, ekspertai – sprendimas tiems, kurie nori pasiekti maksimalius rezultatus minimaliomis sąnaudomis.

Read More