Atliekant tarptautinius pinigų pervedimus | Eeefondai.lt

pinigu-siuntimas-300x197-7736182 Pinigu siuntimas

Kai giminės ar artimieji lieka vienoje šalyje, o uždarbiauti reikia kitoje, pinigu siuntimas tampa labai aktualus. Žinoma, dažniausiai tai atliekama per banką. Kartais pinigus iš sąskaitos užsienio banke tenka pervesti į tą, kuri yra Lietuvos banke. Tai jau vadinama tarptautiniu pervedimu, o jis kainuoja kiek daugiau nei vietinis. Kokiais būdais gali būti atliktas pinigu siuntimas is anglijos i lietuva? Ar yra alternatyvų perlaidoms banke?

Pervedimas per banką

Bene plačiausiai yra žinomas pinigu siuntimas per western union. Tai patikima, saugu ir visiškai nesudėtinga. Tiesa, pinigų pervedimo paslauga per šią sistemą tegali naudotis pilnametystės sulaukę asmenys. Jie privalo užpildyti oficialų pervedimo banką, pateikti asmeninius dokumentus ir siuntimui paruoštus pinigus. Be to, konkrečią sumą siunčiantis asmuo privalo adresatą įspėti – pranešti apie pervedimą. Gavėjas, savo ruožtu, turi pateikti savo tapatybę patvirtinančius dokumentus ir nurodyti tam tikrus duomenis apie siuntėją: vardą, pavardę, kilmės šalį ir panašiai. Kitaip tariant, asmuo gali atsiimti jam pervedamą sumą, kai įvykdo minimalius, saugumo užtikrinimui keliamus reikalavimus. Kai kuriose šalyse adresato prašoma nurodyti kontrolinį pervedimo numerį.

Būtina rūpintis duomenų saugumu

Tiek pinigu siuntimas i lietuva, tiek pinigu siuntimas is lietuvos gali būti atliktas per vietos bankus. Daugelis žmonių teikia prioritetą būtent jiems, kadangi yra įsitikinę bankų saugumu. Ir, vis dėlto, reikėtų žinoti, kad ir patys klientai turi imtis papildomų atsargumo priemonių. Viena jų – savo asmeninę informaciją (asmens kodą, kredito ar debeto kortelių numerius, jau nekalbant apie slaptažodžius ir kodus, skirtus naudotis elektronine bankininkyste) pasilaikyti sau ir nesidalinti su menkai pažįstamais asmenimis. Atrodytų, elementaru, tačiau daugelis vagysčių ir įvyksta tada, kai nėra objektyviai įvertinama, kas gali būti vertas pasitikėjimo, o kas gali pasinaudoti patiklumu. Iš tiesų, informacijos apie pervedimą (kontrolinio numerio ar kitų duomenų) suteikimas nepatikimiems asmenims, nusprendusiems įvykdyti vagystę ar kitokio pobūdžio aferą, jau nebėra banko atsakomybėje. Pinigų pervedimo paslaugas teikianti organizacija (bankas ar individuali įmonė) tiesiogiai rūpinasi tik visiškai skaidria ir teisinga operacija – pervedimu būtent tokios sumos, kokios klientas pageidauja, ir būtent tam asmeniui, kuris yra nurodytas.

Alternatyva bankams

Kai kam gali pasirodyti naujiena tas faktas, kad egzistuoja alternatyvų pinigų pervedimams banke. Viena jų – pervedimas per individualią pervedimų bendrovę. Tokio pobūdžio įmonės veikia ir sėkmingai aptarnauja daugybę klientų. Pervedimų bendrovės kompetencija nesunku įsitikinti paieškojus informacijos internete. Tai svarbu ir nereikėtų šio žingsnio praleisti. Jeigu įmonė, teigianti, jog vykdo saugius, greitus ir pigius pervedimus, yra patikima, internete neturėtų atsirasti nei vienas neigiamas atsiliepimas. Dauguma tokių pervedimo bendrovių savo interneto svetainėje, lankstinukuose, ar bet kur kitur nurodo, kas prižiūri jos veiklą. Galiausiai, kodėl gi reikėtų rinktis individualią įmonę, atliekančią pinigų siuntimo paslaugas, kai tai galima padaryti tradiciniu būdu – per banką? Atsakymas paprastas: daugelį sugundo nedideli mokesčiai, trumpas pačios operacijos įvykdymo laikas. Tai, iš esmės, ir yra pagrindinis tokių įmonių veiklos variklis. „Sveikai konkuruodamos“ su bankais, jos privalo siūlyti pranašesnes alternatyvas. Nustatyti, kas labiau verta dėmesio – pinigu siuntimas per banką ar individualią įmonę – sunku. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau didele dalimi – nuo paties siuntėjo konservatyvumo. Naujovių vengiantys ar prisibijantys, be jokios abejonės, pasirinks banką, kadangi tai įprasta ir pažįstama, tačiau ar būtinai išloš – nežinia, kadangi kai kada egzistuoja tikrai vertos dėmesio ir laiko pasidomėti alternatyvos, galinčios kainuoti mažiau.