Visi vaistai | Eeefondai.lt

Visi vaistai

Kas geriau – vaistai ar natūralumas?

Mes kartais užduodame klausimą visi: vaistai ar natūralios priemonės, kas geriau? Kai žiniasklaida mirga marga nuo įvairių patarimų, galima labai pasimesti ir nebežinoti, ar vaistai turėtų gydyti ligas, ar mūsų pačių pastangos, natūralios priemonės turėtų jas įveikti. Kalbamės su šeimos gydytoja Egle, ir prašome jos pakomentuoti visuotine panacėja tapusią vaistų valgymo maniją bei taip pat populiarius natūralius sveikatos palaikymo ir gerinimo metodus.

Kaip svarbu žmogui mokėti pačiam natūraliomis priemonėmis gydytis?

Visų pirma, reikėtų kalbėti apie pradžią, apie aplinkybes, kuriomis susergame, nes visi vaistai, natūralūs ar sintetiniai, būna reikalingi vėliau. Todėl pirmiausiai reikia žiūrėti į problemų ištakas. Aš pasakyčiau taip: vaistai gali būti reikalingi ligos metu, tačiau tikrai jų nereikės, kol dar esame sveiki. Tuo tarpu, natūralios sveikatos palaikymo priemonės yra reikalingos visada: ir kol nesergame, ir kai jau įkliūvame ligai į pinkles. Tik skirtumas tas, kad natūralios priemonės gali nebebūti tokios veiksmingos, kaip visi vaistai, kai liga jau įsismarkuoja.

Taigi, viskas priklauso nuo situacijos.

Kokiems vaistams niekada neprilygs natūralios priemonės?

Na, tarkime, vaistai nuo alergijos nelabai įsivaizduojami turintys alternatyvą gamtoje. Paprastai nuo alergijos reikia gelbėtis labai skubiai – bitės įkandimo, riešutų ir kitų alergenų, kurie žmonėms kelia pavojų. Tada išgelbėti gali tik koia „Gintarine vaistine“ ar kita, ir ten tuojau pat nusipirkti vaistai prieš alergiją.

Arba, sakykime, Glucosamine vaistai, na irgi geriau su tokiais dalykais nejuokauti. Insulinas, esant cukriniam diabetui – tikrai negali būti padaromas natūraliai. Taip pat, kai ligos labai sunkioje būklėje, irgi tuomet reikalingi vaistai. Senovėje žmonės mirdavo net ir nuo plaučių uždegimo, nes nebuvo išrasta antibiotikų. Dabar taip nenutinka, todėl antibiotikai taip pat yra neprilygstamas gydymo būdas. Žinoma, jais piktnaudžiauti nereikia, o kadangi jie sunaikina visą imunitetą, tai geriau juos vartoti, kai jau būna tikrai labai riesta.
Kada galima pasikliauti tik natūraliomis priemonėmis?

Sakykime, jeigu reikalingi calcium vaistai, tai yra, žmogui trūksta kalcio. Arba kažkokios kitokios medžiagos, kurios yra ir maiste. Jeigu tas trūkumas labai ryškus, o gauti medžiagos iš maisto negalite (nes, tarkime, ne sezonas, ir ta daržovė neauga, arba dėl kitų priežasčių negalite jos valgyti), tuomet reikia vartoti vitaminus, preparatus. Jeigu galima tiesiog pavalgyti daugiau vitamino C, kalcio ar dar kažko turinčių daržovių – tai geriau taip ir padaryti. Natūraliai su mityba gaunami vitaminai, kitos medžiagos, dažnai būna daug veiksmingesni nei sintetiniai. Tačiau, turite turėti šaltinį, žinoti, iš kur galite tas medžiagas gauti.

Kai jau sergame, kai ligos užpuola, tai, kokie nors vaistai nuo kosulio gali taip pat būti lengvai išgaunami iš natūralių priemonių. Tarkime, reikia gerti daug arbatų, nevengti ir čiobrelio žolės, ar kažkurios kitos. Tai taip pat labai svarbu. Ji gali mums padėti gauti tai, kas yra gaunama ir iš vaistų – atsikosėjimą. Vaistai nuo skausmo dažnai bus tik vietinės nejautros. Tarkime, jūs pasidarysite kokį nors tepalą iš mėtų ar iš alkoholio, tačiau kažkur giliau kūne esančio skausmo natūralios priemonės dažniau nesumažins, taigi, jums reikės kažko iš vaistinėlės. Jeigu turite nervų problemų, gali padėti melisų arbata, taip pat ir ramunėlių. Jos veikia raminančiai, gali net padėti užmigti. Juk kava, pavyzdžiui, taip pat yra natūralus augalas, ir su juo mes tampame žvalūs, tad taip pat veikia ir raminančios arbatos.