Tinkleliai nuo vabzdziu | Eeefondai.lt

Kaip išsprendėme vabzdžių problemą

Tinkleliai nuo vabzdziu

Tinkleliai nuo vabzdziu pastaruoju metu tapo tokie reikalingi, kad jau nebeįsivaizdavome, kaip gi be jų apsieiti. Kartais tikrai labai sunku nutuokti, kaip išgyventi karštame kambaryje, kuriame visą laiką zirzia, zvimbia ir netyla patys triukšmingiausi vabzdžiai. Gali norėtis ir ramybės, ir tylos, todėl kaip tik tam ir yra pritaikomi šie puikūs šių laikų išradimai, leidžiantys gyventi daug geresnėmis sąlygomis.

Kaip mes kentėjome

Gyvename netoli drėgno miško Dzūkijoje. Matote, kai vietovė yra miškinga, bet ir drėgna, tada labiau nei krokodilo bijai uodų. Tinkleliai nuo vabzdziu tampa tiesiog jūsų pačių gyvybės išgelbėtojai, nes taip norisi, kad pagaliau viskas nurimtų. Pamenu tą rytą, kai prabudau ir pasijaučiau kaip jaukas. Taip nutiko, kad miegojau po plona permatoma antklode. Tai nebuvo tinkleliai nuo vabzdziu, tai buvo tik tokia antklodė, kurią aš naudoju karštomis vasaros naktimis, nes visiškai nieko neužsiklojusi miegoti nemėgstu. Tačiau prabudusi pasijaučiau kaip koks masalas, kurį tuoj tuoj žvejys sumes į karšių pilną upę. Aplink tiesiog milžiniškais spiečiais zujo vabzdžiai. Galima sakyti, dar gali išsiversti paprastai, nenaudoti tokio daikto, kaip tinkleliai nuo vabzdziu, kai planuoji gyventi kažkokioje miesto vietovėje, tačiau tik ne čia, kaime.

Tada atsikėliau, greitai užsidėjau chalatą, viską išpurškiau diklofosu ir nubėgau į kitus kambarius, žiūrėti, kaip miega vaikai. Siaubas, viename kambaryje uodai tiesiog nesilankė, nes nebuvo pro kur patekti (langai uždaryti), o kitame, kur miegojo mažylis, jie jau maitinos mano vaiko krauju. Tai buvo siaubinga. Supratau, kad reikalingi tinkleliai nuo vabzdziu kaina bet kokia. Ta naktis buvo kažkokia keista, kad tiek priskrido visokiausio gymio padarų. Juk anksčiau, kai dar nebuvo tokio dalyko, kaip tinkleliai nuo vabzdziu langams, o jų pas mus namuose nebuvo gal 10 metų, tai ir nepriskrisdavo tiek. Visgi, turbūt ypatingas klimatas, kažkoks drėgnumas, ar kažkas, lėmė tai, jog uodų tiek daug išsiperėjo, ir visi jie atskrido pas mus „užvalgyti“.

Perkame

Taigi, išsigelbėjimas atrodė kaip tinkleliai nuo vabzdziu stoglangiams ir langams. Kaip visada, arti namų jokių parduotuvių nebuvo, taigi, pasižiūrėjome internete, kur parduodama tinkleliai nuo uodu ant langu. Kaip tik savaitgalį planavome dėl kitų reikalų važiuoti į Vilnių, todėl atrodė, kad būtų pats laikas ir sutvarkyti tokį reikalą, kaip šis. Kaip tarėme, taip ir padarėme. Atvykome, ir viską sutvarkėme. Tačiau man vis tiek net toks nerviškumas buvo – net mašinoje atrodė kad jų visur pilna, jie zirzia. Žinoma, tai jau buvo kažkokia keista nervinga reakcija į tai, jog naktis buvo tokia netikėta.

Parduotuvėje konsultantams pasakėme, kad reikalingas tinklelis nuo uodu plastikiniams langams. Mus puikiai aptarnavo, sužinojome, kokių rūšių tų tinklelių būna, kokius geriausia pirkti. Labai nepatiko man ir tos mažos musytės, vadinamosios „maškės“, kurioms irgi reikia pasimaitinti, tai jos sau nesidrovėdamos kanda. Kadangi yra tokios mažos, tai akimirksniu būna ir sunaikinamos. Visgi, kad jų čia nebūtų, liko tik vienas būdas viską sutvarkyti. Reikėjo, kad tai būtų ne tik tinklelis nuo uodu pavesines ir namų aplinkai, bet kad jis būtų pakankamai smulkus, jog nepralįstų ir anie bjaurieji sutvėrimai. Pasirodo, esama ir tokių itin smulkių tinklelių, apsaugančių nuo bjauriųjų mažųjų muselių spiečių. Taigi, įsitaisėme ir tokį tinklelį, kad nebereikėtų liūdėti ir kankintis, kai aplink tave, kaip aplink jauką, suka ratus didžiausi spiečiai vabzdžių.