Gyvenimo aprasymas | Eeefondai.lt

Darbo paieška prasideda nuo CV

gyvenimo-aprasymas-300x297-4383601 Gyvenimo aprasymas

Kiekvienas asmuo turi savo istoriją, biografiją. Nuoseklus jos išdėstymas yra gyvenimo aprasymas, kuriame atsispindi esminiai kiekvienos asmens individualūs pasiekimai. Gyvenimo aprašymas reikalingas daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie ieško darbo. Taigi svarbu gerai apgalvoti sako asmeninius pasiekimus, didžiausius įvykius, kurie pravartūs ieškant darbo. Kita vertus, gyvenimo aprasymas forma primena žmogaus biografiją, atspindinčią kiekvieno asmens gyvenimo kelią nuo pat gimimo. Taigi gyvenimo aprašymas gali būti naudojamas ne tik ieškant darbo, bet ir norint save detaliai kažkam pristatyti. Juolab kad galima pasirinkti laisvą gyvenimo aprašymo (Curriculum Vitae – CV) formą, kuri neturi tokių griežtų rėmų kaip oficialusis CV, kuris yra pateikiamas preliminariems darbdaviams. Mokėti rašyti ir žinoti, kas yra CV, pravartu kiekvienam. Niekuomet nesame tikri, kur pasuks mūsų gyvenimas, kada ir ko gali prireikti.

Kas tai?

Kaip jau trumpai buvo užsiminta, gyvenimo aprasymas yra asmeninių žmogaus pasiekimų atspindys, glausta asmens biografija. Joje pateikiami esminiai ir svarbiausi žmogaus pasiekimai, datos apie įgytą išsilavinimą, tobulėjimą. Gyvenimo aprašymas – tai ir asmeninių asmens savybių lakoniškas aprašymas. Lotyniškai Curriculum Vitae reiškia gyvenimo kelią. Tai byloja apie kiekvieno asmens gyvenimo pasiekimus nuo gimimo datos iki tos dienos, kurią yra rašomas gyvenimo aprašymas. Kiekvienas gyvenimo aprasymas pvz, politiko, mokytojo, floristo, žurnalisto ar bet kurios kitos srities atstovo, turi savitų bruožų, tik jam vienam būdingų pasiekimų, svarbių datų ir kitų dalykų. Kiekvienas asmuo turi savitą gyvenimo kelią, savitus pasiekimus, žinias, patirtį. Todėl vienodų gyvenimo aprašymų nėra ir negali būti. Netgi dvynių CV yra skirtingi, nes nevienodai siekiama tikslų po gimimo. Gali būti vienoda gyvenimo aprašymo pateikimo forma, bet pats turinys visuomet skiriasi.

Kaip rašyti?

Gyvenimo aprašymas pirmiausia prasideda nuo gimimo datos, vardo bei pavardės. Tai dalykai, kurie pirmiausia pabrėžia kiekvieno asmens unikalumą. Toliau chronologine tvarka dėstomi kiti svarbūs gyvenimo žingsniai. Tai yra pirmoji mokykla, kurioje įgytas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas, toliau eina kitos mokymosi įstaigos, darbovietės, kvalifikacijos kėlimo kursai ir panašūs dalykai. Kiekvienas gyvenimo aprasymas laisva forma gali būti rašomas, jeigu darbdavys taip pageidauja. Tačiau dažniausiai yra specialūs šablonai, kurie atitinka standartus. Pagal juos parašytas CV tiks ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Tie, kurie nežino, kaip rašyti CV pagal reikalavimus, interneto paieškos sistemoje gali pateikti užklausą gyvenimo aprasymas pavyzdys ir ras pavyzdinį CV, pagal kurį galės kurti savo gyvenimo aprašymą. Svarbiausia rašant CV yra chronologija, kuria reikia remtis aprašant visus savo pasiekimus, kurie naudingi ir aktualūs ieškantiems darbo žmonėms.

Kam reikalingas?

Skirtingų žmonių gyvenimo aprasymas forma gali būti panašus ar netgi vienodas, jeigu laikomasi to paties šablono. Tačiau, kaip jau minėta anksčiau, savo turiniu visi CV yra skirtingi, kadangi kiekvieno asmens pasiekimai yra nevienodi. Pirmiausia ir labiausiai CV domina darbdavius. Paprastai apie darbo ieškančius asmenis pirmiausia yra sužinoma iš jų CV, kurie skelbiami internete, darbo biržoje ar kitose vietose, kur asmuo ieško darbo. CV galima siųsti tiesiogiai darbdaviams, taip pat labai populiaru ir naudinga savo gyvenimo aprašymą skelbti specialiuose interneto puslapiuose, kuriuose lankosi tiek darbo ieškantys asmenys, tiek darbdaviai. Labai svarbu gyvenimo aprašymą, prieš jį viešai skelbiant, peržiūrėti, patikslinti, jeigu reikia – papildyti, pataisyti. Taip pat rekomenduojama bent kas pusmetį atnaujinti savo CV. Taip pat gyvenimo aprašymą reikia papildyti, jeigu įgyjate naujos patirties, žinių, pavyzdžiui, baigėte kokius nors kursus, išėjote iš vienos darbo vietos ir ieškote kitos, tuomet reikia paminėti, kur, ką ir kiek laiko dirbote. Tai atspindi jūsų darbinę patirtį. Išskirtinis gyvenimo aprasymas, pasižymintis ne tik taisyklinga kalba, tvarkingumu, bet ir išskirtiniais gebėjimais, patirtimi, labiau patraukia darbdavių dėmesį.