admin | Eeefondai.lt

safe-008-300x254-6666771Kiekvienuose namuose, kuriuose vertinamas turto saugumas, stovi vienas ar net keli seifai. Šie objektai dar dažniau aptinkami bankuose, biuruose, saugos įmonėse. Tai – tiesiog privalomas pirkinys kiekvienam, norinčiam apsaugoti brangiausią turtą ne tik nuo ilgapirščių, bet ir nuo ugnies ar vandens pavojaus. Nors patikimos saugyklos atrodo įprastas daiktas, jų istorija ne tokia paprasta. O dar sudėtingesnė – ateitis.

Seifų praeitis – sunkiai atmenama

Jei galvotume apie seifą plačiausia prasme, kaip apie daiktą, skirtą brangenybėms saugoti, tai jo pirmtaku galėtų būti ir prie krūtinės ryšėti kapšiukai, piniginės. Tačiau jie dabartinių seifų neprimena nė iš tolo. Artimiausias daiktas savo forma buvo skrynios. Jos turėjo labai svarbų seifų elementą – užraktą. Tokios saugyklos jau galėjo būti skirtos brangiai viduramžių juvelyrikai, pinigams ar dokumentams.

Pirmąją metalinę spintelę, skirtą brangenybėms saugoti, ant sienos pakabino Liudvikas XVI. Šis karalius buvo pripažintas kalvystės meistras, padirbinęs spyną ir minėtam seifui. Manoma, kad tai – vienintelis atvejis, kai seifas pagamintas tokias aukštas pareigas užimančio asmens. Tačiau masiškai tokios saugyklos negamintos dar gana ilgai.

19 amžiuje atsirado didesnis seifų poreikis ir nepalyginamai geresnės galimybės jiems pagaminti. Šiandienius primenantys seifai namams pradėjo plisti Jungtinėje Karalystėje. Žinoma, jie nebuvo labai saugūs. Paprastai šie metalo dirbiniai buvo rakinami raktais. Įveikti tokio tipo spyną vagims greitai tapo juokų darbu.

Dėl šios priežasties su seifais kartu tobulėjo ir spynos. Reikėjo ilgų dešimtmečių ir net šimtmečių, kad paprastas mechanines spynas pakeistų dabar kone kiekviename ofise randamos kodinės, elektroninės spynelės. Iki tol teko sukurti ir pirmąsias signalizacijos sistemas, ir skirtingus raktus, ir koreguoti patį kodinį mechanizmą – kad reikiamos kombinacijos nebūtų galima atspėti iš klavišų skleidžiamo garso.

Pakeisti ilgainiui teko ir gamybos medžiagas. Nuo pirmųjų medinių, dailiai išdrožinėtų, gausiai brangakmeniais dekoruotų skrynių persiorientuota prie griežto funkcionalumo. Laikui bėgant seifas pinigams gamintas iš betono, plieno, korundo priemaišų. Tokių seifų, rakinamų sudėtingomis spynomis, jau nebeįveikia standartiniai grąžtai ar sprogstamųjų medžiagų mišiniai.

Technologijos kai kam kelia šiurpuliukus, kai kam – pagarbą

Mūsų amžius tiesiog persmelktas technologijų. Atrodo, kad kiekviename žingsnyje mus seka žvitrios kamerų akys, fiksuoja įvairūs skanavimo prietaisai. Todėl neturėtų būti keista, kad net viešbučiuose seifai gali kelti pagarbią baimę. Kuo didesnis saugumas yra įprastas, kuo daugiau jo reikia, tuo daugiau jo ir suteikiama.

Norintiems įsigyti seifa kaina tampa puikiu įrodymu, kiek daug galima pasiekti naudojant pačias moderniausias, inovatyviausias technologijas. Pavyzdžiui, šiuolaikiškos saugyklos duris atveria tik konkrečiam asmeniui, kurį atpažįsta pagal pirštų atspaudus, akių rainelę ar tiesiog balsą. Tokius užraktus suderinus su sudėtingais kodais ir ypač patvariomis medžiagomis įvairios brangenybės, svarbūs dokumentai tampa saugūs ne tik nuo ilgapirščių, bet ir galingų gamtos stichijų.

Žinoma, ne kiekvienam reikalinga tokio lygio apsauga. Kartais užtenka ir visai nesudėtingo sprendimo. Pavyzdžiui, seifas ginklams neturėtų reikalauti ilgo ir painaus atvėrimo proceso. Juk prireikus gyvybės apsaugos kelios sekundės, sugaištos bandant atverti seifo dureles, gali būti lemtingos. Įspūdingos kodų kombinacijos retai kada reikalingos ir keliautojams, viešbutyje paliekantiems kambario rezervaciją įrodančius dokumentus.

Šiandien kiekvienas gali rasti jo poreikius labiausiai atitinkantį seifą. Tobulėti visuomet yra kur – ilgapirščiai nesnaudžia ir kaip įmanydami stengiasi įspėti visas technologijas. Ir tai yra gerai: juk kai nėra grėsmės, nėra ir progreso. O šiuolaikiniai seifai, įsigyti iš žinomų gamintojų, sertifikuotų pardavėjų tikrai yra pakankamai saugūs ir patikimi.

Read More

635989190834337342-866470499_summer-road-trip-300x200-3190178Vasarai artėjant, vis daugiau žmonių stebi, ką gero ir naujo žada Novaturo kelionės. Gal jau tuojau bus pats metas pasilepinti smagiomis atostogomis, pats metas pasistengti gauti tai, ko seniai laukėte – poilsį. Tačiau kur jums geriausia keliauti šią vasarą? Jeigu dar nežinote, jeigu nenusprendėte, kokios Novaturo kelionės, ar kokios nors kitos turizmo agentūros kelionės jus nuves, štai keletas patarimų, keletas krypčių atostogoms.

Egiptas

Į faraonų tėvynę nori per gyvenimą bent kartą nukeliauti kiekvienas. Ir nebūtinai Novaturo keliones i Egipta reikia čiupti, galima ir kitos agentūros, o galima ir savarankiškai organizuotis. Tada, kai jau žinosite, jog norite ten nukeliauti, tikrai nesunkiai rasite būdus ten nukeliauti. Juk ir knygoje „Mano pasąmonės galia“ yra kalbama apie tikslo vizualizavimą. Pirmiausiai jūs turite įsivaizduoti, kad jums kažko labai reikia, įsivaizduoti, kad tai jau tiesiog turite, o tada tikslas pats suras savo priemones. Taigi, jeigu norite keliauti į Egiptą, jums nebūtini Novaturo kelioniu pasiulymai. Jums būtina tik vienas dalykas – žinoti, ką ten rasite. O rasite ten istorinę žemę, kuri taip susijusi su mūsų, Europos, civilizacijos pradžia ir raida. Tiek daug gyvenime galima padaryti ir pamatyti, tačiau tai neprilygs didingoms Egipto piramidėms ir požemiams jose. Faraonų kapai yra tikrai ne juokai, o rimtas dalykas. Taip pat gal dar niekada gyvenime nesate buvę dykumoje, tik matėte Klintą Ystvudą joje ropojantį per filmą „Blogas, geras ir bjaurus“? Kad ir ką pasirinksime, atsakymas yra aiškus – turite džiaugtis tuo, kad pagaliau galėsite leisti sau pailsėti, atsipūsti ir pamatyti tokius dalykus, kurie dar ilgai jums leis džiaugtis geriausiomis pramogomis.

Buvusi Jugoslavija

Dar viena nuostabi kryptis – tai Vilturo, Tezturo ar Novaturo keliones į Kroatija, Juodkalniją, Makedoniją arba Bosniją. Buvusios Jugoslavijos sritys dabar vadinamos tiesiog Balkanais. Ir visada Balkanai pasižymi savo nuostabiu svetingumu, taip pat pasakiška gamta. Ten yra ir tobulos jūros, ir nuostabūs uolėti krantai, ir gražiausios vietos, kuriose galite smagiai leisti laiką. Aišku, po didelio Balkanų karo ten yra iki dabar viskas nusiaubta ir dar iki galo neatstatyta. Gal būtent Kroatijoje galima rasti daugiau visokių vietų, kuriose poilsis jums būtų maloniausias. Tačiau vis tiek tai visgi yra vietos po karo zonos. Taigi, Novaturo keliones lektuvu galėtų jus iškart nugabenti į pasirinktą vietą. Keliauti per visą šalį su viešuoju transportu yra gana keblu, nes paviršius labai kalnuotas, o tokiu kelionė trunka labai ilgai. Be to, po karo vis dar yra nespėję atsistatyti daugybė vietų, daugybė kelionės objektų atrodo baisiai, tiesiog nesinorėtų ten dar kartą užsukti. Taigi, geriausia yra tiesiog skristi.

Karštos vietos

Jeigu mėgstate didelį karštį, tai keliaukite vasarą. Galbūt Novaturas keliones i Dubaju leis jums pajusti tokį karštį, kokio gyvenime nejutote, tačiau bent jau žinosite, ką reiškia tas gyvenimas pietuose. Taip pat pagalvokite ir apie tai, kad Novaturo kelioniu pasiulymai yra skirti visiems, nesvarbu, kokio jūs amžiaus. Taip pat viskas vyksta ir su kitomis kelionių agentūromis. Tačiau visgi, jeigu esate tas žmogus, kuris mėgsta pats viską susiorganizuoti, tai gla ir kelionių pasiūlymai 2016 metams jums bus savarankiškai planuojami. Jeigu tingite patys viską daryti, raskite tokią agentūrą kaip Vilturas ir tokius kelionių pasiūlymus kur viskas įskaičiuota. Tada galėsite ilsėtis be jokių rūpesčių.

Read More

Jeigu vakarmiamor-corset_set-2-225x300-4448444ėlio tema tampa „50 pilkų atspalvių“, tai seksualus korsetai dalyvių tarpe tampa būtinybe. Beveik visoms damoms seksualus korsetai reikalingi, norint pabrėžti savo liemenį bei sukurti išskirtinį įvaizdį. Kaip vakarėlyje pasipuošė jo dalyvės? Priminsiu, kad kalbame apie pernai metų Naujų Metų vakarėlį. Štai kokios aprangos išsiskyrė labiausiai.

Juodoji dama

Kaip visada visuose vakarėliuose atsiranda bent viena Juodoji dama, už viską labiau mėgstanti tiesiog rengtis juodais rūbais. Jeigu tai yra vestuvės, tai ji ateina su juoda kokteiline suknele, jeigu laidotuvės – tai jos drabužinė švenčia, jeigu kokia nors kita šventė – vis tiek visada galima rasti, kas juoda. Taigi ir per šį vakarėlį korsetai buvo panaudoti, siekiant sukurti ne tik seksualų ir vakarėlio temą atitinkantį įvaizdį, bet ir norint patenkinti savo juodos spalvos troškimą. Šiai dalyvei net du juodi koresetai gracijos pridavė. Kas dar sudarė jos įspūdingą įvaizdį? Mergina turėjo gana pankišką šukuoseną, įvairiose vietose buvo priverta auskarų, taip pat dėvėjo prisegamas pėdkelnes, ir dar avėjo keistus spygliuotus batus. Kai kuriose vietose nugarą, kojas, rankas buvo apsiraišiojusi juodais pančiais, kas reiškė tarsi simbolinį savęs suvaržymą, kurį ir propaguoja „50 pilkų atspalvių“ veikėjai.

Raudonoji dama

Tarsi kortų pasaulyje, jeigu buvo juoda korta, tai bus ir raudona. Jeigu buvo juodi seksualus drabuziai, tai bus ir raudonos gracijos moterims komplektas. Taigi, kaip ir pridera, čia iš tiesų pasirodė ir raudonoji dama. Jos liemenį iš tiesų gaubė puikūs raudoni nėriniai, kokius turi tik prabangūs korsetai, internetu užsakomi. Be korseto ji dar taip pat turėjo keistą pūstą sijonėlį, kuris leido jai plasnoti po vietas tarsi kokiai balerinai. Tai buvo savotiškai gražu ir net galėjo būti priskirta ir kokiam nors „Anime“ vakarėliui, o ne tik tokiai šventei. Klausiau, kokia parduotuve internete turi tokių sijonėlių, tačiau ji neprisiminė, tik pastebėjo, kad pristatymas prekės buvo iš tiesų labai greitas. Tada pamaniau, kad tai galėtų būti gera dovana moterims, mėgstančioms kartais apsirengti ekscentriškai.

Baltoji dama

Tai, kad buvo ir juodoji, ir raudonoji damos, labai nestebino. Tačiau atsiradusi ir baltoji dama buvo tikra staigmena. Pasirodo, tų korsetų ir visokių seksualių apatinių yra tikrai platus pasirinkimas, bet pasirodė ir mergina, turinti baltus drabužius. Tiesa, nors jų  buvo tikrai gera kokybė, bet matėsi, kad pati vakarėlio dalyvė pataikė gal šiek tiek ir ne į temą. Nežinia, ar gera mintis yra eiti taip apsirengusi į vakarėlį, o dar į tokį be galo keistą vakarėlį. Taigi, mes nusprendėme, kad visgi yra labai gerai, kad žmonės nebijo rizikuoti.

Mano apranga

Žinoma, ir man reikėjo atitinkamai apsirengti. Radau gražų mėlyną korsetą ir nusprendžiau ieškoti daugiau blizgių geltonų audinių. Kartu šios spalvos turėtų gražiai žiūrėtis, atrodyti ir turėtų būti labai smagu jaustis taip žaismingai prie kitų standartinių įvaizdžių. Ilgiau užtruko ieškoti tinkamos avalynės. Kad užsakytus korsetus man tiesiog pristatys per siuntų pristatymo tarnybą, buvo lyg ir taip aišku. Tačiau dėl avalynės visgi buvo staigmena. Pasirodo,  nelabai rinkoje likių basučių ir batelių, kurie čia gerai tiktų. Tad jų visgi teko paieškoti pasistengus labiau. Galiausiai pirkau tiesiog paprastus juodus aukštakulnius. O dar pasinaudodama proga pirkau ir specialę domino kaukę, su kuria žaismingai buvo galima pridengti akis ir dar labiau atitikti temą.

Read More

download-8822031Šiandien pagalvojau, kad per gyvenimą esu gavusi labai daug vizitinių kortelių, o pati nė karto niekam neištiesiau nė vienos vizitines korteles. Kodėl jas žmonės nuolat duoda, nori likti nepamiršti? Bet nutinka dar blogiau. Pamirštu juos net su ta vizitines korteles magija, kuri, ko gero, yra nepakankamai stipri. Turiu stalčiuje kelias neišmestas, kur akivaizdu, kad kažkam vizitines korteles maketavimas buvo ne tik eilinis darbelis po pietų pertraukos, o kažkas daugiau. Turiu pasilikusi tokias, kur įdėta daugiau kūrybos, tokias, kurių neišmečiau arba dėl labai originalaus dizaino, arba dėl to, kad žmonės, davę jas, man buvo iš tiesų labai svarbūs. O kas tos pamirštos? Kieno vizitines korteles Vilniuje ir kituose miestuose man niekada nebūdavo svarbios, ir kokias jas visada pamiršdavau?

Nekilnojamojo turto agentai

Kiekvienais metais kraustantis iš buto į butą, prie nuomos skelbimų būna prisisiurbę nekilnojamojo turto agentai. Jie pažada būsto savininkams aukso kalnus, nors realiai padaro tik tiek, kiek laisvai būtų pasidaręs ir pats šeimininkas – įsidėjęs skelbimus į portalus ir atsiliepęs į žmonių skambučius. Sutartis, kurioje net nedeklaruojami jokie mokesčiai, tiesą sakant, net nebūtų tinkama. Tačiau jie vis tiek ją pakiša nuomos metu. Šie agentai atsiranda prie kiekvieno būsto skelbimo. Pamatę, kad kažkas įkėlė skelbimą, jie tuojau pat skambina nekilnojamojo turto savininkui ir jam siūlo savo nemokamas paslaugas. Tačiau žmonėms, kurie nori išsinuomoti, tenka sumokėti po 200 eurų už visiškai nieką. O kartais šie agentai iš tos desperacijos net nesugeba tiksliai pateikti informacijos. Jie nesugeba žmonėms pasakyti, kur tiksliai yra tas  butas, kokiam laikui išnuomojamas, kokie baldai paliekami, ką dar šeimininkai pasakė. Tik atvykę į susitikimą, žmonės pamato realią situaciją, jau bendraudami su šeimininkais. Taigi, tie tarpininkai yra tarsi kažkoks aplink kojas besivyniojantis ir bėgti trukdantis šalikėlis. Ir be jokios abejonės, savo sandėrį, kai baigia darbus ir pasirašo sutartį, agentai pabaigia ne tik pergalingu 200 eurų paėmimu iš vargšų pasipriešinti negalinčių žmonių,  bet ir itin brutaliu savo vizitinės kortelės įkišimu. Lyg jos kam nors kada nors reikėtų.

Bendradarbiai

Taip pat gana keistas įprotis būdavo duoti vizitines korteles ant plastiko per verslo susitikimus. Susitikus su žmonėmis, su kuriais jau prieš tai galbūt elektroniniu būdu bendraudavau, kažkodėl atkišdavo man savo plastikines korteles. Tas prieš atsisveikinant „ai, palaukit, dar duosiu“ atrodydavo taip keistai, lyg kažkada vaikystėje atėjus pas močiutę, kuri prieš išeinant dar norėdavo atnešti anyžinių saldainių, vienintelių, kurių nevalgydavau. Kartais pasakydavau, kad jų nevalgau, o ji sakydavo – tai kitiem vaikams atiduosi. Taip ir tos  Kopijos vizitines korteles ant medzio stalo numestos susitikimo pabaigoje. Kokybiškos, gal net Baltijos kopija jas spausdino. Na bet man jų nereikia, tai ką turėčiau daryti? Visų, dalyvavusių susitikime, elektroninius paštus jau turėjau, nes susirašinėdavome paštu. Be to, kiekvienas rašantis visada pabaigoje po savo „Pagarbiai, vardas pavardė“ pridėdavo ir savo telefono numerį. Jeigu ant tų kortelių būtų buvę dar pridėtas koks nuolaidos kuponas kažkur apsipirkti, tai vis kažkokia nauda būtų buvusi. Dabar atrodė, kad čia nebuvo tikrai jokios prasmės… Taigi, natūralu, kad visos tos vizitinės kortelės, vos išėjus iš patalpos, keliaudavo į šiukšlių dėžę, čia pat už durų. Na, bet juk ne mano kaltė, kad kažkas taip nemąsto ir daro dalykus tiesiog iš inercijos.

Read More

temides-svarstykles-5742686Žmonės sveria viską: ir maisto produktus, ir savo sprendimus. Taigi, svarstykles tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Ypač šiais laikais kai tokios populiarios įvairios dietos, reikalaujančios tikslaus produktų svorio, o jau ką kalbėti apie verslą, kur tikslumas yra viena iš būtinų sąlygų. Juk negalime įsivaizduoti parduotuvės, kurioje nebus pasvertas maistas ar restorano, kur virėjai porcijas sveria ,,iš akies”. Šis įrenginys yra tiesiog būtinas mūsų sėkmingam ir užtikrintam verslui. Ir aišku, mūsų savikontrolei kasdieninėje buityje.

Svarstyklių rūšys

Šių prietaisų pasirinkimo spektras yra ganėtinai platus, o ir rūšių nemažai. Prieš perkant svarstykles turite išsirinkti kokio tipo  jums reikia: spyruoklinių, balansinių ar elektroninių. Spyruoklinės svorį matuoja pagal spyruoklės įsitempimo lygį, jos dažniausiai naudojamos turgavietėse arba kasdieninėje buityje. Balansinės svarstyklės – visiem gerai atpažįstamos, kurios svorį matuoja lygindamos su kito objekto svoriu. Šios svarstyklės taip pat yra tarsi teisingumo simbolis, paplitęs jau antikos laikais. Galiausiai, elektroninės svarstyklės  – moderniausios ir šiais laikais jau spėjusios tapti ir populiariausiomis. Šios svarstyklės būna įvairių tipų ir skirtingų sudėtingumų. Maitinimo įstaigose naudojamos atsparios drėgmei, parduotuvių centruose – ypač modernios, galinčios susijungti su kitais kompiuterizuotais įrenginiais. Taip pat yra gana paprastų, buičiai skirtų elektroninių svarstyklių.

Svarstyklių įsigijimo vietos

Svarstyklėmis prekiauja nemažai įmonių ir jų pasiūla yra gana didelė. Jei jau išsirinkote svarstyklių rūšį, tada reikėtų apsibrėžti kokiam tikslui jos bus naudojamos, taip lengviau rasite jums tinkamą prekę. Pavyzdžiui, svarstyklės prekybai rekomenduojama rinktis elektroninio tipo, nes jos gali būti užprogramuotos iškarto spausdinti etiketę su norima informacija (svoriu, produkto kaina, galiojimo laiku, pavadinimu ar pan.). Taip pat tokio tipo svarstyklės gali būti kompiuterinėmis programomis sujungtos su kitais įrenginiais, o tai padės paspartinti jūsų veiklą ir padaryti ją efektyvesnę. Pramoninėmis elektroninėmis svarstyklėmis prekiauja Raso. Čia rasite platų pasirinkimą ir tikrai išsirinksite jūsų lūkesčius labiausiai atitinkančią prekę. Jei jūsų poreikiai baigiasi buityje ir jums reikalingos nesudėtingos svarstyklės, tai jas galite įsigyti beveik visose didesnėse parduotuvėse ar prekybos centruose. Vis tik kasdieniniam vartojimui taip pat rekomenduojamos elektroninės svarstyklės, jei siekiate tobulo tikslumo. O jei neturite laiko vaikštinėti po parduotuves, tai įsigykite elektronines svarstykles internetu. Tai labai patogus būdas, o ir tokią paslaugą siūlančių įmonių tikrai ne viena.

Kainos

Šių prietaisų kainos gali svyruoti labai stipriai: nuo kelių eurų iki tūkstantinių sumų. Ir viskas priklauso tik nuo jūsų poreikių. Be abejo, buityje tinkančios naudoti svarstyklės nekainuos daug, tačiau kuo jos modernesnės ir turinčios daugiau funkcijų, tuo svarstykių kaina didesnė. Taigi, apibrėžti konkrečių skaičių negalima, nes pasiūla yra labai didelė, o kiekvienas atvejis individualus. Tačiau, jei renkatės svarstykles savo verslui, patariame pasiskaičiuoti ar brangesnis bei sudėtingesnis įrenginys neatstos savo kainos, kai nereikės papildomai mokėti už kompiuterizuotą techniką, kuri sujungtų keletą įrenginių į vieną sistemą. Arba už papildomus įrenginius, kurie spausdintų etiketes ir pan. Šiuo atveju reikėtų pasikonsultuoti su specialistais ir išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį turinčią prekę.

Šis prietaisas žinomas jau nuo labai senų laikų ir iki pat šių dienų išlieka labai reikalingas. Žmonės neįsivaizduoja be svarstyklių nei parduotuvių, nei turgaviečių, nei sandėlių, nei tuo labiau maitinimo įstaigų. O jau kalbėti apie kasdieninę buitį, kurioje vis jų prisireikia. Svarstykles tapo tiesiog neatsiejamos nuo mūsų gyvenimo, tiek tiesiogine savo paskirtimi, tiek menama, kai svarstome bei ,,sveriame” tam tikrus savo poelgius ar sprendimus.

Read More