Pinigai | Eeefondai.lt

monirondec1_54b3877529344-300x300-7935725Nors atrodo, kad pinigu tikrinimo aparatai labiausiai reikalingi didesniam verslui, tačiau knygyne dirbanti Rūta sako, kad ir nedidelėje jos prekybos vietoje pasitaiko netikrų pinigų bei keistų sukčiavimo atvejų.

Knygynai traukia keistuolius

Rūta sako, kad per savo ilgametę darbo knygyne patirtį, ji suvokė, jog knygynas yra ta vieta, kuri būtinai pritraukia kokius nors keistuolius. Kuo didesni keistuoliai, tuo geriau, nes knygyne jie jaučiasi tiesiog kaip namie. Todėl turėtų būti knygynuose ne tik pinigu tikrinimo aparatai, bet ir signalizacijos bei visokios stebėjimo priemonės, apsaugos priemonės. „Knygynai kartais atrodo labai nekaltai, stovėdami net ir viduryje miesto. Tarsi kažkokia vieta, kur galima ateiti pasisemti išminties. Paprastas žmogus turbūt net nenumano, kiek keistuolių užsuka į knygyną. Gal net daugiau nei į kokį nors senamiesčio barą, kurį saugo penki apsauginiai. Esu tikra, kad knygynai tiesiog magiškai traukia pulkus keisčiausių žmonių. Tai nėra malonus faktas, kai pati esi tik moteris be ginklų, dirbanti knygyne. Čia ateina ir buvusių išprotėjusių profesorių, ir šiaip keistų turistų. Dažniausiai tai žmonės, kuriems yra šiek tiek pačiuožę. Tačiau miesto bepročiai dažniausiai būna ir raštingi, ir mėgstantys skaityti, todėl nereikia stebėtis, kad tiek daug tokios neįprastos faunos ir floros čia atvyksta“, – sako knygyno darbuotoja.

Paklausta, ar kada nors yra patekusi į pavojingą situaciją, ji sako, kad viskas priklauso nuo budrumo. „Tada, kai jaučiu, kad kyla grėsmė pavojui, elgiuosi taip, jog įbauginčiau patį atėjūną. Naudoju įvairias taktikas. Kartais tiesiog drąsiai prieinu prie žmogaus, rankose, tarsi netyčia laikydama ilgą skėtį. Tai vagiui ar sukčiui atrodo kaip grėsmė. Arba imu neva kalbėtis telefonu, sakydama – aha, tai laukiu, ar būsi už penkių minučių? Ir panašiai. Svarbu parodyti asmeniui, kuris kelia įtarimų, kad jis nėra nepastebimas, o aš nesu silpna ir bejėgė, juo labiau, kad jo nebijau. Taip pat, lygiai kaip pinigu detektorius, kiekviename knygyne turi būti ir dujų balionėlis, ir dar kokia nors kita priemonė, kurią būtų galima panaudoti savigynai“, – savo nuomonę ir patirtį dėsto Rūta.

Apgauti galima visur

Kalbant apie padirbtus pinigus, iškart matome, kad ant knygyno prekystalio stovi ir puikus pinigu detektorius. Klausiame Rūtos, ar dažnai jį tenka panaudoti. „Aš asmeniškai patikrinu kiekvieną banknotą, kitos darbuotojos kartais ir pamiršta, bet todėl aišku, kad jeigu į kasą įsimaišys padirbtų pinigų, tai bus tikrai ne mano kaltė. Kiekvienas turi teisę savaip apsidrausti. Taip pat pastebiu, kad pinigu tikrinimo aparatai eurams galėtų būti ir netikri – kaip ir netikri pinigai, taip ir netikras pinigų detektorius, ne iš karto yra atskiriamas nuo originalaus ir tikro. Tad jeigu esate sukčius, turintis kišenėje netikrų pinigų, tuomet nesiojami pinigu tikrinimo aparatai, pastebėti čia pat ant prekystalio, iškart sukelia abejonių. Kam duoti savo netikrus eurus, jeigu matai jau čia neoninę lemputę, kuri tuojau nuskenuos tavo turtus, ir visi sužinos, kad pinigai tikrai yra netikri. Taigi, man net sunku pasakyti, kiek realiai kartų tokios mašinos mane išgelbėjo ir mūsų verslą. Tiesiog taip yra, kad tai atbaido iškart sukčius, ir tai labai gerai. Kai iškart po euro įvedimo padažnėjo tų apgaulės atvejų, visi labai sujudo. Bet man asmeniškai atrodo, kad reikėjo tik daugiau drąsos, ir nusipirkti tuos aparatus, taip atbaidyti sukčius“, – sako Rūta.

Read More

pinigu-siuntimas-300x197-2015495 Pinigu siuntimas

Kai giminės ar artimieji lieka vienoje šalyje, o uždarbiauti reikia kitoje, pinigu siuntimas tampa labai aktualus. Žinoma, dažniausiai tai atliekama per banką. Kartais pinigus iš sąskaitos užsienio banke tenka pervesti į tą, kuri yra Lietuvos banke. Tai jau vadinama tarptautiniu pervedimu, o jis kainuoja kiek daugiau nei vietinis. Kokiais būdais gali būti atliktas pinigu siuntimas is anglijos i lietuva? Ar yra alternatyvų perlaidoms banke?

Pervedimas per banką

Bene plačiausiai yra žinomas pinigu siuntimas per western union. Tai patikima, saugu ir visiškai nesudėtinga. Tiesa, pinigų pervedimo paslauga per šią sistemą tegali naudotis pilnametystės sulaukę asmenys. Jie privalo užpildyti oficialų pervedimo banką, pateikti asmeninius dokumentus ir siuntimui paruoštus pinigus. Be to, konkrečią sumą siunčiantis asmuo privalo adresatą įspėti – pranešti apie pervedimą. Gavėjas, savo ruožtu, turi pateikti savo tapatybę patvirtinančius dokumentus ir nurodyti tam tikrus duomenis apie siuntėją: vardą, pavardę, kilmės šalį ir panašiai. Kitaip tariant, asmuo gali atsiimti jam pervedamą sumą, kai įvykdo minimalius, saugumo užtikrinimui keliamus reikalavimus. Kai kuriose šalyse adresato prašoma nurodyti kontrolinį pervedimo numerį.

Būtina rūpintis duomenų saugumu

Tiek pinigu siuntimas i lietuva, tiek pinigu siuntimas is lietuvos gali būti atliktas per vietos bankus. Daugelis žmonių teikia prioritetą būtent jiems, kadangi yra įsitikinę bankų saugumu. Ir, vis dėlto, reikėtų žinoti, kad ir patys klientai turi imtis papildomų atsargumo priemonių. Viena jų – savo asmeninę informaciją (asmens kodą, kredito ar debeto kortelių numerius, jau nekalbant apie slaptažodžius ir kodus, skirtus naudotis elektronine bankininkyste) pasilaikyti sau ir nesidalinti su menkai pažįstamais asmenimis. Atrodytų, elementaru, tačiau daugelis vagysčių ir įvyksta tada, kai nėra objektyviai įvertinama, kas gali būti vertas pasitikėjimo, o kas gali pasinaudoti patiklumu. Iš tiesų, informacijos apie pervedimą (kontrolinio numerio ar kitų duomenų) suteikimas nepatikimiems asmenims, nusprendusiems įvykdyti vagystę ar kitokio pobūdžio aferą, jau nebėra banko atsakomybėje. Pinigų pervedimo paslaugas teikianti organizacija (bankas ar individuali įmonė) tiesiogiai rūpinasi tik visiškai skaidria ir teisinga operacija – pervedimu būtent tokios sumos, kokios klientas pageidauja, ir būtent tam asmeniui, kuris yra nurodytas.

Alternatyva bankams

Kai kam gali pasirodyti naujiena tas faktas, kad egzistuoja alternatyvų pinigų pervedimams banke. Viena jų – pervedimas per individualią pervedimų bendrovę. Tokio pobūdžio įmonės veikia ir sėkmingai aptarnauja daugybę klientų. Pervedimų bendrovės kompetencija nesunku įsitikinti paieškojus informacijos internete. Tai svarbu ir nereikėtų šio žingsnio praleisti. Jeigu įmonė, teigianti, jog vykdo saugius, greitus ir pigius pervedimus, yra patikima, internete neturėtų atsirasti nei vienas neigiamas atsiliepimas. Dauguma tokių pervedimo bendrovių savo interneto svetainėje, lankstinukuose, ar bet kur kitur nurodo, kas prižiūri jos veiklą. Galiausiai, kodėl gi reikėtų rinktis individualią įmonę, atliekančią pinigų siuntimo paslaugas, kai tai galima padaryti tradiciniu būdu – per banką? Atsakymas paprastas: daugelį sugundo nedideli mokesčiai, trumpas pačios operacijos įvykdymo laikas. Tai, iš esmės, ir yra pagrindinis tokių įmonių veiklos variklis. „Sveikai konkuruodamos“ su bankais, jos privalo siūlyti pranašesnes alternatyvas. Nustatyti, kas labiau verta dėmesio – pinigu siuntimas per banką ar individualią įmonę – sunku. Tai priklauso nuo daugelio veiksnių, tačiau didele dalimi – nuo paties siuntėjo konservatyvumo. Naujovių vengiantys ar prisibijantys, be jokios abejonės, pasirinks banką, kadangi tai įprasta ir pažįstama, tačiau ar būtinai išloš – nežinia, kadangi kai kada egzistuoja tikrai vertos dėmesio ir laiko pasidomėti alternatyvos, galinčios kainuoti mažiau.

Read More

Kaip lekia gyvenimas svetimoj šalelėj…

pinigu-pervedimas-is-airijos-300x214-1116085 Pinigu pervedimas is Airijos

Daug kas šiuos laikus Lietuvoje įvardija kaip trečiąją emigracijos bangą – nemažai mūsų tautiečių laimės patraukia į Skandinaviją ar Didžiosios Britanijos salyną. Ten gyvenantiems dažnai sekasi geriau, negu čia likusiems giminaičiams, ir štai seniems tėvams ateina pinigu pervedimas is Airijos, kuris bent šiek tiek gelbsti mažų pensijų problemą. O koks iš tiesų tas gyvenimas Airijoje? Vieni sako, kad rožėm klotas, kiti – kad spygliais. Kalbamės su Janina, kuri sutiko atskleisti, kaip lietuviai gyvena Airijoje, ir kaip jai pačiai sekasi.

Janina, ar jau seniai ten gyveni?

Iš Lietuvos išvykau prieš dvylika metų, tada, kai dar galvojau, kad tai darau tik laikinai, gal keliems metams. Deja, būnant užsienyje, supratau, kad grįžti į Lietuvą mano atveju būtų beviltiška. Auginu du vaikus (vyriausią jau išleidau į mokslus), o gimtinėje sensta tėvai, vos išgyvenantys iš mažų pensijų. Mano pagalbos reikia ir atžaloms, ir vyresniajai kartai, kuriai padeda pinigu pervedimas is Airijos i Lietuva. Taip sakoma – atiduodu savo duoklę, kad mane augino. Tik man tą duoklę atiduoti lengviau – mama turi neįgalumą, todėl mus auginti buvo labai sunku, tėtis sunkiai sirgo, buvo du kartus gydomas nuo atsinaujinusio vėžio (laimei, jo optimizmas padėjo pasveikti). Jie dori ir sąžiningi žmonės, ne kažkokie „nagli“, todėl nemokėjo susigrobstyti turtų ar lipti kitiems per galvas, jau mane auginant jiems būtų pravertę pinigu pervedimas is Airijos. Pamaldūs tėvai turėjo net keturis vaikus, taigi, daugiavaikę šeimą labai sunku išlaikyti. Dėl to dabar aš jiems atsidėkoju, padedu, mano pinigu pervedimas is Airijos i Lietuva man visai nesudėtingas, nes čia aš uždirbu tiek, kad tikrai galiu padėti visiems, kuriuos myliu.

Turbūt ne kiekvienas užsienyje dirbantis išeivis ir ryžtasi taip dosniai padėti tėvams…

Na bet o ką daryti? Palikti, kad šaltų be kuro namuose? Pamiršti, apsimesti, kad mane gandras atnešė, kad aš iš kopūstų kaip drugelis išsiritau? Ne, tai neteisinga. Man širdį drasko matyti ir žinoti, kiek daug žmonių nusisuka nuo savo artimo, senatvėje nepadeda savo tėvams, nors jiems turėtų visą gyvenimą dėkoti, kad apskritai išaugino. Juk kiek tėvų yra, kurie ir savo vaikų neprižiūri… Sakau, man tas pinigu pervedimas is Airijos yra tik lašas jūroje, lyginant su tuo, kiek tėvai dėl mūsų darė. Apskritai, labai gaila ir skaudu suvokti, kad tas pinigu pervedimas is Airijos ir paprasti keli laiškeliai yra vieninteliai būdai mums dar jausti vieni kitų egzistenciją. Tėvai taip ir neišmoko naudotis kompiuteriu, todėl negalime bendrauti internetu, matyti vienas kito, kas būtų labai patogu. Be to, jie neprimato, tai ir skaityti sunkiai sekasi.

O kaip su darbais Airijoje? Ar sunki emigranto dalia, ar saldi jo duonelė?

Su darbais yra buvę ir geriau. Kažkada pinigu pervedimas i UK, oi, į Lietuvą, norėjau pasakyti, būdavo ir lengvesnis. Dabar, manyčiau, kad su darbais situacija suprastėjusi gal dvigubai. Žinote, visi čia važiuoja, o ta Airija ne guminę. Jauni atvažiuoja, kartais metam ar dviem, jiems reikalingas greitas pinigu pervedimas į namus tam, kad užsidirbtų namui. Kiti atvažiuoja visam laikus, jie žino, kad jiems naudingas saugus pinigų pervedimas į atskirą sąskaitą. Jie taupo, kad galėtų geresnį gyvenimą susikurti čia. Aš pati – dar negaliu pasakyti, kaip susiklostys mano gyvenimas. Kartais svajoju grįžti, bet tada ir pagalvoju – o kas manęs ten laukia, tikrai ne karalystė. Žiūrėsim, bus matyti, kaip Dievas duos.

Stiprybės Jums, ponia Janina.

Read More

pinigu-pervedimas-i-uzsieni-7467152 Pinigu pervedimas i uzsieni

Tikriausiai nesunku atspėti, jog šiuolaikiniams žmonėms, turintiems galimybę naudotis labai greitu transportu į tolimas šalis ar bendrauti su ten esančiais draugais ar pažįstamais, pinigu pervedimas i uzsieni yra itin svarbi priemonė, leidžianti pasiekti nemažą dalį savo turimų tikslų. Juk netgi tuomet, kai pinigu pervedimas i uzsieni būna reikalingas ganėtinai retai, daugeliui piliečių tampa tiesiog neįmanoma gaišti iš tiesų nemažą laiko tarpą, kol paaiškėja, jog išsiųsta suma atsiranda reikalingo asmens sąskaitoje ir pastarasis gali be jokių nesusipratimų ja naudotis. Juo labiau, kad šiais laikais tenka susidurti su tokia situacija, kai kiek toliau išvykę pažįstami būna priversti kuo skubiau atvykti į tam tikrą vietą, tuo tarpu kelionei reikalingi jų asmeniniai pinigai jau yra išleisti kitiems, ne mažiau svarbiems reikalams. Taigi, tuomet, kai paaiškėja, jog egzistuoja itin greitas pinigu pervedimas i uzsieni, šiems žmonėms pakankamai nesunkiai pavyksta atsikratyti itin nepageidaujamų, tokio pobūdžio problemų. Ir pastebėjus, jog jų asmeninėje sąskaitoje itin skubiai būna pervedama jų gerų draugų ar giminaičių siunčiama finansinė pagalba, pastarąja naudojantis, dažniausiai atitinkamiems asmenims pavyksta nesunkiai atsikratyti savo netikėtai atsiradusios nesėkmės.

Bet kokiu atveju, pinigu pervedimas i uzsienio saskaita dažniausiai pasižymi tam tikrais pageidavimais ir iš siuntėjo, ir iš gavėjo pusės. O ypač dažnai, vienas iš pačių reikšmingiausių reikalavimų būna paslaugos atlikimo greitis, nes tik šio veiksnio dėka, paprastai tampa visiškai nesudėtinga atsikratyti netikėtai iškilusios problemos, kurią išspręsti tampa įmanoma tiktai naudojantis tokiu paslaugos teikėju, kuris suteikia galimybę gauti pinigus galbūt ir netgi greičiau nei per vieną parą. Ir akivaizdu, jog tuomet, kai tampa būtina gauto pavedimo laukti daug ilgiau nei yra tikimąsi, abi pusės, kurios yra su šiuo veiksmu susijusios, neretai patiria iš tiesų nemažai streso. Visgi, dėl to, kad šiais moderniais laikais pinigu pervedimas i uzsieni internetu yra visiškai prieinamas daugeliui šiuolaikinių piliečių, natūralu, jog nemaža pastarųjų dalis stengiasi virtualia priemone naudotis taip dažnai, kaip tik jie gali. Juk būtent šis būdas yra daugelį kartų patogesnis, nei tiesiog atliekant įprastą pavedimo operaciją banke. Juo labiau, kad internetinis būdas neretai yra ne tik užimantis mažiau laiko, bet ir pats pinigu pervedimas i uzsieni kaina būna nedaug besiskiriantis nuo pačių pigiausių tokio tipo paslaugų. O juk visi paslaugų gavėjai džiaugiasi, turėdami galimybę pasinaudoti ir patogia, ir nebrangia, panašia pagalba. Todėl, jei suplanuotas pinigu pervedimas i uzsienio bankus labai gerai atitinka visus turimus asmens, kuris juo naudojasi, poreikius, akivaizdu, jog kiekvienas toks pilietis stengiasi niekada nepamiršti tokio būdo, kurio dėka taptų įmanoma įvykdyti visus savo turimus norus. Ir galbūt netgi savo pasirinktą būdą rekomenduoti savo patiems geriausiems draugams.

Taigi, daugelis žmonių džiaugiasi tuomet, kai jų geras pažįstamas pasiūlo iš tiesų naudingą, tačiau niekada ankstesniame gyvenime negirdėtą būdą, kuriuo naudojantis būtų atliekamas iš tiesų greitas pinigu pervedimas i uzsienio banka. Juk nepriklausomai nuo to, kokį gyvenimo būdą yra nusprendęs pasirinkti konkretus asmuo, kartais, galbūt kiek rečiau ar dažniau, jiems vis tiek tenka susidurti su būtinybe išsiųsti į tam tikrą sąskaitą reikalingą sumą pinigų. Juo labiau, kad kai kuriems žmonėms, pasižymintiems išskirtiniu gyvenimo būdu, atitinkamą veiksmą tenka atlikti netgi ir kiekvieną dieną po keletą kartų. Ir visiškai akivaizdu, jog susidūrus su tokia būtinybe, niekas nepageidautų nuolat keliauti į tam tikrą, toli esančią vietą tam, kad įvykdytų savo pareigą. Pavyzdžiui, tokią, kaip pinigu pervedimas i uzsieni.

Read More