Verslas | Eeefondai.lt

download-1368919Šiandien pagalvojau, kad per gyvenimą esu gavusi labai daug vizitinių kortelių, o pati nė karto niekam neištiesiau nė vienos vizitines korteles. Kodėl jas žmonės nuolat duoda, nori likti nepamiršti? Bet nutinka dar blogiau. Pamirštu juos net su ta vizitines korteles magija, kuri, ko gero, yra nepakankamai stipri. Turiu stalčiuje kelias neišmestas, kur akivaizdu, kad kažkam vizitines korteles maketavimas buvo ne tik eilinis darbelis po pietų pertraukos, o kažkas daugiau. Turiu pasilikusi tokias, kur įdėta daugiau kūrybos, tokias, kurių neišmečiau arba dėl labai originalaus dizaino, arba dėl to, kad žmonės, davę jas, man buvo iš tiesų labai svarbūs. O kas tos pamirštos? Kieno vizitines korteles Vilniuje ir kituose miestuose man niekada nebūdavo svarbios, ir kokias jas visada pamiršdavau?

Nekilnojamojo turto agentai

Kiekvienais metais kraustantis iš buto į butą, prie nuomos skelbimų būna prisisiurbę nekilnojamojo turto agentai. Jie pažada būsto savininkams aukso kalnus, nors realiai padaro tik tiek, kiek laisvai būtų pasidaręs ir pats šeimininkas – įsidėjęs skelbimus į portalus ir atsiliepęs į žmonių skambučius. Sutartis, kurioje net nedeklaruojami jokie mokesčiai, tiesą sakant, net nebūtų tinkama. Tačiau jie vis tiek ją pakiša nuomos metu. Šie agentai atsiranda prie kiekvieno būsto skelbimo. Pamatę, kad kažkas įkėlė skelbimą, jie tuojau pat skambina nekilnojamojo turto savininkui ir jam siūlo savo nemokamas paslaugas. Tačiau žmonėms, kurie nori išsinuomoti, tenka sumokėti po 200 eurų už visiškai nieką. O kartais šie agentai iš tos desperacijos net nesugeba tiksliai pateikti informacijos. Jie nesugeba žmonėms pasakyti, kur tiksliai yra tas  butas, kokiam laikui išnuomojamas, kokie baldai paliekami, ką dar šeimininkai pasakė. Tik atvykę į susitikimą, žmonės pamato realią situaciją, jau bendraudami su šeimininkais. Taigi, tie tarpininkai yra tarsi kažkoks aplink kojas besivyniojantis ir bėgti trukdantis šalikėlis. Ir be jokios abejonės, savo sandėrį, kai baigia darbus ir pasirašo sutartį, agentai pabaigia ne tik pergalingu 200 eurų paėmimu iš vargšų pasipriešinti negalinčių žmonių,  bet ir itin brutaliu savo vizitinės kortelės įkišimu. Lyg jos kam nors kada nors reikėtų.

Bendradarbiai

Taip pat gana keistas įprotis būdavo duoti vizitines korteles ant plastiko per verslo susitikimus. Susitikus su žmonėmis, su kuriais jau prieš tai galbūt elektroniniu būdu bendraudavau, kažkodėl atkišdavo man savo plastikines korteles. Tas prieš atsisveikinant „ai, palaukit, dar duosiu“ atrodydavo taip keistai, lyg kažkada vaikystėje atėjus pas močiutę, kuri prieš išeinant dar norėdavo atnešti anyžinių saldainių, vienintelių, kurių nevalgydavau. Kartais pasakydavau, kad jų nevalgau, o ji sakydavo – tai kitiem vaikams atiduosi. Taip ir tos  Kopijos vizitines korteles ant medzio stalo numestos susitikimo pabaigoje. Kokybiškos, gal net Baltijos kopija jas spausdino. Na bet man jų nereikia, tai ką turėčiau daryti? Visų, dalyvavusių susitikime, elektroninius paštus jau turėjau, nes susirašinėdavome paštu. Be to, kiekvienas rašantis visada pabaigoje po savo „Pagarbiai, vardas pavardė“ pridėdavo ir savo telefono numerį. Jeigu ant tų kortelių būtų buvę dar pridėtas koks nuolaidos kuponas kažkur apsipirkti, tai vis kažkokia nauda būtų buvusi. Dabar atrodė, kad čia nebuvo tikrai jokios prasmės… Taigi, natūralu, kad visos tos vizitinės kortelės, vos išėjus iš patalpos, keliaudavo į šiukšlių dėžę, čia pat už durų. Na, bet juk ne mano kaltė, kad kažkas taip nemąsto ir daro dalykus tiesiog iš inercijos.

Read More

ed4e498dbbb22f48e9b9c532d3713a92-300x218-4636447Kad ir kaip keistai skambėtų, bet tentu gamyba tikrai gali nulemti mūsų visų, gyventojų, įprastas sąlygas ir jų atmosferą. Jeigu pagaminami kokie nors prastos kokybės tentai, jeigu jie kabo eksploatuojami daugybę metų, tada mes būname priversti nuolat matyti blogą reklamą. O juk visi nori geros reklamos. Visi norime, kad aplink ne tik aplinka būtų žalia ir gražia, bet ir kad reklama būtų pakankamai kokybiška aplink mus, o ne kažkokia siaubinga. Taigi, ir tentu gamyba turi būti pakankamai teisinga, sąžininga ir kokybiška. Štai keletas reklaminių tentų, kurie man įsidėmėjo, važinėjant įvairiais keliais tarp miestų, ir taip pat regint jas tiesiog namie, savo mieste.

Su lempute

Iki dabar negaliu prisiminti, ką tiksliai reklamuoja tų tentu gamyba, kur paveiksluose yra įterptos ir lemputės. Kažkodėl atrodo, jog kažką susijusio su prostatos prevencija ir su tuo, kaip galima išsigelbėti nuo kažkokių ligų. Gal kokie nors vaistai? Kaip ten bebūtų, tačiau tentu gamyba Vilniuje gali būti tikrai įvairi, tereikia geros reklamos. Ši ypatingai gerai matėsi kelyje tarp Vilniaus ir Kauno. Iš tiesų atkreipti dėmesį važiuojančių mašinų vairuotojų ir keleivių nėra taip lengva. Tačiau tai vis tiek kažką reiškia, ir tai vis tiek yra kažkas sunkiai padaroma. Tokia jau ta reklama – su ja visada sudėtinga.

Su gyvūnais iš prieglaudos

Tačiau labai gerai prisimenu, kaip vienos socialinės reklamos tentu gamyba Vilniuje tiesiog nušlavė kitas reklamas. Tai buvo socialinis projektas su gyvūnais iš prieglaudų. Panašu, kad tokių gyvūnų yra tikrai labai daug, ir kiekvienas iš mūsų galėtume beveik pasakyti, kokie yra tie gyvūnai, kurie yra mūsų naminiai ir mylimiausi. Tai katės ir šunys. O jeigu labai norite turėti šunį, jums visai nebūtina jį pirkti iš prabangių parduotuvių arba kokių nors pardavėjų. Galima tiesiog pasiimti sau naują draugą iš prieglaudos. Todėl reklamos tentu gamyba (akcija) gali leisti ir pareklamuoti tokį projektą. Panašu, kad taip ir nutiko tais metais, kai aš dirbau viename biure Vilniuje. Tai buvo turbūt 2012 arba 2011 metai, kai visas miestas aplipo reklamomis su žmonių ir šunų nuotraukomis. Žmonės, kurie atrodė gražiai, ir kurie turėjo savo naminius gyvūnus iš prieglaudos, buvo nufotografuoti ir sudėti ant milžiniškų reklamos tentų. Tai nebuvo automobiliniu tentu gamyba, tačiau tai buvo paprasti dideli reklaminiai tentai lauke. Stabilūs. Reklamos maketai atsirado ir viešojo transporto stotelėse. Visiems buvo smagu matyti šiuos linksmos tentu gamybos medziagos vaisius, nes visi mėgsta gyvūnus ir žmogaus bei šuns draugystę.

Prieš rūkymą

Aišku, kaip visada, mūsų mieste atsirado ir reklamų prieš rūkymą. Standartiškai reklamos, nukreiptos prieš rūkymą, mus gąsdina pačiais baisiausiais rūkymo efektais. Atrodo, kad nedelsiant pradėsime ir sirgti mirtinomis ligomis, ir mirti nuo tų ligų, ir pasidarysime pasenę, raukšlėti pilki. Tikrai kartais reklamos būna visai geros ir sukrečia žiūrėtoją. Tarkime, kai tai buvo pavaizduota kaip vinys į tavo karstą. O kartais tokias socialines reklamas galėtų geriau sukurti ir penktokai.

Langų ir durų reklama

Visgi pati įspūdingiausia reklama milžiniškame reklaminiame tente man yra viena langų ir durų reklama. Atrodo, kad tas, kas ją maketavo, neturėjo jokio supratimo apie vizualinę komunikaciją. Todėl visi tie vaizdai, langų ir durų, susidėjo vienas ant kito ir atrodė, kad jie tarpusavy mirga.

Read More

naujo-dizaino-pos-sistema-300x169-4895838Komercinėje veikloje sėkmę lemia ne tik nepriekaištinga prekių ar paslaugų kokybė. Ne mažiau svarbus veiksnys – aptarnavimo greitis ir sklandumas. Būtent dėl šios priežasties sukurtos šiuolaikiškos pos sistemos. Rinkoje esama pačių įvairiausių modelių, kuriuos lengva pritaikyti pagal individualius prekybos sferos įmonių poreikius.

Kokie yra šiuolaikiniai aptarnavimo sprendimai?

Šis amžius išsiskiria ypatingai sparčiu gyvenimo tempu ir technologijų raida. Tokie pokyčiai neaplenkia nė vienos srities, tad prekybos pasaulis – ne išimtis. Šiuolaikiniai klientai trokšta maksimaliai greito, sklandaus ir malonaus aptarnavimo. Verta pastebėti, kad patogumą ir greitį taip pat vertina parduotuvių, restoranų, viešbučių personalas. Vos prieš dešimtį metų mūsų šalies prekybininkams pos terminalai atrodė negirdėta naujovė. Tačiau dabar tokius prietaisus galima aptikti daugelyje viešojo maitinimo įstaigų, tinklinių parduotuvių. Jie jau seniai pakeitė neautomatizuotus, gremėzdiškai atrodančius aparatus. Dėl ypatingų privalumų modernūs prietaisai tampa tiesiog būtinybe.

Daugeliui žmonių, išgirdusių terminą, kyla klausimas: pos sistemos kas tai? Atsakymas – gana paprastas. Anglų kalbos trumpiniu vadinama sistema žymi automatizuotą terminalą, sudarytą iš standartinio arba specialaus kompiuterio, kasos aparato ir programinės įrangos. Toks technikos derinys yra lankstus, paprastas ir patogus. Šiuolaikinis atsiskaitymo terminalas gali automatiškai identifikuoti prekę, suvesti duomenis į ir iš sandėlio, kitų tinklų, susieti operacijas su buhalterinės apskaitos sistema, pritaikyti nuolaidą ar akciją, vykdyti gaminio grąžinimą. Integruotas spausdintuvas pateikia kvitą su individualia, išsamia informacija.

Be to, aparatas atpažįsta skirtingus naudotojus ir jų nustatymus. Kai kurie modeliai leidžia vienu metu aptarnauti kelis klientus. Terminalas atpažįsta ir tikrina skirtingų valiutų banknotus, priima atsiskaitymą grynaisiais ir banko kortele, lizingu. Taigi, modernūs technologiniai sprendimai leidžia visas aptarnavimo operacijas atlikti itin greitai ir patogiai. Tai ne tik kelia klientų bei darbuotojų pasitenkinimą, bet ir padeda sutaupyti pinigų.

Ką naudinga žinoti prieš modernizuojant pardavimus?

Šiuolaikiškos pos kasos sistemos gali būti labai įvairios. Vienos jų atlieka tik standartinius veiksmus, o kitose įdiegta daugybė papildomų priedų. Todėl nusprendus atnaujinti turimą įrangą arba įsigyti naują vertėtų apsispręsti dėl labiausiai reikalingų aparato savybių. Juk milžiniškų prekybos tinklų, mažų jaukių krautuvėlių ir kavinių poreikiai – labai skirtingi. Prieš pradedant įrenginių paiešką naudinga peržvelgti rinką ir atsirinkti labiausiai dominančius atributus, papildomas funkcijas. Pavyzdžiui, šiuolaikiniai aparatai gali būti sujungti su prisilietimais valdomu plačiu ekranu, kuriame, kol nevykdoma jokia operacija, transliuojama reklama. Ekranas gali būti ir visai nedidelis, skaitmeninis.

Jei prekių ir paslaugų asortimentas platus, o klientų skaičius – didelis, verta pagalvoti apie galimybę grąžinti gaminius, supirkti tarą, priimti užstatą, pasverti prekes ir panašiai. taip pat naudinga apgalvoti terminalo montavimo subtilybes ir komponentų skaičių. Skirtingų modelių pos sistemos parduotuvems gali būti sudarytos vos iš 2–3 arba daugiau įrenginių. Be to, įranga gali būti labai kompaktiška, montuojama ne tik ant stalviršio, bet ir ant sienos, grindų.

Svarbu ir terminalo dizainas. Sudėtinės dalys dažniausiai būna standartinių spalvų – baltos, juodos, pilkos. Todėl pos terminalai prie parduotuvės ar restorano interjero priderinami tikrai nesunkiai. Verta atkreipti dėmesį ir į programinės įrangos dizainą. Kuo jis modernesnis, tuo geresnis įspūdis paliekamas klientui.

Žinoma, įvairūs papildomi privalumai lemia aukštesnę įrenginio kainą. Tačiau įsigijus terminalą išpardavimo ar akcijų metu galima ženkliai sutaupyti. Kita vertus, rinktis pigiausią variantą verta tik tuomet, jei pos sistemos kokybė ir ilgaamžiškumas – nesvarbu. Kitais atvejais verčiau į reputaciją ir klientų, darbuotojų pasitenkinimą investuoti šiek tiek daugiau. Juk apgalvotos pastangos atsiperka visuomet.

Read More

spaudiniai-640x410-3512266

Puikiai veikianti, šiuolaikinė spaustuvė neretai savo lankytojams gali pasiūlyti labai skirtingų spausdinimo būdų, kurie įvairių kūrėjų yra kuriami bei keičiami jau tikrai ne vienerius metus. Žinoma, skirtinga spaustuvė vertina labai nevienodus spausdinimo variantus, priklausomai nuo jos turimų tikslų sukurti vienaip ar kitaip atrodančius spaudinius. Tiesiog kai kurie asmenys niekaip nepajėgia išsiversti be jiems labai aktualios literatūros. Ir jeigu ne aktyviai veikianti bei kokybiškus leidinius galinti sukurti ofsetine spauda, tokiems asmenims galbūt tektų pamiršti apie galimybę įsigyti norimą knygą. O juk kartais tik profesionalai gali pasakyti, jog būtent tokio tipo spaudos įranga yra pajėgi padėti iš tiesų greitai atspausdinti didelį, bet tokį reikalingą kiekį pageidaujamų leidinių. Todėl labai patogu, jog prireikus šiek tiek žinių apie teikiamas spausdinimo galimybes, būna įmanoma nesunkiai susisiekti su konsultantu, galinčiam pasigirti savo patirtimi tokioje srityje. Be to, tai padaryti dažnai pavyksta labai įvairiai – galima ir paskambinti, taip pat parašyti elektroninį laišką ar paprasčiausiai nuvykti pas specialistą.

Be jokių abejonių, kartais niekaip neišeina išsiversti be reikalingo specialisto ir tuomet, kad yra ketinama išbandyti skaitmenine spauda, kuri daugelio žmonių apibūdinama kaip viena iš pačių naujausių bei galinti padėti prireikus atspausdinti nedidelį skaičių labai įvairių leidinių. Labai patogu, jog tokie spaudiniai gali būti ir labai skirtingų formų – tiesiog prireikia susirasti labiausiai viliojantį piešinio modelį. Tokia plačiaformatė spauda yra labai naudinga todėl, kad jos dėka vėliau galima pradėti grožėtis savo pačiais mėgstamiausiais vaizdais, sužinoti stebinančiai pateikiamos informacijos arba tiesiog gauti pakankamai reikalingų žinių nesusiduriant su visai nepageidaujamomis, galbūt labai varginančiomis paieškomis. Be to, kas gi nesijaučia labai patenkintas tuomet, kada gali matyti dailiai atrodantį, pačiais įvairiausiais akcentais pasižymintį vaizdą, jam reikalingiausiu metu praskaidrinantį nuotaiką.

Apskritai, spausdinimo paslaugos yra be galo populiarios tikriausiai visuose moderniuose miestuose ar tiesiog tose vietovėse, kuriose yra mėgstama skaityti. Ir dėl to, kad spausdinimo formatai gali būti labai skirtingi, tikrai nevertėtų pamiršti apie savo trokštamus spaudinio rezultatus, o priešingai, pasistengti pasidomėti, gal kokia nors spaustuvė Vilniuje, tarkime, tikrai galėtų pasiūlyti reikalingų paslaugų. Be to, galbūt jos galėtų būti suteikiamos būtent tokiomis sąlygomis, be kurių niekaip neišsiverstų užsakovas – pavyzdžiui, pasiūlytų prieinamą vidutinę kainą. Juk vieniems asmenims gali būti labai reikalingos kiek įmanoma ryškesnės, aiškios bei labai įvairios spalvos, tačiau jie paprasčiausiai net neįsivaizduoja, kur jiems vertėtų kreiptis tam, kad galėtų būti pasiekiamas toks rezultatas ir kokios paslaugos prašyti. Tuo tarpu kitais atvejais, tam tikra leidykla būna priversta susidurti su labai dideliu poreikiu kuo skubiau gauti labai didelį kiekį jų rinkai teikiamų lankstinukų ar panašių spaudinių, tačiau nežino, kas jiems atitinkamu metu galėtų geriausiai padėti. O juk be tokių, reikalingų atlikti pasiekimų kartais pasirodo tiesiog neįmanoma išsiversti dėl pačių paprasčiausių priežasčių – tam tikru laiku sutartų pažadų, norimų pasiekti tikslų bei kitokių, panašių veiksnių. Visgi, joks asmuo nepageidauja būti nepatikimas ar niekaip nesugebėti įvykdyti galbūt jam išskirtinai svarbių darbų.

Bet kokiu atveju, labai patogu, jog šiais laikais sunku būtų susirasti būtent tokį spausdinimo būdą, kuris niekaip negalėtų būti sėkmingai įvykdomas. Juk kartais, tarkime, vaikiškų knygų spausdinimas tiesiog privalo būti atliekamas labai aiškiomis raidėmis, be kurių kai kurie mažieji skaitytojai paprasčiausiai niekaip nepajėgtų atpažinti tam tikro žodžio. Kitiems žmonėms prireikia išskirtinio dydžio puslapių bei kitų savybių. Ir galbūt tik konkreti spaustuvė Vilniuje galėtų padėti įvykdyti visus jų pageidavimus. Tiesiog rinkimosi procesas turėtų būti atidus ir tuomet, jau netrukus spaustuvė turėtų gaminti visus atliktus užsakymus.

Read More

verslo-knygos-3285431 Verslo knygos

Verslo knygos skirtos kiekvienam smalsiam žmogui, kuris nori sužinoti daugiau apie nuosavos įmonės įkūrimą ir to subtilybes. Šios knygos vis labiau populiarėja ir tuo nereikėtų stebėtis: gyvename konkurencingoje visuomenėje, kur niekada negalime būti tikri, kiek ilgai turėsime šiltą ir saugią darbo vietą privačioje įmonėje ar valstybiniame sektoriuje. Šauniosios knygos verslo tema atsiduria pačių įvairių žmonių lentynose: pradedant santechnikais, baigiant kirpėjais, siuvėjais, muzikantais bei vadybininkais. Verslo knygų yra labai skirtingo sudėtingumo. Vienos knygos skirtos pradedantiesiems, kurie neturi visiškai jokių žinių apie verslavimo pradžią ir jo vystymą tolimesniuose etapuose, o kitos – tikriems profesionalams, kurie skaitydami aktualią literatūrą paprasčiausiai „palaiko formą“ – atnaujina senas žinias, papildo naujomis detalėmis, beskaitydami įvairias gudrybes jas papildo asmeniniais atradimais. Visa tai padeda išlikti sėkmingiems ir išsiskirti konkurentų tarpe.

Nauja ar patikrinta sena?

Tikriausiai kyla klausimas – kokios yra geriausios verslo knygos? Į tai negalima vienareikšmiškai atsakyti, nes kiekvienas šia literatūra besidomintis žmogus turi savus kriterijus, savos poreikius ir lūkesčius. Vieni vertina konservatyvias ir laiko patikrintas idėjas, kiti itin palankiai žiūri į naujoves ir į nusistovėjusias idėjas apskritai nekreipia dėmesio. Vis dėlto top verslo knygos turi keletą pasiūlymų, į kuriuos dėmesį turėtų atkreipti kiekvienas, kuris susidomėjo šios srities literatūra. Labiausiai rekomenduojamos verslo knygos būtų Jean Edward Smith  „Eisenhaueris kare taikoje“ ir Jim Stengel „Aukite“ kaip idealai paskatina plėtrą ir pelną didžiausiose pasaulio bendrovėse“. Abu leidiniai sulaukė didžiulio pasisekimo ir pripažinimo. Pirmojoje knygoje, kurią parašė politikos apžvalgininkas, istorikas bei ekonomistas, iš pirmo žvilgsnio pasakojama apie 34-ąjį JAV prezidentą ir antrą pasaulinį karą. Iš tiesų šios neeilinės asmenybės gyvenimo vingiuose, kuriuos aprašė J. E. Smith, randama daug naudingų patarimų verslui. Antrojoje knygoje, kurią parašė pasaulyje garsus verslininkas, dėmesys skiriamas prekės ženklo plėtojimui. Plačiau pažiūrėjus į šią, rodos, visai mažytę detalę, verslas įgauna naujas spalvas, tikslus ir lygį tarp konkurentų. Tinkamai pristatytas prekės ženklas gali tapti neatsiejama vartotojo gyvenimo vertybe. Verslo guru J. Stengel atskleidžia daugybę pikantiškų detalių, kurios nerandamos daugiau jokios verslo zinios knygos turinyje. Tikrai verta dėmesio šios verslo knygos anotacija, kurią parašė „New York Times“ žurnalistas Jeremey Kings.

Naujausi knygų formatai

Pabaigai vertėtų paminėti, kad per pastaruosius ketverius metus labai išpopuliarėjo verslo knygos pdf formatu, o taip pat ir verslo audio knygos. Žmogus neįpareigojamas nešiotis su savimi standartinių knygų, o neretai gali jų nė nepirkti, nes gali rasti nemokamų internete. Verslo knygos, pateiktos alternatyvia išraiška, suteikia galimybę mokytis įmonių kūrimo subtilybių vairuojant, išėjus pasivaikščioti ir su savimi pasiėmus mp3 grotuvą, mobilųjį telefoną. Pasiėmus su savimi planšetinį kompiuterį, naudotis alternatyvomis dar lengviau. Pagal esamą situaciją telieka pasirinkti, kaip pasinaudoti informacija – skaityti ją ar klausyti audio versijos. Verslo knygos alternatyviais formatais neužima vietos, nesusidėvi, jomis itin lengva dalintis su bičiuliais. Viena iš rekomenduotinų knygų, kuri yra išleista tik pdf formatu – „Kaip pradėti verslą per 30 dienų“. Sunku patikėti, tačiau iš tiesų pasaulyje gyvena daug užsispyrėlių, kurie per rekordiškai trumpą laiką išvysto idėją ir, remdamiesi pirmosios žiniomis, pasiryžta startuoti. Verslo knygos įkvepia gyvenimo pokyčiams! Tad, net jei niekada nesusimąstėte apie nuosavą verslą, nėra ko dvejoti – metas pasidomėti kitokio gyvenimo perspektyvomis!Net jeigu suprasite, kad nuosavas verslas – ne jūsų gyvenimo kelias, jūs vis tiek patirsite didelę naudą, nes būsite įgiję tokių žinių, kurios naudingos kiekvienas visuomenės nariui.

Read More