Technika | Eeefondai.lt

elektronines-prekybos-sistema-300x238-7682945 elektronines prekybos sistema

Verslas yra sritis, tiesiogiai lemiantis mūsų gyvenimo gerovę. Todėl jame privalo derėti kitimas, atvirumas, naujovės ir taisyklės, tradicijos. Vienas išradimų, leidžiančių pasiekti tokią harmoniją, yra elektronines prekybos sistema. Tai – priežastis, dėl kurios verslas tampa sėkmingas ir užtikrina naudą (pelną). Toks technologinis sprendimas sukurtas pagal paprastos prekybos sistemos modelį. Todėl verta daugiau sužinoti apie mūsų šalyje taikomus metodus ir jų efektyvumo paslaptį.

Kodėl reikia sistemos?

Ko gero, rastume mažai žmonių, nieko negirdėjusių apie pasaulio sukūrimo mitą. Jo esmė – iš chaoso, visa ko samplaikos, sukurti darinį, veikiantį ir atpažįstamą pagal tam tikras taisykles. Tos taisyklės sudaro sistemą, kuri ir leidžia mums ne tik suprasti pasaulį, bet ir pagal dėsnius numatyti tai, kas vyks ateityje. Iš pradžių gali atrodyti, jog toks pasaulio aiškinimas nėra niekaip susijęs su sėkmingos prekybos subtilybėmis. Tačiau iš tiesų čia esama esminės sąsajos.

Ši sąsaja – tai sistema. Siekiant bet kokio tikslo būtina veikti pagal tam tikras taisykles, taikyti gerai apgalvotus metodus. Vieninga, nuosekli, ne chaotiška, aiškiai apibrėžta prekybos sistema yra geriausias būdas pelnui pasiekti. Tai – maksimaliai veiksmingas parduotuvių ir juose vykstančių procesų valdymas. Lietuvoje sėkmingai veikia daugybė tokių prekybos vietų tinklų. Pavyzdžiui, daugeliui didmiesčių mikrorajonų gyventojų puikiai žinoma prekybos sistema kubas. Jos išskirtinumas – itin plati prekių pasiūla už prieinamą kainą, pateikiama arčiausiai gyvenamosios vietos. Dar vienas panašus pavyzdys – prekybos sistema koops, orientuota į mažesnių miestelių ir gyvenviečių klientus.

Kiek kitokia yra spainetos prekybos sistema, jungianti mobiliojo ryšio telefonų ir įrangos parduotuves. Skirtingų prekių pasiūla rūpinasi avs prekybos sistema. Visų šių darinių panašumas – tam tikra sąjunga, apimanti konkrečius prekybininkus bendrai maksimaliai apyvartai pasiekti. Tokia sistema sudaryta iš vienodų pardavimo programų, bendradarbiavimo su tais pačiais tiekėjais, orientacijos į tokią pačią klientų auditoriją, vienodų kainų. Tiek paprasta, tiek elektronines prekybos sistema palengvina visus skirtingose parduotuvėse atliekamus veiksmus (pavyzdžiui, klientų paieškos, pirkimo, pardavimo), todėl pelnas pasiekiamas žymiai greičiau ir paprasčiau.

Kuo ypatingos virtualios sistemos?

Šiandien vartotojai mielai apsiperka ne tik mieste esančiose parduotuvėse. Vis daugiau dėmesio sulaukia ir elektronines erdvės. Sėkmingai jų veiklai taip pat būtini nuosekliai taikomi metodai. Todėl ir buvo sukurta pirmoji elektronine prekybos sistema. Žinoma, šiuo metu esama daugybės jos variantų. Tačiau galima išskirti pagrindinius bruožus, kurie lemia elektroninių parduotuvių pelną.

Visų pirma derėtų paminėti automatizaciją. Pavyzdžiui, „reali“ prekybos sistema kotas labiausiai yra valdoma žmonių: jie atlieka prekių rūšiavimą ir pristatymą, aptarnauja klientus visose parduotuvėse. Tačiau elektronines paslaugas teikiantys tinklalapiai veikia be žmonių pagalbos. Juose pati programa sugrupuoja naujai gaunamas prekes, užtikrina abipusį ryšį tarp tinklalapyje rodomos informacijos ir sandėlio duomenų, pildo prekių krepšelius, fiksuoja užsakymus bei atlieka kitokius veiksmus.

Taip pat svarbus ir valdymo paprastumas. Elektroninė parduotuvė gali pateikti informaciją keliomis kalbomis. Be to, užsakymas, apmokėjimas ir kitokie procesai atliekami realiu laiku. Tam, kad būtų pakeista prekių ar paslaugų būsena (pavyzdžiui, pritaikoma nuolaida), prireikia vos kelių akimirkų. Fiksuojami atlikti veiksmai leidžia sukurti tikslią statistiką, kuri labai naudinga efektyviam bet kurios įmonės valdymui. Taigi, tie, kurie naudojasi elektronines prekybos sistema gerokai sumažina verslo sąnaudas. Tai – neabejotinas pačių veiksmingiausių pardavimo priemonių pritaikymas internete. Šias sistemas virtualiame versle naudojantys prekybininkai gali be jokio vargo prisitaikyti prie pagrindinių šiuolaikiško kliento poreikių – patogumo ir greičio.

Read More

fotoaparatai-300x178-3203744 Fotoaparatai

Labai dažnai žmogus nuspręsdamas, jog įsigys vieną ar kitą daiktą, žino kur jį įsigys ir kokią daugmaž pinigų sumą tam skirs. Tačiau labai dažnai žmonės nepagalvoja apie kitas galimybes pirkti daiktus. Vienas tokių daiktų pavyzdžių gali būti fotoaparatai. Jų yra labai daug skirtingų gamintojų, skirtingų modelių, kurių kainos taip pat labai svyruoja. O ką jau kalbėti apie skirtingus tipus kaip veidrodiniai fotoaparatai, skaitmeniniai fotoaparatai, analoginiai fotoaparatai. Tad apie įsigyjimo galimybes geriau svarstyti dviejomis kryptimis: nauji ir naudoti fotoaparatai. Abiem atvejais apžvelgsime kur fotoaparatai pigiau būna parduodami.

Jeigu sugalvojai pirkti naują fotoaparata, būtinai daryk tai ten, kur tau suteiks garantinį laikotarpį, kuomet aparatui sugedus, galėsi jį gražinti. Yra keletas pasirinkimo būdų. Fotoaparatai parduotuvėse dažnai būna brangesni, tačiau jei perki nesudėtingą daiktą, gali klausti konsultanto, kuris daiktas tau yra tinkamesnis. Tai yra labai patogu žmonėms, kurie nesidomi giliau į tokius dalykus ir nori nusipirkti daiktą, kurį naudos tik retuomis. Fotoaparatai pigiai parduodami būna internete. Ten tos pačios parduotuvės turi savo elektronines versijas. Kokie pliusai ir minusai, jeigu fotoaparatai internetu perkami? Pliusai: visų pirma, kaina – fotoaparatai kainos atžvilgiu gali būti pigesni iki kelių šimtų litų. Pavyzdžiui vieni geriausių sony fotoaparatai internete gali būti keliais šimtais litų pigesni negu parduotuvėje. Antras pliusas – kaip ir paprastoje parduotuvėje parduodami fotoaparatai išsimokėtinai. Todėl gali nesukti galvos kaip vieną sykį reikės sumokėti didesnę pinigų sumą. Trečias pliusas – asortimentas. El. Parduotuvėje tavo išsirinktas fotoaparatas nebūtinai bus toje pačioje parduotuvėje kokiame prekybos centre. Nes juk sandėlyje laikyti tokius daiktus daug pigiau nei parduotuvėje. Minusas vienas, kurį matyčiau perkant fotoaparatai internetu – lietuvių konservatyvumas ir baimė pirkti tokius daiktus nauja ir vis dar netradicine forma. Žmonės bijo, kad jiems bus atsiųstas ne toks daiktas, ar jis bus pažeistas ir paskui negalės gražinti. Kaip sako lietuvių liaudies patarlė – pirkti katę maiše. Visi nori matyti ką iš tiesų perka.

Jeigu perki naudotą fotoaparata, reikia pirkti tai iš patikimo žmogaus. Na pavyzdžiui, jeigu matai, kad tas žmogus parduoda 15 skirtingų naudotų fotoaparatu, tuomet iškelk klausimą sau, ar jis tikrai yra šių daiktų savininkas. Dažnai tai būna vogtų daiktų pardavinėtojai. Žinoma tokie fotoaparatai kainos atžvilgiu bus daug pigesni, tačiau rizikuoji nusipirkti savo apvogto kaimyno daiktą. Ar norėtum sutikti kaimyną, kuris pamatytų tavo rankose savo fotoaparata? Manau, kad ne. Taip, tai gana neįtikėtinas variantas, tačiau tokių istorijų būna. Todėl galima apsipirkti internetinėse parduotuvėse tokios kaip EBAY ar kitose, kur dažnai ar rašomas ir pardavėjo pasitikėjimo reitingas. Tuomet gali pasitikėti tais žmonėmis ir pirkti fotoaparata iš jų.

Todėl geriausi fotoaparatai yra tie, kurie yra parduodami pas profesionalius fotografus. Jie sugeba saugoti daiktą, žino, kas su juo gali būti blogai, o ir šiaip profesionalių fotografų charakteris būna visai neblogas. Tad tikėtina, kad ir mažiau meluos. Pas tuos, kurie parduoda fotoaparatai dažnai būna ir nesugadinti. Todėl labai verta nusistatyti sumą pinigų, kurią gali leisti sau išleisti ir tuomet skirti tam nemažai laiko ir surasti patį tinkamiausią daiktą. Tik labai gerai, jeigu nusistatytum, kokį minimalų variantą už pasirinktą sumą gali pirkti. Ir jeigu toks atsiranda pardavime, tuomet iškart perki ir nelauki nieko, nes taip gali ir kelis metus nenusipirkti.

Read More

c5beoliapjovc497s-internetu-6900973 Žoliapjovės internetu

Atrodo, praėjusią savaitę  buvo suskaičiuotos paskutinės dienos mūsų senosios žoliapjovės. Internetu dabar renkamės naująją, bet nesame tikri, kokią geriausiai būtų pirkti. Norisi, kad visos funkcijos būtų vienoje vietoje – geras pajėgumas, mažas triukšmingumas, padori kaina ir nebloga išvaizda. Užsukame į vieną interneto parduotuvę ir čia ieškome sau tinkamiausios prekės.

Trimeriai

Pirmas dalykas, šovęs į galvą kaip aktualus, tai, kad galbūt dabar reikia nebe žoliapjovės internetu, o trimerio. Ką manote? Trimeris puikiai tinka ne tik žolei pjauti, bet ir visokiems krūmams ar dideliems dilgėlynams. Tai – kaip elektrinis dalgis. Ir kainuoja jis ne tiek ir daug, galima surasti tokių, kurių kaina – vos šimtas litų. Svarstau, tiktų ar netiktų man šitas mažylis. Galėtume tada ir neprižiūrimą teritoriją paveldėtoje žemėje nušienauti kelis kartus per vasarą. Aišku, tokios benzinines zoliapjoves internetu turi ir savo trūkumą. Man asmeniškai, labiau norėtųsi patogesnio valdymo. Trimerį turi visada nešiotis rankoje, ir tai skatina greitą nuovargį. Be to, priklausomai nuo to, kaip pjauni, atrodys ir tavo veja. Gali būti, kad bus nevienoda. Man norisi, kad žolytė būtų tarsi su liniuote apskaičiuota ir tiksliai vienodai nupjauta. Nors gal visai verta nusipirkti ir trimerį, ir normalią žoliapjovę? Būtų naudinga visais atvejais. Kol kas žoliapjovės – trimeriai lieka planuose, bet dar nesakau griežto „taip“.

Vejapjoves

Labai gausus internete yra pasirinkimas tiesiog nuostabių puikių vejapjovių, savaeigių arba benzininių. Kaip suprantu, geriausios kainuoja apie penkis šimtus, tačiau galima pirkti ir paprastesnę, vėlgi nesiekiančią pusantro šimto kainos. Tai atrodo labai patogu ir netgi estetiška. Taip, kaip motina stumdo vaiko vežimėlį, taip veja besirūpinantis žmogus po pievą stumdo šitą keturratį. Tokios žoliapjovės internetu užsakomos paprastai – nereikia net kažkur važiuoti pasiimti, prieš tai atlaisvinus visą bagažo skyrių. Mes pastaruoju metu gyvename be automobilio, be to, tolokai nuo miesto, todėl atrodo labai naudinga, jeigu toks daiktas būtų tiesiog atvežamas internetu. Be to, daug kur yra nuolaidos arba apskritai nemokamas atvežimas tada, kai perki už didesnę sumą. Visgi žoliapjovė jau ne koks sąsiuvinis, kainuoja ne centus. Taigi, ir atvežimas turėtų būti nemokamas.

„Grizzly ERM“ ar „Hecht“ – štai kur klausimas. Tarsi išsirinkau kelis panašius modelius, tinkančius man ir pagal kišenę, ir visas funkcijas turinčius. Tačiau nežinau, kurios firmos geriau. Kaip sakoma, sovietmečiu nieko nebuvo, tai žmonės nieko nepirko, o šiais laikais visko tiek daug, kad net sunku išsirinkti. Taigi, net nežinau, ką rinktis, tačiau, galbūt man jūs patartumėte? Kuri gamintoja yra geresnė, ir kieno žoliapjovės (akcija joms yra, ar nėra, nesvarbu) yra patvaresnės? Apskritai, aš galiu atsakyti, dėl ko sugedo mūsų senutė, ir dėl ko apskritai visada kyla problemų. Mūsų namai yra tikrai labai uolėtoje, akmenuotoje vietovėje. Atrodo, renki ir renki tuos akmenis, o jų vis tiek visada bent kažkiek pasilieka. Galbūt jie išlenda iš žemės, kai vanduo paplauna paviršių. Bet tie akmenys paprastai ir susargdina mūsų žoliapjoves. Todėl labai nenoriu tokios, kuri jau nuo mažiausio akmenėlio, grumstelio ar kieto obuolio pakratys kojas, o gal reikėtų sakyti – ratus. Suprantu, kad kažkokio tanko čia nenusipirksi, bet patvarumas mano atveju yra net svarbesnis už galingumą. O apskritai pjaunamas plotas nėra labai didelis, viso 12 arų, paprastai juos nuskutu per pusantros valandos.

Read More