Po apsilankymo pas profesijos konsultantą | Eeefondai.lt

karjera-ir-profesinis-konsultavimas-300x168-8207077 karjera ir profesinis konsultavimas

Jau kuris laikas ramybės neturiu dėl vieno svarbaus dalyko, vis galvoju: kuo man būti? Neseniai pamačiau skelbimą, kad su specialistų pagalba planuojama karjera ir profesinis konsultavimas vykdomas, tai nepagailėjau keliasdešimt litų ir ten nuėjau. Nenoriu būti kaip dauguma iš mano klasės, kuriems teks dėl savo aplaidaus elgesio vėliau tikrai stipriai atsakyti. Neturiu noro būti vienas iš tų „dundukų“, kuriems liepos mėnesį stojimų paraišką teks pildyti metant burtus, kur stoti. Manau, dar yra pakankamai laiko apsispręsti ir sugriebti save į rankas, pasiruošti tam stojimui, kuris vestų į teisingą gyvenimo kelią.

Apsilankymas

Pripažinsiu, jau ir seniau norėjau nueiti į kažkokią panašią konsultaciją, nes neramu būdavo ir seniau. Bet į mūsų mažą miestą retai kada užklysta kas nors modernesnio. Moderniausias čia – internetas (kai jis būna nedingęs), tai jis, kaip kokios jūros bangos nuo kito žemyno, atneša daug naujienų. Teko anksčiau internete darytis keletą profesinio orientavimo testų, bet jie prie kažko labai konkretaus neprivedė, be to, norisi žinoti, kad viską darau ne tik pagal kažkokį šabloną, bet ir priežiūroje specialistų. Taigi, kai šitie atvažiavo, pirmiausiai galvojau, ar man karjera ir profesinis konsultavimas kaina bus ne per didele. Bet buvo padaryta nuolaida, ir aš sumokėjau palyginus nedaug. Gerai, kad ir taupiausi iš anksto kažkam, ko gali prireikti. Susitarėme susitikti ketvirtadienį testams ir pokalbiui, o po savaitės turės būti rezultatai.

Testai

Kai atėjau, pasitiko mane su šypsena, dar kava pavaišino. Tai, žinoma, tik pliusai, nes visada smagu, kai kažkas teigiamai nusiteikęs ir žada gerą nuotaiką, gerus pokyčius, gerus rezultatus. Tai štai, karjera ir profesinis konsultavimas prasidėjo paprastais pokalbiais. Aš pasakojau, kas esu, ką mėgstu, kur kada esu jautusis laimingiausia, kam labiausiai pavyžiu ir panašiai. Tada gavau krūvas testų. Patys keisčiausi buvo tokie, kuriuose buvo įvairūs paveikslėliai ir man reikėjo juose pastebėti dėsningumą, pasakyti, kuris patraukliausias ir pan. Jaudinausi, kad gal tai labai primityvu, tačiau, kaip ten bebūtų, pati tokių testų nepasidarau. Toliau šitas susitikimas, kurio tikslas buvo karjera ir profesinis konsultavimas (AIKOS atskiras dalykas) nuvedė prie to, jog dariau daug testų. O gal reikėtų sakyti – vieną milžinišką testą, kokių 600 klausimų. Karjera ir profesinis konsultavimas tikrai turėtų pasisekti, nes išspaudžiau iš savęs viską, ką galėjau. Kai baigiau, buvo praėję daugiau neri trys valandos. Sutarėme, kad mano duomenis išanalizuos per savaitę, ir tada aš ateisiu vėl.

Rezultatas

Taip, tai, žinoma, pats smagiausias ir pats įdomiausias dalykas – kaip viskas sekėsi, kokie rezultatai, kur tas profesinis konsultavimas mane nuves? Atsakymai buvo išsamūs: pateiktos mano asmeninės savybės, kurias (sutinku) turiu, taip pat tos, kurias turėčiau ir norėčiau pagilinti, tada profesinės esamos galimybės it tokios, kokias turėčiau, jeigu stengčiausi atitinka linkme. Taip pat netgi išvardinta, kur yra man tinkančių studijų. Nemažai jų Lietuvoje: VU, KTU, VDU. Karjera ir profesinis konsultavimas (kaina 40 litų) mane ten gali patraukti. Esminiai dalykai, kuriuos sužinojau, visgi yra tai, kad man labai svarbu tikslumas, analitinis darbas ir tai, kad galėčiau kažką planuoti iš anksto. Gali labai tikti ekonomikos, matematikos ir netgi informatikos studijos. Jau ir seniau jaučiau, kad esu tiksliuosiuose moksluose stiprus žmogus. Be to, turiu ir neblogas kūrybines galimybes, todėl būčiau itin vertingas darbuotojas.