Paskolos | Eeefondai.lt

kreditas-2517483 Paskolos

Jei susiruošėte pakeisti būstą ar atnaujinti baldus bei buitinę techniką, nusipirkti naują automobilį ar pakeliauti po pasaulį, o neturite santaupų, jums teks kreiptis į kredito įstaigą, kuri suteiktų jums paskolą. Paskolos šiais laikais suteikiamos ne tik bankuose, bet ir kredito unijose ar kitose kredito įstaigose. Jūsų valia rinktis kredito įstaigą, kurios sąlygos bei taikomos palūkanos pasirodys patraukliausios. O kuo daugiau nagrinėsite ir gilinsitės į kredito įstaigų taisykles ir sąlygas, tuo geriau būsite pasikaustęs šioje srityje, ir su paskolos gavimu susiję klausimai kels mažiau rūpesčių.

Paskolos sutartis

Lietuvos Respublikos civilinis kodeksas numato, kad fizinių asmenų paskolos sutartis turi būti rašytinė, jeigu paskolos suma viršija 2 tūkstančius litų. Tokia sutartis laikoma sudaryta būtent nuo to momento, kai paskolos teikėjas perduoda suteikiamą pinigų sumą besiskolinančiam žmogui. Forma, kurioje pasirašoma paskolos sutartis, yra reglamentuota, laikantis įstatymuose nurodytų taisyklių ir skiriasi priklausomai nuo to, kokia yra sandorio kaina bei kas yra paskolos teikėjas (fizinis ar juridinis asmuo). Jei paskolos jums užtenka mažesnės nei 2 tūkstančiai litų, tokia sutartis gali būti ir žodinė, tačiau tokia praktika taikoma tik tokiu atveju, jei skolintojas yra fizinis asmuo.

Prieš pasirašydami sutartį, pasidomėkite ar jai taikomas paskolos apmokestinimas, kad vėliau netektų nemaloniai nustebti.

Paskolos skaičiuoklė

Prieš kreipiantis į kredito įstaigą paskolos, verta pasinaudoti paskolos skaičiuokle, kurią galima rasti praktiškai kiekvieno banko ar kitos kredito įstaigos internetiniame puslapyje. Skaičiuoklės dėka galima preliminariai sužinoti, kokios mėnesinės įmokos jūsų laukia, gavus paskolą tam tikrai sumai. Jums taps aiškiau, kiek pinigų liktų pragyvenimui ir ar ši pinigų suma galės užtikrinti jūsų ir jūsų šeimos poreikius. Žinoma, imant ilgalaikę paskolą, sunku prognozuoti kaip gyvenimas susiklostys po penkiolikos ar dvidešimties metų, tačiau visgi paskolos skaičiuokle padeda aiškiau suvokti situaciją.

Paskolos su užstatu

Jei paskolos tau reikia didelei sumai, pirmiausia reikia turėti kažkokį turtą, kurį galima užstatyti bankui ar kitai kredito įstaigai. Paskolos su užstatu yra suteikiamos nekilnojamajam turtui( butui, žemės sklypui, namo įsigijimui ir remontui) ir kilnojamajam turtui (automobilio, baldų, buitinės technikos, kompiuterinės įrangos ir kitų daiktų pirkimui). Turtas, kurį planuojate įkeisti kredito įstaigai turi būti įvertintas turto vertintojų bei apdraustas. Užstato svarba ypač reikšminga tokiais atvejais, kai kalbama apie paskolos įsiskolinusiems ar paskolos nedirbantiems suteikimą, nes tokie žmonės dažnai negali laiku grąžinti paimtos paskolos , todėl kredito įstaiga panaudoja užstatytą turtą tam, kad atgautų paskolintą paskolos sumą ir jos palūkanas. Teikdamas tokias paskolas bankas yra labiau apsaugotas nuo rizikos prarasti pinigus. Kai iš banko imamos smulkesnės ar vartojimo paskolos, jos teikiamos be užstato, o norint gauti didesnę paskolos sumą ar palankesnes paskolos sąlygas, tenka užstatyti nekilnojamąjį ar kitą turtą.

Paskolos verslui

Paskolos verslui išduodamos panašia tvarka, kaip ir fiziniams asmenims, tačiau jauni pradedantys verslininkai turėtų žinoti, kad jie turi galimybę gauti lengvatinę paskolą verslo pradžiai.

Paskolos studentams

Studentai turi galimybę gauti paskolą, kuri gali būti naudojama mokesčiui už studijas, pragyvenimui bei apmokėjimui už studijas užsienyje. Paskolos studentams gali būti ir remiamos valstybės, kai paskolos gavėjui nereikia mokėti palūkanų, o jas sumoka valstybė.

Taigi, jei jums reikia paskolos, nepatingėkite surinkti kuo daugiau informacijos, kuri jums tikrai pravers bendraujant su kredito įstaigų atstovais.