Karjera | Eeefondai.lt

darbas-vairuotojams-300x200-3120255 darbas vairuotojams

Vyrai, nebijantys iššūkių ir norintys gerai uždirbti, dažniausiai imasi vis dar vieno populiariausių uždarbio būdų. Įvairaus pobūdžio darbas vairuotojams jau kelerius metus iš eilės tebėra ir pasiūlius, ir paklausus. Nors šis darbas gana rizikingas, vis dėlto vyrai ryžtasi sėsti prie didelės mašinos vairo ir taip uždirbti pinigų sau ir savo šeimai. Vienas populiariausių vairuotojo darbų yra vilkikų vairuotojo darbas. Šio darbo pobūdis yra įvairus: tai ir darbas vairuotojams po lietuva, ir darbas po Baltijos šalis, žinoma, dažniausiai daugiausia vairuotojų reikia darbams po Europą, Rusiją ir kitas šalis. Taigi stipriosios lyties atstovai, turintys visas reikiamas vairuotojo kategorijas ir atitinkantys keliamus reikalavimus be didelių sunkumų gali rasti tolimųjų reisų vairuotojo darbą. Tie, kurie nori daugiau laiko praleisti namie su šeimomis, renkasi vairuotojo darbą tik savo šalies teritorijoje. Pasirinkimas išties platus, tad šios profesijos atstovų nedaug rastume bedarbių gretose.

Reikalavimai

Visų pirma, vyrai, kuriems aktualus, pavyzdžiui, darbas vairuotojams norvegijoje ar kurioje nors kitoje Europos šalyje, privalo turėti reikiamas transporto priemonių vairuotojo kategorijas, kad galėtų dirbti šį darbą. Būtina ne tik įprasta B, bet ir C, CE, D, DE, T kategorijos ir kitos. Tai priklauso ir nuo to, kokio pobūdžio bus jūsų darbas, ką jūs vairuosite: ar vilkiką, ar autobusą, ar troleibusą ar kitą transporto priemonę. Taip pat priklausomai nuo darbo pobūdžio reikia turėti ir papildomas kategorijas, būti išklausius tam tikrus kursus, kad galėtumėte vežti, pavyzdžiui, pavojingus krovinius, žmones ir panašiai. Taigi dar prieš nutariant, kad jums yra aktualus ir įdomus darbas vairuotojams, būtina susižinoti, kokie reikalavimai keliami vienos ar kitos transporto priemonės kategorijos vairuotojams. Taip pat ir darbdaviai dar gali turėti savų reikalavimų. Taigi reikia gerai pagalvoti, ar išties esate pasiryžę tapti vairuotojais ir didžiąją savo laiko dalį praleisti ant ratų.

Darbo ir poilsio režimas

Nors kai kuriems atrodo, kad vairuotojų darbas yra pramoga, vis dėlto toks įspūdis yra klaidingas. Vairuotojai taip pat turi savo darbo taisykles, yra nustatytas jų darbo laikas, kurio griežtai privaloma laikytis. Pavyzdžiui, darbas vairuotojams Lietuvoje turi vienokius reikalavimus, mūsų šalyje yra vienokios darbo ir poilsio valandos, o kai kuriose kitose šalyse jos gali skirtis. Taigi ypač tolimųjų reisų vairuotojai, kurie važinėja ne tik po Europą, bet ir po Aziją ar kitas šalis, privalo labai gerai išstudijuoti ir išsiaiškinti kiekvienos šalies reikalavimus. Antai ne visose netgi Europos šalyse vilkikams galima važiuoti savaitgaliais, kai kur yra ribojamas vilkikų eismas tam tikromis valandomis ir dienomis. Todėl labai svarbu visa tai žinoti dar sėdant prie vairo. Jeigu jus domina tik darbas vairuotojams Vilniuje, pavyzdžiui, vežioti produkciją po prekybos centrus, jūs taip pat turite žinoti savo darbo ir poilsio režimą, kiek valandų galite važiuoti, kada privalote sustoti ir pailsėti. Priešingu atveju jums gali grėsti nemenkos baudos ar kiti nemalonumai.

Uždarbis

Priklausomai nuo darbo pobūdžio, įmonės ir kitų aplinkybių, priklauso ir vairuotojų darbo užmokestis. Vieniems vairuotojams mokama už kiekvieną nuvažiuotą kilometrą, pavyzdžiui, po 35 centus. Kitiems mokama už išdirbtas valandas, treti darbo atlygį sutaria už dieną. Taigi šis aspektas turi būti aptartas prieš pasirašant darbo sutartį. Žinoma, darbas vairuotojams Vokietijoje gali būti geriau apmokamas negu, pavyzdžiui, mūsų šalyje. Tačiau tai priklauso ir nuo įmonės, ir nuo darbo pobūdžio, kokius krovinius tenka vežti. Taigi nors darbas vairuotojams turi pasiūlą ir paklausą, vis dėlto jis yra atsakingas, į jį turi būti žiūrima rimtai ir gerai apgalvojant, ar pajėgsite dirbti tokį darbą.

Read More

papildomo-darbo-pasiulymai-300x168-5528467 Papildomo darbo pasiulymai

Tikriausiai kiekvienas sutiks, kad papildomo darbo pasiulymai visuomet labiausiai domina studijuojantį jaunimą. Tuos žmones, kurių diena jau pripildyta kažkokia būtina veikla. Galbūt tokie žmonės ieškotų ir ilgalaikio, visą dieną, pilnu grafiku dirbamą darbą – deja, nėra tiek laiko. Tikra tiesa, kad papildomo darbo pasiūlymai nesimėto – jie yra gražiai bei tvarkingai surikiuoti skelbimų portale. O jų ir asortimentas – kur kas mažesnis, nei nuolatinio darbo. Taigi, šiandien papasakosiu savo patirtį, kaip aš ieškojau darbelio.

Valytoja

Be abejo, papildomo darbo pasiulymai visada įsivaizduojami, kaip koks lengvas bei orus darbelis. Iš tiesų, kai pradedi ieškoti, supranti, kad kiekvienas darbas yra kaip dovana ir malonė, nes tų darbo vietų daug mažiau, nei norinčiųjų jas užimti. Taigi, net ir valytojos darbas man savo laiku atrodė kaip tikrai geras darbas. Prieš besiimdama ieškoti, įsivaizdavau, kad dirbsiu kokia nors elegantiška kortų ir kauliukų dalintoja kazino, su dailia uniforma, ir bus labai linksma. Deja, realybė žaliam, ką tik iš kaimo atvykusiam vaikui, yra visai kitokia. Tas darbas studentams yra labai skirtingas, irgi skirstomas pagal tai, kokių įgūdžių, kokių poreikių ir siekinių tu turi.

Auklė

Darbas aukle atrodo ir švarus, ir lengvas, ir nemonotoniškas. Tokio papildomo darbo pasiulymai paprastai gana aktualūs toms merginoms, kurios jau yra prižiūrėję savo mažesnius broliukus ar sesutes. Kadangi esu vienturtė, apsimelavau vienai šeimai, jog puikiai bendrauju su vaikais, prižiūrėdama savo mažuosius giminaičius. Jeigu būčiau nemelavusi, pasakius tiesą – nebūčiau darbo gavusi. Tačiau, kai šie darbo pasiūlymai studentams man tapo palankūs, ir kai tikrai pradėjau prižiūrėti vieną kūdikį – supratau, kaip baisiai sunku tai yra. Tikrai ne kiekvienas žmogus gali dirbti tokį varginantį ir atsakingą darbą. O šiek tiek pabuvusi su mažąja Auguste supratau ir kokį didelį darbą nudirbo mano mama, mane išaugindama.

Korepetitorė

Nors mane labiausiai būtų dominę darbo pasiūlymai buhalteriui, tačiau visgi teko dirbti matematikos korepetitore. Na ir kas, kad studijavau buhalteriją, tačiau manęs, dar be pilno išsilavinimo, niekas pernelyg nepageidavo darbuose. Taigi, padėjau ruošti kai kuriuos vaikus mokyklai, egzaminams. Turiu pasakyti, kad man tikrai visai patiko šis variantas, nes naudojau maždaug tuos įgūdžius, su kuriais siejau ir tolimesnę ateitį, taigi, laikiau tai teigiama praktika.

Indų plovėja

Kol mano vaikinui plaukė darbo pasiūlymai programuotojams, aš ėmiau dirbti dar paprastesnį darbą – virtuvėje. Tai buvo darbas naktimis klube. Galima pagalvoti, kad labai vargau ir kentėjau, tačiau iš tiesų mane aplankė daug ir malonių akimirkų. Iš tiesų, niekada negali net nuspėti, kur tau geriausiai bus dirbti. Kitą kartą gali įsidarbinti kokioje nors prestižinėje įmonėje, bet, jeigu nesutarsi su kolektyvu – tai nieko gero tau ir nebus. O čia, paprastoje virtuvėje, aš sutikau kelis turbūt visam gyvenimui geriausiais draugais tapusius žmones ir šiaip labai daug įdomių dalykų iš tokių linksmybių vietos užkulisių prisižiūrėjau.

Padavėja

Prisimenu, kaip mano geriausiai draugei buvo jau svarbu rimti, pilnai darbo dienai darbo pasiūlymai psichologui, o aš vis dar dirbau savo varganoje virtuvėje ir mokiausi tik trečiame kurse. Tai reiškė, kad diplomą pasiimsiu tik po gerų dviejų metų, ir tik tada ieškosiu, kažko geriau, nei darbas studentams. Visgi man pasisekė, nes ėmiau dirbti padavėja. Tai buvo puikūs metai su daug žmonių, daug pažinčių, patirčių ir – gausių arbatpinigių.

Read More

karjera-ir-profesinis-konsultavimas-300x168-6650848 karjera ir profesinis konsultavimas

Jau kuris laikas ramybės neturiu dėl vieno svarbaus dalyko, vis galvoju: kuo man būti? Neseniai pamačiau skelbimą, kad su specialistų pagalba planuojama karjera ir profesinis konsultavimas vykdomas, tai nepagailėjau keliasdešimt litų ir ten nuėjau. Nenoriu būti kaip dauguma iš mano klasės, kuriems teks dėl savo aplaidaus elgesio vėliau tikrai stipriai atsakyti. Neturiu noro būti vienas iš tų „dundukų“, kuriems liepos mėnesį stojimų paraišką teks pildyti metant burtus, kur stoti. Manau, dar yra pakankamai laiko apsispręsti ir sugriebti save į rankas, pasiruošti tam stojimui, kuris vestų į teisingą gyvenimo kelią.

Apsilankymas

Pripažinsiu, jau ir seniau norėjau nueiti į kažkokią panašią konsultaciją, nes neramu būdavo ir seniau. Bet į mūsų mažą miestą retai kada užklysta kas nors modernesnio. Moderniausias čia – internetas (kai jis būna nedingęs), tai jis, kaip kokios jūros bangos nuo kito žemyno, atneša daug naujienų. Teko anksčiau internete darytis keletą profesinio orientavimo testų, bet jie prie kažko labai konkretaus neprivedė, be to, norisi žinoti, kad viską darau ne tik pagal kažkokį šabloną, bet ir priežiūroje specialistų. Taigi, kai šitie atvažiavo, pirmiausiai galvojau, ar man karjera ir profesinis konsultavimas kaina bus ne per didele. Bet buvo padaryta nuolaida, ir aš sumokėjau palyginus nedaug. Gerai, kad ir taupiausi iš anksto kažkam, ko gali prireikti. Susitarėme susitikti ketvirtadienį testams ir pokalbiui, o po savaitės turės būti rezultatai.

Testai

Kai atėjau, pasitiko mane su šypsena, dar kava pavaišino. Tai, žinoma, tik pliusai, nes visada smagu, kai kažkas teigiamai nusiteikęs ir žada gerą nuotaiką, gerus pokyčius, gerus rezultatus. Tai štai, karjera ir profesinis konsultavimas prasidėjo paprastais pokalbiais. Aš pasakojau, kas esu, ką mėgstu, kur kada esu jautusis laimingiausia, kam labiausiai pavyžiu ir panašiai. Tada gavau krūvas testų. Patys keisčiausi buvo tokie, kuriuose buvo įvairūs paveikslėliai ir man reikėjo juose pastebėti dėsningumą, pasakyti, kuris patraukliausias ir pan. Jaudinausi, kad gal tai labai primityvu, tačiau, kaip ten bebūtų, pati tokių testų nepasidarau. Toliau šitas susitikimas, kurio tikslas buvo karjera ir profesinis konsultavimas (AIKOS atskiras dalykas) nuvedė prie to, jog dariau daug testų. O gal reikėtų sakyti – vieną milžinišką testą, kokių 600 klausimų. Karjera ir profesinis konsultavimas tikrai turėtų pasisekti, nes išspaudžiau iš savęs viską, ką galėjau. Kai baigiau, buvo praėję daugiau neri trys valandos. Sutarėme, kad mano duomenis išanalizuos per savaitę, ir tada aš ateisiu vėl.

Rezultatas

Taip, tai, žinoma, pats smagiausias ir pats įdomiausias dalykas – kaip viskas sekėsi, kokie rezultatai, kur tas profesinis konsultavimas mane nuves? Atsakymai buvo išsamūs: pateiktos mano asmeninės savybės, kurias (sutinku) turiu, taip pat tos, kurias turėčiau ir norėčiau pagilinti, tada profesinės esamos galimybės it tokios, kokias turėčiau, jeigu stengčiausi atitinka linkme. Taip pat netgi išvardinta, kur yra man tinkančių studijų. Nemažai jų Lietuvoje: VU, KTU, VDU. Karjera ir profesinis konsultavimas (kaina 40 litų) mane ten gali patraukti. Esminiai dalykai, kuriuos sužinojau, visgi yra tai, kad man labai svarbu tikslumas, analitinis darbas ir tai, kad galėčiau kažką planuoti iš anksto. Gali labai tikti ekonomikos, matematikos ir netgi informatikos studijos. Jau ir seniau jaučiau, kad esu tiksliuosiuose moksluose stiprus žmogus. Be to, turiu ir neblogas kūrybines galimybes, todėl būčiau itin vertingas darbuotojas.

Read More

anglu-kalbos-kursai-kaune-8817877 anglu kalbos kursai kaune

Anglu kalbos kursai Kaune vyksta nuolat – pas skirtingus mokytojus, skirtingose kalbų mokyklose, su skirtingais korepetitoriais. Ar kada nors galvojote, kad ir jums reikėtų pasitobulinti šią užsienio kalbą? Jeigu taip, tai tikriausiai žinojote ir, kodėl jums to reikia. Šiandien klausiame kauniečių, kodėl jiems reikalingi  anglu kalbos kursai Kaune individualiai ar grupėse, kodėl jie nutarė pralaužti ledus  ir išmokti kalbą suprasti bei vartoti geriau.

Edvinas, 25 metų

Man asmeniškai anglu kalbos kursai Kaune, manau, atvers kelią į karjerą. Ieškau darbo, gyvenu pas tėvus, jaučiu, kad pats turėčiau savimi pasirūpinti, tačiau to nepadarau. Nenoriu dirbti tiesiog visiškai bet kokio eilinio darbo, noriu panaudoti savo komunikacijos sugebėjimus. Deja, negaliu taip pat gerai kalbėti ir angliškai, ir lietuviškai. Lietuvių kalba mano puiki, ir visi draugai žino, kad tikrai, jeigu reikia surasti kokį nors žmogų, mokantį labai gerai draugauti, surasti greitai ryšį su žmonėmis, užkalbinti ir netgi patikti, tai esu aš. Nieko niekam nepardavinėju, nesiūlau, tiesiog sugebu bendrauti ir patikti. Tačiau, manau, kai pasibaigs anglu kalbos kursai Kaune, atsiliepimai apie mane ims tiesiog skliste sklisti. Kai lengvai galėsiu rasti kalbą ir su užsieniečiais, manau, galėsiu pradėti tikrai puikų karjeros kelią kokioje nors tarptautinėje kompanijoje.

Ona , 50 metų

Žinote, niekada nemėgau tų žmonių, kurie visą jaunystę kažką dirba, sako „knygas skaitysiu, kai pasensiu“ ir nieko nesimoko naujo. Tada, ateina laikas mirti, ir staiga suvokia, jog tiek daug puikių dalykų taip ir nepadarė, taip ir nepavyko apdaryti. Ką tai reiškia? Kad nemokame gyventi. Kodėl daugumai anglu kalbos kursai Kaune atrodo tiktai kaip jaunimo reikalas? Maždaug: kas ruošiatės egzaminams, arba dar tiems reikalingi anglu kalbos kursai Kaune, IELTS testą, kas ketina laikyti ir studijuoti užsienyje. O kodėl negali kažko naujo ir puikaus išmokti kiti, vyresni? Kodėl negalima tiesiog atiduoti savo gyvenimo į mokslo ir žinių rankas? Gal skambės beprotiškai, bet aš mokausi tiesiog dėl savęs. Noriu mokėti anglų kalbą, o paskui mokysiuosi ir prancūzų. Kol kas  anglu kalbos kursai Kaune pradedantiesiems man labai patinka. Juk neturi būti rusų kalba vienintelė, kurią moka vyresnioji karta, nes, tiesą sakant, tai buvo privaloma, ir net stengtis dėl to labai nereikėjo. Taigi, vadovaujuosi tokia nuostata, kad žmogus gali augti visą gyvenimą. Kol kas mano anglu kalbos kursai Kaune Vytauto pr. vyksta, o kur mokysiuosi prancūzų – dar pamatysiu.

Jurgis, 32 metai

Žinote, per šiuos nepriklausomybės metus Lietuvoje mačiau ir šilto, ir šalto, bet dabar man atrodo: kad niekam aš čia nesu toks jau reikalingas. Todėl anglu kalbos kursai Kaune, Savanoriu pr.  man atrodo, kaip normalus, logiškas ir savaime suprantamas dalykas, investicija į mano gyvenimą. Išmoksiu kalbą, ir išvažiuosiu dirbti svetur.

Joana, 16 metų

Man anglu kalbos kursai Kaune, Laisves al. reikalingi tam, kad geriau sektųsi mokykloje. Gyvenime darau ne viską labai teisingai. Žinau, kad, jeigu mažiau tingėčiau, jeigu labiau stengčiausi, jeigu bandyčiau kažkaip daugiau mokytis, tai ir tų papildomų pamokų nereikėtų. Bet aš turbūt negaliu savęs taip suimti į rankas ir viską padaryti, kaip reikia. Nes tik tose privačiose pamokose prisiverčiu padaryti tiek, kiek iš tiesų iš manęs reikalaujama.

Read More

Darbo paieška prasideda nuo CV

gyvenimo-aprasymas-300x297-9204170 Gyvenimo aprasymas

Kiekvienas asmuo turi savo istoriją, biografiją. Nuoseklus jos išdėstymas yra gyvenimo aprasymas, kuriame atsispindi esminiai kiekvienos asmens individualūs pasiekimai. Gyvenimo aprašymas reikalingas daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie ieško darbo. Taigi svarbu gerai apgalvoti sako asmeninius pasiekimus, didžiausius įvykius, kurie pravartūs ieškant darbo. Kita vertus, gyvenimo aprasymas forma primena žmogaus biografiją, atspindinčią kiekvieno asmens gyvenimo kelią nuo pat gimimo. Taigi gyvenimo aprašymas gali būti naudojamas ne tik ieškant darbo, bet ir norint save detaliai kažkam pristatyti. Juolab kad galima pasirinkti laisvą gyvenimo aprašymo (Curriculum Vitae – CV) formą, kuri neturi tokių griežtų rėmų kaip oficialusis CV, kuris yra pateikiamas preliminariems darbdaviams. Mokėti rašyti ir žinoti, kas yra CV, pravartu kiekvienam. Niekuomet nesame tikri, kur pasuks mūsų gyvenimas, kada ir ko gali prireikti.

Kas tai?

Kaip jau trumpai buvo užsiminta, gyvenimo aprasymas yra asmeninių žmogaus pasiekimų atspindys, glausta asmens biografija. Joje pateikiami esminiai ir svarbiausi žmogaus pasiekimai, datos apie įgytą išsilavinimą, tobulėjimą. Gyvenimo aprašymas – tai ir asmeninių asmens savybių lakoniškas aprašymas. Lotyniškai Curriculum Vitae reiškia gyvenimo kelią. Tai byloja apie kiekvieno asmens gyvenimo pasiekimus nuo gimimo datos iki tos dienos, kurią yra rašomas gyvenimo aprašymas. Kiekvienas gyvenimo aprasymas pvz, politiko, mokytojo, floristo, žurnalisto ar bet kurios kitos srities atstovo, turi savitų bruožų, tik jam vienam būdingų pasiekimų, svarbių datų ir kitų dalykų. Kiekvienas asmuo turi savitą gyvenimo kelią, savitus pasiekimus, žinias, patirtį. Todėl vienodų gyvenimo aprašymų nėra ir negali būti. Netgi dvynių CV yra skirtingi, nes nevienodai siekiama tikslų po gimimo. Gali būti vienoda gyvenimo aprašymo pateikimo forma, bet pats turinys visuomet skiriasi.

Kaip rašyti?

Gyvenimo aprašymas pirmiausia prasideda nuo gimimo datos, vardo bei pavardės. Tai dalykai, kurie pirmiausia pabrėžia kiekvieno asmens unikalumą. Toliau chronologine tvarka dėstomi kiti svarbūs gyvenimo žingsniai. Tai yra pirmoji mokykla, kurioje įgytas pagrindinis, vidurinis išsilavinimas, toliau eina kitos mokymosi įstaigos, darbovietės, kvalifikacijos kėlimo kursai ir panašūs dalykai. Kiekvienas gyvenimo aprasymas laisva forma gali būti rašomas, jeigu darbdavys taip pageidauja. Tačiau dažniausiai yra specialūs šablonai, kurie atitinka standartus. Pagal juos parašytas CV tiks ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Tie, kurie nežino, kaip rašyti CV pagal reikalavimus, interneto paieškos sistemoje gali pateikti užklausą gyvenimo aprasymas pavyzdys ir ras pavyzdinį CV, pagal kurį galės kurti savo gyvenimo aprašymą. Svarbiausia rašant CV yra chronologija, kuria reikia remtis aprašant visus savo pasiekimus, kurie naudingi ir aktualūs ieškantiems darbo žmonėms.

Kam reikalingas?

Skirtingų žmonių gyvenimo aprasymas forma gali būti panašus ar netgi vienodas, jeigu laikomasi to paties šablono. Tačiau, kaip jau minėta anksčiau, savo turiniu visi CV yra skirtingi, kadangi kiekvieno asmens pasiekimai yra nevienodi. Pirmiausia ir labiausiai CV domina darbdavius. Paprastai apie darbo ieškančius asmenis pirmiausia yra sužinoma iš jų CV, kurie skelbiami internete, darbo biržoje ar kitose vietose, kur asmuo ieško darbo. CV galima siųsti tiesiogiai darbdaviams, taip pat labai populiaru ir naudinga savo gyvenimo aprašymą skelbti specialiuose interneto puslapiuose, kuriuose lankosi tiek darbo ieškantys asmenys, tiek darbdaviai. Labai svarbu gyvenimo aprašymą, prieš jį viešai skelbiant, peržiūrėti, patikslinti, jeigu reikia – papildyti, pataisyti. Taip pat rekomenduojama bent kas pusmetį atnaujinti savo CV. Taip pat gyvenimo aprašymą reikia papildyti, jeigu įgyjate naujos patirties, žinių, pavyzdžiui, baigėte kokius nors kursus, išėjote iš vienos darbo vietos ir ieškote kitos, tuomet reikia paminėti, kur, ką ir kiek laiko dirbote. Tai atspindi jūsų darbinę patirtį. Išskirtinis gyvenimo aprasymas, pasižymintis ne tik taisyklinga kalba, tvarkingumu, bet ir išskirtiniais gebėjimais, patirtimi, labiau patraukia darbdavių dėmesį.

Read More