Elektronika | Eeefondai.lt

temides-svarstykles-4464539Žmonės sveria viską: ir maisto produktus, ir savo sprendimus. Taigi, svarstykles tampa neatsiejama mūsų gyvenimo dalis. Ypač šiais laikais kai tokios populiarios įvairios dietos, reikalaujančios tikslaus produktų svorio, o jau ką kalbėti apie verslą, kur tikslumas yra viena iš būtinų sąlygų. Juk negalime įsivaizduoti parduotuvės, kurioje nebus pasvertas maistas ar restorano, kur virėjai porcijas sveria ,,iš akies”. Šis įrenginys yra tiesiog būtinas mūsų sėkmingam ir užtikrintam verslui. Ir aišku, mūsų savikontrolei kasdieninėje buityje.

Svarstyklių rūšys

Šių prietaisų pasirinkimo spektras yra ganėtinai platus, o ir rūšių nemažai. Prieš perkant svarstykles turite išsirinkti kokio tipo  jums reikia: spyruoklinių, balansinių ar elektroninių. Spyruoklinės svorį matuoja pagal spyruoklės įsitempimo lygį, jos dažniausiai naudojamos turgavietėse arba kasdieninėje buityje. Balansinės svarstyklės – visiem gerai atpažįstamos, kurios svorį matuoja lygindamos su kito objekto svoriu. Šios svarstyklės taip pat yra tarsi teisingumo simbolis, paplitęs jau antikos laikais. Galiausiai, elektroninės svarstyklės  – moderniausios ir šiais laikais jau spėjusios tapti ir populiariausiomis. Šios svarstyklės būna įvairių tipų ir skirtingų sudėtingumų. Maitinimo įstaigose naudojamos atsparios drėgmei, parduotuvių centruose – ypač modernios, galinčios susijungti su kitais kompiuterizuotais įrenginiais. Taip pat yra gana paprastų, buičiai skirtų elektroninių svarstyklių.

Svarstyklių įsigijimo vietos

Svarstyklėmis prekiauja nemažai įmonių ir jų pasiūla yra gana didelė. Jei jau išsirinkote svarstyklių rūšį, tada reikėtų apsibrėžti kokiam tikslui jos bus naudojamos, taip lengviau rasite jums tinkamą prekę. Pavyzdžiui, svarstyklės prekybai rekomenduojama rinktis elektroninio tipo, nes jos gali būti užprogramuotos iškarto spausdinti etiketę su norima informacija (svoriu, produkto kaina, galiojimo laiku, pavadinimu ar pan.). Taip pat tokio tipo svarstyklės gali būti kompiuterinėmis programomis sujungtos su kitais įrenginiais, o tai padės paspartinti jūsų veiklą ir padaryti ją efektyvesnę. Pramoninėmis elektroninėmis svarstyklėmis prekiauja Raso. Čia rasite platų pasirinkimą ir tikrai išsirinksite jūsų lūkesčius labiausiai atitinkančią prekę. Jei jūsų poreikiai baigiasi buityje ir jums reikalingos nesudėtingos svarstyklės, tai jas galite įsigyti beveik visose didesnėse parduotuvėse ar prekybos centruose. Vis tik kasdieniniam vartojimui taip pat rekomenduojamos elektroninės svarstyklės, jei siekiate tobulo tikslumo. O jei neturite laiko vaikštinėti po parduotuves, tai įsigykite elektronines svarstykles internetu. Tai labai patogus būdas, o ir tokią paslaugą siūlančių įmonių tikrai ne viena.

Kainos

Šių prietaisų kainos gali svyruoti labai stipriai: nuo kelių eurų iki tūkstantinių sumų. Ir viskas priklauso tik nuo jūsų poreikių. Be abejo, buityje tinkančios naudoti svarstyklės nekainuos daug, tačiau kuo jos modernesnės ir turinčios daugiau funkcijų, tuo svarstykių kaina didesnė. Taigi, apibrėžti konkrečių skaičių negalima, nes pasiūla yra labai didelė, o kiekvienas atvejis individualus. Tačiau, jei renkatės svarstykles savo verslui, patariame pasiskaičiuoti ar brangesnis bei sudėtingesnis įrenginys neatstos savo kainos, kai nereikės papildomai mokėti už kompiuterizuotą techniką, kuri sujungtų keletą įrenginių į vieną sistemą. Arba už papildomus įrenginius, kurie spausdintų etiketes ir pan. Šiuo atveju reikėtų pasikonsultuoti su specialistais ir išsirinkti geriausią kainos ir kokybės santykį turinčią prekę.

Šis prietaisas žinomas jau nuo labai senų laikų ir iki pat šių dienų išlieka labai reikalingas. Žmonės neįsivaizduoja be svarstyklių nei parduotuvių, nei turgaviečių, nei sandėlių, nei tuo labiau maitinimo įstaigų. O jau kalbėti apie kasdieninę buitį, kurioje vis jų prisireikia. Svarstykles tapo tiesiog neatsiejamos nuo mūsų gyvenimo, tiek tiesiogine savo paskirtimi, tiek menama, kai svarstome bei ,,sveriame” tam tikrus savo poelgius ar sprendimus.

Read More

Šiandien neištvėriau viršininko įžūlumo ir nutariau parašyti šį įrašą apie tai, kaip pas mus vedama darbo laiko apskaita.

Rytas

darbo-laiko-apskaita-150x150-6019321 Darbo laiko apskaita

Taigi, darbas prasideda aštuntą ryto. Kai tik pradėjau dirbti, iškart pamačiau, kad nė vienas žmogus čia nedrįsta pavėluoti nė minute. Visi ateina prieš aštuonias, blogiausiu atveju – lygiai aštuntą. Iškart supratau, kad kažkas čia nelabai gerai, jeigu taip griežtai žiūrima į vėlavimą. Man asmeniškai atsikelti šeštą ryto ir atvažiuoti čia lygiai aštuntą tikrai nėra pats maloniausias dalykas pasaulyje. Žinoma, kitaip gal ir negalėčiau, labai į rutiną įsivažiuoti padeda mažametis sūnelis – jis jau nuo šešių ryto tampo mus už kojų pirštų ir prašo, kad eitume su juo žaisti, taigi, toks neužtildomas žadintuvas kaip ir yra. Tačiau kartu galvoju – nejaugi visiems tikrai taip patinka, kai darbo laiko apskaita pradedama taip anksti? Ypač žiemą, kai atsikeli naktį, ir sėdi naktyje dar tris valandas, kol prašvinta. Prisimenu, darbe, kuriame dar dirbau prieš išeidama į motinystės atostogas, būdavo galima atsikelti ir ateiti, kada tik nori. Vieniems darbas prasidėdavo 8 ryto, kiti ateidavo ir 11. Kiekvieno asmeninis reikalas. Žinau, kad visame pasaulyje įmonės vėlina savo darbo laiką, o ir mokyklos ima dirbti vėliau – mat nustatyta, jog žmogus vis tiek pirmas per anksti atsikeltas valandas tiesiog prabūna kaip gyvas zombis. Tai kas iš to, kad darbo laiko apskaita transporto įmonėse bus vedama būtent nuo ankstyvo ryto, jeigu tai bus tik skaičiai ekranėlyje, o žmonių mintys dar skendės sapnuose?

Pietūs

Artėjant pietums, visiems atsiranda daugiau jėgų, užverda darbai. Man taip pat taip yra, nes anksti ryte aš negaliu dirbti, miegu. Tada, kai visi esame kaip tik pačiame jėgų žydėjime, kai darbas veja darbą – šaukiamas susirinkimas. Jis trunka valandą, paprastai su temomis būna susiję 3 – 5 žmonės, kiti 15 šiaip sėdi, klauso. Tada būna pietūs, ir po pietų darbo laiko apskaita imoneje jau būna įsukusi 4 valandas, tačiau aš būnu aptingusi, prisivalgiusi, nenudirbusi savo darbų, nes man juos pertraukė susirinkimas. Puiku, tiesiog puiku. Ką gi, prasideda vėl darbai, tik šįkart ji vyksta lėčiau.

Vakaras

Kai artėja darbo laiko pabaiga, prasideda tikri cirkai. Suminė darbo laiko apskaita, skaičiavimas jos vyksta visą laiką, todėl visiems yra riba – penkta vakaro. Neva tada reikia išjungti „Solitery“, kurį žaidei pastarąjį pusvalandį, ir eiti namo. Vakar, kai bosas išėjo 20 minučių anksčiau, aš irgi nutariau netysoti darbe. Išėjau be penkių penkios, o jis, gyvatė, tykojo mašinoje ir žiūrėjo, ar tik jo darbuotojai kaip pelės nebėga lauk, anksčiau lauko. Argi ne bjauru? Jokio pasitikėjimo, šlykštu. Šiandien buvau iškviesta ant kilimėlio.
Kilimėlis

Keistas čia darbas, nes elektronine darbo laiko apskaita visiems yra geriausias botagas, nors į rezultatą orientuotų žmonių – mažai. Taigi, nieko keisto, kad man tai kelia pasibjaurėjimą, o kartais jau tik juoką. Kai mane iškvietė ant kilimėlio, norėjo, kad kaip nusidėjėlė pasigailėčiau savo nedoro poelgio. Tačiau aš išrėžiau viską, ką galvoju: šita įmonė bankrutuos dar iki šių metų pabaigos, jeigu ir toliau nebus orientacijos į tikslą, į rezultatus, ir jeigu bus taip sureikšmintai žiūrima į darbo laiką, kuris yra tik formalumas – iš tiesų, tas, kas nori, turėtų galėti dirbti kad ir iš namų, o taip pat kokiu nori laiku. Čia vyksta absurdas, ir jeigu neatsiras sveiko proto, tai neatsiras ir pinigų. Aš tikrai manau, kad vesti darbo laiko apskaitą reikia, tačiau tik dėl įdomumo – kad matytum, kas kiek laiko skiria darbams. Bet nagrinėti reikėtų nuveiktus darbus, o ne duobes, išsėdėtas kontoros kėdėse.

Read More

naujos-skalbimo-masinos-pigiau-300x279-4770477 naujos skalbimo masinos pigiau

Kai prisireikia naujos skalbimo masinos pigiau, kur paprastai kreipiatės? Kas būna ta vieta ar tas žmogus, kuris jums pasiūlo patį geriausią variantą? O ar žinote, kad ne visur, kur tik pigios skalbimo masinos, ten galima jas pirkti? Galite likti apgauti ir skaudžiai galvoti apie tą seną gerą posakį, jog šykštus moka du kartus. Štai keletas patarimų tiems, kam tikrai aktualu įsigyti nebrangią, gražią, gerai veikiančią ir tikrai užtikrintą skalbimo mašiną.

Nepirkite turguje

Kartais žmonės, norėdami naujos skalbimo masinos pigiau, vyksta į turgų ir ten ieško laimės. Tačiau, ar žinote, kad taip besielgdami, jūs tiesiog rizikuojate prarasti visus šiam pirkiniui numatytus pinigus, o patys iškeliauti visiškai nieko gero nepešę? Kaip tai suprasti? Ogi labai paprastai. Tada, kai norite naujos skalbimo masinos pigiau, kažkas tik ir laukia su savo broku, kol jūs jį nupirksite. Turguje jūs galite pirkti kažką dėvėto, taip pat ir kažką naujo, tačiau dažnai net negalite tiksliai sužinoti visos informacijos. Jums gal atrodys, kad šios pigios naujos skalbimo masinos yra tarsi dievo jums siųstos, tačiau pažvelkite į viską ir iš kitos pusės. Na kas gi nori gerą daiktą atiduoti veltui? Pamąstykite, juk, perkant iš nepatikimo pirkėjo, kažkokia priežastis, dėl ko viskas taip pigu, turi būti, ar ne? Taigi, labai dažnais atvejais, deja, ta priežastis yra kažkoks brokas. Gal jūsų vadinamosios pigios naujos skalbimo masinos yra iš tiesų dėvėtos. Gal surūdijęs diskas, gal kažkas viduje užkalkėję. O gal buvęs sutrenkimas, ir dabar visi viduriai daikto ne tokie ir sveiki. Jūs prasčiausiai negalite taip greitai žinoti tokių dalykų, o žmogus, iš kurio perkate, jums noriai parduos viską, gražiai besišypsant akis. Ką darysite, jeigu šios skalbimo masinos pigiau veikimas jus nuvils jau kitą dieną? Kam apie tai pasakysite, kam priekaištausite ir kam pasiskųsite? Nebent ponui dievui, nes jūsų pardavėjas tame pačiame turguje gali jau nebepasirodyti – dingti kaip į vandenį, kad visi tie nelaimingi klientai, kuriuos jis apmulkino, tiesiog nesulaužytų jam nosies.

Nepirkite pagal skelbimus

Kitas variantas, kada atrodo, jog skalbimo masinos pigiai, kone veltui parduodamos – tai įvairūs skelbimų puslapiai. Žiūrėkite, skelbėjas praneša, kad pardavinėja dvigubai pigiau, nei gamintojas, ir kad technika yra visiškai nauja. Tačiau, gerbiamieji, ar gali taip būti? Turbūt suprantate, kad čia gali būti kažkokia apgaulė, ir jums gresia nukentėti lygiai taip, kaip nutinka kartais ir turguje. Jums štai atrodys, kad perkate naują gerą daiktą, o naujos skalbimo masinos pigiai pasekmės bus tiesiog pinigų išmetimas į balą.

Nepirkite iš Vokietijos

Draugas važinėja su vilkiku į Vokietiją ir iš ten veža naujas ir dėvėtas prekes? Sako, kad ir jums gali paieškoti naujos vokiskos skalbimo masinos? Pamirškite tai, dabar jau ne sovietmetis, kai vienintelė galimybė kažką įsigyti buvo kaip tik tokia. Jeigu draugas važinėja, tai gal jis užstrigęs laike, juk dabar tokiomis pačiomis kainomis jūs galite įsigyti ir dalykus parduotuvėse, netgi pigiau. O iš Vokietijos jums galbūt parveš net ne tai, ko iš tiesų norite, o tiesiog tai, ką pavyks gauti.

Pirkite normaliose parduotuvėse

Be abejo, patikimiausias būdas apsipirkti yra interneto arba paprastose parduotuvėse, kur prekės yra veikiančios, pigios, o jūs gaunate ir garantiją.

Read More

Kaip pigus planšetinis kompiuteris pakeitė jūsų gyvenimą

planc5a1etiniai-kompiuteriai-pigiai-227x300-9574228 Planšetiniai kompiuteriai pigiai

Kai planšetiniai kompiuteriai pigiai parduodami, juos įsigyti darosi vis lengviau ir lengviau – tai prieinama kone kiekvienam. Tačiau, ne visi dar tiksliai žinome, kam mums reikalingas toks elektroninis daiktas, arba, kokį jį pirkti. Visgi, įsigijus planšetinį kompiuterį, gyvenimo būdas ir įpročiai, be jokios abejonės, pasikeičia. Štai mano patirtis, kaip pasikeitė gyvenimas nuo tada, kai pigu lt plansetiniai kompiuteriai pasirodė verti dėmesio, ir vieną įsigijau.

Pusryčiai su skaitymu

Seniau per pusryčius tik bukai žiūrėdavau į savo grikių košę, dabar viskas kitaip. Labai gerai, kad tada buvo parduodami planšetiniai kompiuteriai pigiai, nes tik dėl to aš vieną tokį ir įsigijau, vieną, kuris visiškai apvertė aukštyn kojom mano kasdienybę. Nebeliko to noro pradėti rytą tuščia galva. Dabar viskas truputį kitaip. Dabar aš visada šalia rytinės košės dubens pasidedu planšetinį kompiuterį, ir kaip tik jis man leidžia perskaityti, sužinoti dienos naujienas. Taigi, rytas prasideda perskaitant žinias, susipažįstant su dienos aktualijomis. Įgijau tokį ritmą, kad žinias skaitau tik rytais. Tai mane pakrauna dienos darbams, padeda „generuoti“ mąstymą.

Kelionė troleibusu

Džiaugiuosi, kad tąsyk buvo planšetiniai kompiuteriai pigiai dar ir dėl to, kad kitas dienos žingsnis ir vėl man dėl jo praskaidrėja. Taigi, kai važiuoju troleibusu į darbą arba paskaitas, nuo šiol įsėdu visai kitoje stotelėje. Paeinu truputį toliau. Ten, kur įsėdusi dar randu tuščių sėdynių. Mat – noriu klestelti ant vienos ir išsitraukusi savo naująjį žaisliuką, skaityti. Kabai patogu. Manau, apie tai, kad kokie geri parduodami planšetiniai kompiuteriai, akcija kur kokia kam taikoma – manau turėtų būti reklamuojama pačiuose troleibusuose. Juk būtent kelionę šia transporto priemone planšetinis kompiuteris gali paversti tikru malonumu – važiuoji, skaitai ir nejauti net jokių nepatogumų, kuriuos šiaip paprastai kelia viešasis transportas.

Ilgesnės kelionės

O ką jau kalbėti apie ilgesnes keliones. Darbovietė kartais siunčia į seminarus įvairiuose Lietuvos kampeliuose, kadangi nevairuoju, tai sėdu į autobusą, ir riebu. Tada ir vėl gelbsti planšetiniai kompiuteriai, atsiliepimai apie juos turbūt geriausi kaip tik ir yra iš keliautojų. Kartais kelionė gali trukti net dvi – tris valandas, o tai puikus laiko tarpas, skaičiuojamas man kaip darbo metas, kurį galiu išnaudoti savoms reikmėms. Taigi, įsijungiu savo puikųjį planšetinį, ir ko aš tik neveikiu. Ir į visus laiškus atrašau, ir pažiūriu, kiek kainuoja nauji rūbai arba šiaip kažkas įdomesnio, ir kartais spėju dar kokį serialą pažiūrėti. Grįžtant jau kita kalba – darau ataskaitas iš aplankytų vietų.

Patogu paskaitose

Planšetiniai kompiuteriai su 3g labai naudingi ir tada, kai norisi tiesiog pasijusti pilnaverčiu studentu. Manau, kad visada galima norėti kažko dar geresnio, dar modernesnio, bet štai kokybiški planšetiniai kompiuteriai, mano akimis žiūrint, jau kaip ir gali būti tie dalykai, ties kuriais galima tiesiog pasakyti STOP. Sustok, tu jau turi, ko reikia. Taigi, šis daiktas labai patogus vien dėl to, kad nusinešti jį į paskaitą – tai tas pats, kas nusinešti dar vieną knygą. Svorio labai mažai, patogu. Rašytis viską į lapelius tampa kažkokia atgyvena, todėl labai gerai, kai greitai galiu konspektuoti tiesiai į savo kompiuterį. Pastebiu, kad technologijos pagaliau įžengia į senoviško mąstymo universitetus, nes ir dėstytojai kartais pasirodo su tokiais technikos stebuklais. Arba bent jau – padaro kažkokias skaidres ir visiems atsiunčia elektroniniu paštu.

Read More

Apie televizoriaus reklamą

Kaip reklamuoji televizoriai issimoketinai? Kaip mums pavaizduojami tokie produktai, kaip skaitmeninės technologijos? Kaip gali atrodyti elektronikos reklama? Šiandien pakalbėkime apie tai, kokį įspūdį, kokį vaizdą ir kokius pojūčius mums kelia televizoriai issimoketinai. Štai keletas paradigmų, kurių mėgsta laikytis reklamų kūrėjai.

Darni šeima

televizoriai-issimoketinai-300x225-9180224 Televizoriai issimoketinai

Ne retai galime išvysti reklamas, apeliuojančias į vidutiniosios klasės gyvenimą, gyvenamą kartu su šeima, siekiant šiokio tokio materialinio stabilumo. Vienas iš populiarių scenarijų, kuriuos galite matyti tokiose reklamose, nesvarbu, kas ten bebūtų reklamuojama – yra įvairiais motyvais pavaizduojama tikrai labai darni ir graži šeima. Tai gali būti šeima, auginanti kelis gražiausius pasaulyje vaikus, turinti dailų, žvilgančio kailio dobermaną. Vyras vairuos neblogą blizgantį automobilį, o žmona virtuvėje niūniuodama pjaustys ryškesnių, nei įprasta, spalvų daržoves. Visa tai – darni šeima, kuri turbūt yra daug kam siekiamybė, o kartu ir vertybė, iš kurios nuo šiol nebeleidžia tyčiotis LR įstatymai, Konstitucija. Taigi, reklamos tikslas – parodyti darnią šeimą ir atskleisti jos darnumo menamą priežastį. Jeigu reklamuojami televizoriai issimoketinai, tai tokio siužeto epicentre visada atsidurs koks nors puikus televizorius, suburiantis visą šeimą jaukiam vakarui. O galbūt tai bus pavaizduota kitaip – gal televizorius šmėstels virtuvėje, gaminant valgyti, puse ausies klausant, ką kalba. Gal vaikai, užuot verkę, irgi ramiai žiūrės savo animacijas, o vyras, užuot nervavęsis vakare – stebės sporto naujienas. Galiausiai visi susirinks maloniai vakarienei prie bendro stalo, kur dalinsis visokiomis naujienomis, kurias pamatė. Gal vaikai, užuot verkę, irgi ramiai žiūrės savo animacijas, o vyras, užuot nervavęsis vakare – stebės sporto naujienas. Galiausiai visi susirinks maloniai vakarienei prie bendro stalo, kur dalinsis visokiomis naujienomis, kurias pamatė ir išgirdo televizijos dėka, o ne tyliai bei niūriai sėdės. Taigi, realybė tokia, jog nesvarbu, ar tai televizoriai issimoketinai be pabrangimo, ar kažkokie kitokie, reklama visada jiems pristatyti gali panaudoti darnios šeimos modelį.

Nušvintantis pasaulis

Kitas puikus būdas, kaip gali būti vaizduojama pigus televizoriai issimoketinai – tai demonstruojamas tiesiog nuostabus, nušvintantis pasaulis. Jį tokį sukuria ir pavaizduoja ne kas kitas, o žavinga reklama. Kaip tai veikia? Ogi labai paprastai. Iš pradžių tarsi vaizduojamas gana niūrus, nemalonus, pilkų spalvų ir atspalvių pasaulis. Galime regėti, jog jame tikrai neegzistuoja tokie dalykai, kaip televizoriai issimoketinai be palukanu. Pasaulis niūrus, pilkos spalvos, būtinai – koks nors nelaimingas veikėjas, su kuriuo visi galime susitapanti.

Juk visiems iš tiesų kartais norisi kažko malonaus, norisi paspalvinti niūriomis spalvomis švytintį pasaulį. Todėl ir tokia reklama – gana paveiki, nesunku įsijausti į jos esmę. O ką daryti, jeigu kažkur pasiūloma išeitis iš tokio pilko pasaulio? Žinoma, čiupti tą išeitį su malonumu. Taigi, čia ir gali būti kontrastingai vaizduojami puikūs televizoriai LG 3d. Arba bet kurios kitos firmos. Jie bus tarsi langai į ryškiaspalvę tikrovę, iš televizoriaus galbūt netgi galės trykšti spalvų srovės, nuspalvinančios ir visą aplink esantį pasaulį. Tai suteikia pojūtį, kad televizorius gali išgelbėti nuo rutinos, monotonijos ir nuobodumo.

Buvimas visko centre

Kitas būdas reklamuoti televizorių – taikyti į verslius bei aktyvius žmones, mėgstančius sekti naujienas, viskuo domėtis ir būti tarsi viso šurmulio centre. Tada televizoriai, nuolaidos jiems bus vaizduojami kaip puikiausi naujausios informacijos ištekliai. Kaip geriausias būdas sekti visas žinias ir tobulėti kartu su televizoriumi. Toks daiktas gali būti reklamuojamas klipe vaizduojant ir panašaus prototipo žmogų – galbūt jauną vyrą ar moterį su kostiumu, lagaminu, prie kompiuterio, su gera mašina ir t.t.

Read More