Apie šiltinimą akmens vata | Eeefondai.lt

akmens-vata-9091126 Akmens vata

Neįsivaizduojamas joks namas be tokio šiltinimo elemento, kaip akmens vata.  Ši vata, turinti akmens sudedamųjų medžiagų, yra itin geras šiltinimo sluoksnis, pasižymintis įvairiomis savybėmis. Visų pirma, akmens vata pagal savo pagrindinę paskirtį apsaugo namus nuo šalčio. Antra – tai apsauga ir nuo gaisro, trečia – ji turi būti pralaidi vandens garams, kad vata nesudrėgtų ir šis akmens šiltinimo sluoksnis nepradėtų savyje kaupti pelėsių ar kitų drėgmės padarinių. Na ir, žinoma, bendras ilgaamžiškumas – namus juk statote ne vieneriems metams gyventi, tad ir akmens vata turi tarnauti ilgai.

Drėgmė

Gera akmens vata kaina negrūmoja, o nudžiugina savo svarbiausiomis savybėmis. Viena iš jų yra pralaidumas drėgmei. Tinkama akmens vata („Paroc“, „Rockwool“ ar kt.), visų pirma, bus ne tik šilta, bet ir pritaikyta vandens garų praėjimui. Esant didelei drėgmei, ji tik šiek tiek išsiplės, o prasidėjus tinkamam sausesniam orui, iš karto išdžius.

Akustinis komfortas

Akmens vata turi tokias savybes, jog ji sugeba mus izoliuoti nuo triukšmo, kurio namuose niekas nenori girdėti. Ji sugeria garsą, ir tai mums leidžia pasijusti akustiškai atsiribojusiems nuo išorės. Juk net ir gyvenant nejudrioje vietovėje, ne visada norisi girdėti, kaip kaimynas eina melžti karvių, ar kaip stūgauja gaidžiai. Jau praėjo tie laikai, kai žmogaus gyvenimo ritmas buvo taip tampriai surištas su kasdieniu gamtos ciklu, kada keliasi gyvuliai, nereiškia, jog keltis turi ir žmogus. Kada aplink pradeda nuo šešių ryto važinėti konteinerių surinkimo mašinos, nereiškia, kad ir jūs jau turite skubėti dirbti. O ką jau kalbėti apie gyvenimą mieste, kur tiesiog kiekvienas krustelėjimas lauke įsilieja į didžiulę judesių ir jų keliamų garsų triukšmo jūrą. Akmens vata jus gali apsaugoti nuo išorės garsų, jeigu tik ji yra tinkamai sudėta kaip apšiltinimo medžiaga jūsų name.

Gaisras

Niekas nesame visiškai apsaugoti nuo nemalonių nutikimų, o gaisro pavojus yra vienos didžiausių asmeninių ar globalių tragedijų pavojus. Kai sudega nekilnojamasis turtas ir viskas, ką vadinome namais, daugybei žmonių tai gali būti milžiniška tragedija, po kurios sunku įsivaizduoti tolimesnį gyvenimą, ką jau kalbėti apie tuos atvejus, kai ugnis nusineša ir gyvybes. Akmens vata, kainos jos gali būti tas užmokestis, kurį jūs mokėsite už savo namų išsaugojimą. Gera akmens vata („Moki Vezi“, „Senukuose“, „Stogo dangų prekyboje“, kt.) pirkta, padengia namą gaisrui atspariu sluoksniu. Todėl geriausia ta pačia ugniai atsparia akmens vata, akcija būtų ar ne, dengti ir sienas, ir stogą – taip apšiltinti, kad maksimaliai apsaugotumėte savo nekilnojamąjį ir visą kitą turtą nuo pavojaus. Puiki ir daug pirkėjų palankumo yra pelniusi akmens vata „Rockwool“, kaina ir kokybe patenkinanti net išrankiausius pirkėjus.

Būtent minėtoji akmens vata (su aliuminio folija reikia ją naudoti), yra pateikiama vieno gamintojo. Tai yra, visi komponentai, kurie reikalingi šiltinimui, suteikiami iš tų pačių rankų. Nereikia komplektuoti įvairių skirtingų komponentų, vienų pirktų vienur, kitų kitur. Šis gamintojas suteikia termoizoliacinę medžiagą, akmens vatos plokštes, ir komponentus, skirtus plokštėms padengti, apdailai įrengti: trijų rūšių tinkai. Žinoma, „Rockwool“ nėra vieninteliai patikimi gamintojai, žmonės taip pat noriai renkasi ir kitokias medžiagas, tarkime, akmens vata „Paroc“, kaina ir kokybe sudaranti puikų santykį. Svarbiausia yra, kad kiekvienas žmogus, statantis ar remontuojantis savo nekilnojamąjį turtą, rinktųsi kokybišką produkciją ir siektų, jok naudojama akmens vata tinkamai saugotų ir nuo ugnies, ir nuo drėgmės, ir nuo šalčio, ir nuo garso.