Apie įrankius kiekvienam pradedančiam meistrui | Eeefondai.lt

irankiai-234x300-4357893 Įrankiai

Pagrindiniai įrankiai yra reikalingi kiekvienuose namuose. Juk neretai prireikia ką nors sukalti, išgręžti, atsukti ar, atvirkščiai, įsukti. Kiekvienas vyras, bent kiek rūpindamasis patogia buitimi, įsigyja plaktuką, kirvį, vieną ar kelis atsuktuvus, grąžtą. Žinoma, tai tik pagrindiniai daiktai, kurių, greičiausiai, anksčiau ar vėliau prireiks. Visai kas kita – įrankių rinkiniai, reikalingi namuose planuojant ar atliekant remontą. Kaip reikėtų tinkamai pasiruošti šiuo požiūriu? Be ko neišsivers nei vienas pradedantis ar patyręs statybininkas, apdailininkas? Galiausiai, kuo įrankiai profesionalams skiriasi nuo skirtų mėgėjams? Ar verta į juos investuoti, žinant, kad ateityje jų dažnai neprireiks?

Be kokių pagrindinių įrankių išsiversti nepavyks?

Turbūt paprasčiausia išeitis pradedančiam meistrauti namuose žmogui – įsigyti specialų įrankių rinkinį. Jeigu jame bus iš anksto paruošti pagrindiniai, būtiniausi remontui daiktai, nereikės visko pirkti atskirai. Žinoma, gali būti, kad pirmą kartą naudojantis įrankių dėže, neteks pasinaudoti viskuo, kas yra jos viduje, tačiau dėl to nereikėtų nusiminti – niekad negali žinoti, ko prireiks ateityje. Trumpai tariant, paprasčiausias sprendimas – pirkti įrankių rinkinį ir jį laikyti nenumatytiems atvejams ar vieną konkretų įsigyti, planuojant suremontuoti patalpą, ištaisyti namų fasado netobulumus ar, pavyzdžiui, norint sumeistrauti nesudėtingą konstrukciją. Kas turėtų būti tame rinkinyje? Reikėtų pasirūpinti, kad jame nepritrūktų kelių atsuktuvų (plokščiojo ir kryžminio), didesnio ar mažesnio pjūklo (geriausia – universalaus), plaktuko ir kalto, rakto, replių ar specialių žnyplių, gulsčiuko. Visi čia paminėti įrankiai meistrui su didesne ar mažesne patirtimi yra tiesiog būtini. Be jų negalėtų vykti nei smulkūs remonto darbai, nei didesnės namų rekonstrukcijos. Idealus variantas, jei visų išvardintų įrankių yra keletas skirtingų dydžių. Žinoma, net ir turint patį universaliausią įrankių rinkinį, gali tekti keliauti į statybos prekių parduotuvę su tikslu papildyti turimą „arsenalą“, tačiau tai vis tiek paprasčiau, nei kiekvieną smulkų raktelį, atsuktuvą ar pjūklą pirkti atskirai.

Elektriniai ar paprasti?

Renkantis įrankius ar pildant turimą jų dėžę, neretai gali kilti klausimas – elektrinis ar paprastas? Pavyzdžiui, kas geriau – elektrinis pjūklas ar paprastas, rankinis? Žinoma, moderniausi įrankiai internetu ar parduotuvėje kainuoja nemažai, tad reikėtų tinkamai pasverti, kaip dažnai konkretus daiktas bus naudojamas? Ar tikrai būtina pirkti elektrinį pjūklą, jei nėra tikimybės, kad jo prireiks dažniau nei kelis kartus? Viena yra pirkti įrankius, kai jie reikalingi kasdienai, darbui, o visai kas kita – kai jų prireikia retkarčiais. Žinoma, šioje vietoje egzistuoja alternatyva – naudoti įrankiai. Tiesa, renkantis iš nebe naujų, gali prireikti ir labiau išmanančio žmogaus patarimo. Vis dėlto, yra tam tikrų elektrinių įrankių, be kurių išsiversti vargiai pavyks. Vienas tokių – elektrinis grąžtas. Šis įrankis pravers kiekvienuose namuose. Elektriniai grąžtai, priklausomai nuo dydžio, gamintojo, technologijos, gali kainuoti skirtingai, tačiau parduotuvėse yra palyginus nebrangių, tačiau kokybiškų daiktų, tiksiančių ir neprofesionaliam naudojimui.

Papildomi daiktai

Nesvarbu, pasiruošus rimtai meistrauti, ar tiesiog renkantis pagrindinius įrankius, nereikėtų pamiršti kelių papildomų daiktų, būtinų namuose. Tai, pavyzdžiui, darbui skirtos pirštinės, patogus įrankių diržas, specialus kombinezonas, jeigu žinoma, kad teks padirbėti lauke, darbo stalas. Pastarasis gali kainuoti nuo keliasdešimt iki tūkstančio litų. Žinoma, pradedančiam statybininkui ar meistrui pakaktų paprasto, sulankstomo ir patogaus staliuko, tačiau jis, vis dėlto, reikalingas. Šie papildomi daiktai ir pagrindiniai įrankiai, kaip jau buvo minėta, bet kada pravers kiekvienuose namuose. Nereikėtų atmesti galimybės į juos investuoti, net ir kukliai vertinant savo, kaip meistro, gebėjimus.