Restauruotos padangos | Eeefondai.lt

restauruotos-padangos-300x231-4739406 Restauruotos padangos

Kiekvienas vairuotojas renkasi tokias padangas, su kuriomis būtų saugu ir gera važinėti. Artėjant žiemos sezonui vairuotojai nerizikuoja, o ir taisyklės neleidžia važinėti plikomis padangomis. Todėl šalia brangių, garsių firmų ir naujų padangų vis dažniau perkamos restauruotos padangos.

Naujos ar restauruotos? Skirtingos specialistų nuomonės

Iki šiol vis nenutyla diskusijos, ar restauruotos padangos yra tikrai nepatikimos ir nekokybiškos. Galbūt ir negalima būtų taip kategoriškai teigti, kad nors ir geros restauruotos padangos, jos, anot kai kurių automobilių padangų ir ratų specialistų, tinka tik kritiniu atveju. Anot šių specialistų, nusipirkę tokias padangas vairuotojai neįvertina padangos karkaso būklės ir patikimumo. Nors restauruotos padangos kaina ir keliasdešimt litų mažesnė nei naujos, tačiau važiavimo kokybė tokiomis restauruotomis padangomis, teigia žinovai, yra prasta. Tokiomis restauruotomis padangomis, padangų atstovų teigimu, galima važinėti tik gerai nuvalytais asfaltuotais keliais, neslidžia kelio danga. Šie atstovai taip pat tvirtina, kad restauruotos padangos ne tik nepatikimos, bet ir kelia didesnį triukšmą keliuose.

Kitas vieno sostinės automobilių serviso specialistas teigia, kad vis dėlto tobulėjant restauravimo medžiagoms ir technologijoms, restauruotos padangos vilniuje tampa vis kokybiškesnės. Tačiau, kad važiavimas tokiomis nenaujomis padangomis būtų saugus ir patikimas, būtinos kelios sąlygos. Visų pirma, nereikia rinktis pačių pigiausių restauruotų padangų. Dažniausiai restauruojamos pačios populiariausios vidutinės klasės automobilių padangos. Žinoma, kad geriausios restauruotos padangos gali kainuoti ir iki 150 litų, tačiau tokioms padangoms bus suteikiama garantija. Jei padanga nekokybiška, tai nuvažiavus vos kelis šimtus kilometrų šis brokas išaiškėja. Perkant restauruotas padangas, būtina reikalauti garantijos. Tokios garantijos geroms restauruotoms padangoms yra suteikiamos.

Restauruotos padangos visureigiams

Nors ir padangų specialistų nuomone, restauruotų padangų nerekomenduojama montuoti ant visureigių, vis dėlto praktikoje pastebima, kad mažas pajamas uždirbantys nedidelių miestelių gyventojai, vairuojantys senesnio modelio džipus, perka nenaujas, o restauruotas padangas. Restauruotos padangos džipams visų pirma populiarios ir dėl jų mažesnės kainos. Itin dažnai perkamos restauruotos padangos bekelei ar visureigių varžyboms. Tokios reklamuojamos ir labiausiai trokštamos bekelės padangos – savaiminio išsivalymo, agresyvaus protektoriaus, sustiprintų šonų. Jos pasižymi išskirtiniu pravažumu, tvirtumu ir patvarumu. Šios padangos gali būti pritaikytos ir snieguotai ar šlapiai dangai, jos gali būti su dygliais ir be jų. Kai kurias nedygliuotas padangas galima dygliuoti.

Atsiliepimai apie restauruotas padangas

Kaip visada specialistai turi savo nuomonę ir rekomendacijas, o vairuotojai diskutuoja savaip. Vieni įsigiję restauruotas padangas pigiau džiaugiasi ir važinėja jomis kelis sezonus, o kiti, tik nusipirkę ir pravažiavę keliasdešimt kilometrų, pastebi, kad automobilis važiuoja netolygiai. Kitas vairuotojas skundėsi, kad pradėjus važinėti restauruotomis padangomis, netrukus pastebėjo, kad padidėjo degalų sąnaudos, todėl jis nusprendė daugiau nebepirkti restauruotų, o montuoti tik naujas padangas savo automobiliui. Kiek vairuotojų, tiek ir nuomonių. Vis dėlto peržvelgę restauruotos padangos atsiliepimai galime pastebėti, kad gerų atsiliepimų yra tikrai nemažai. Svarbiausia, vairuotojų nuomone, išsirinkti ne pačias pigiausias restauruotas padangas. O specialistų teigimu, kokybiškos, geros, garsių firmų padangos gali būti restauruojamos kokius tris kartus. Ir jos atitinka tam tikrus keliamus kokybės reikalavimus. Tokių padangų kontrolė yra pakankamai griežta, o padangų restauravimo technologijos gerokai pažengė į priekį lyginant su ankstesniais metais. Taip antram gyvenimui prikeltos restauruotos padangos gali būti naudojamos iki 70 procentų naujos padangų ridos.