Moteriška liga – pienligė (makšties kandidozė): kaip ją atpažinti? | Eeefondai.lt

pienlige-bikini-300x200-8246226Nedaug yra moterų, kurios nebūtų susidūrusios su pienlige. Ši liga bent kartą gyvenime pasireiškia daugumai moterų, o nemažai daliai ji nuolat atsinaujina. Paprastai moterys pačios pastebi, kodėl joms atsiranda makšties kandidozė, ir greitai ima į tai reaguoti, išsivysto tarsi refleksas vengti tų situacijų, kada gali išsivystyti sutrikimas.

Simptomai

Pirmiausiai reikėtų aptarti, kokie yra pienliges pozymiai. Jeigu sergate šia liga pirmą kartą, tai iš pradžių turbūt net nesuprasite, kad čia būtent pienlige susirgote. Pirmiausiai atsiranda lytinių organų niežulys, vėliau gali atsirasti ir perštėjimas. Taip pat prasideda ir nemalonus kvapas iš apačios. Galiausiai imama jausti, kad padaugėjo šviesių išskyrų. Patyrinėjus, galima pastebėti, kad jos turi varškės tipo struktūrą ir būna sušokusios į grūdelius. Taigi, šių simptomų gausa signalizuoja apie tai, kad prasidėjo makšties kandidozė. Jeigu liga būna negydoma, simptomai stiprėja, prasideda ir pilvo skausmai, panašūs į menstruacijos skausmus, tik gali būti net ne spazminiai. Vėliau gali liga komplikuotis ir pradėti ir kitų organų užkrėtimą, dėl to skausmai gali ir kur nors plisti. Vos prasidėjus pirmiesiems požymiams reikia imti sekti, ar tai ne makšties uždegimas ir, pastebėjus kitus požymius, imtis veiksmų.

Priežastys

Apskritai šią ligą sukelia candida grybelis. Jis atsiranda nuo tam tikros alergijos. Ją gali sukelti skirtingi veiksniai, bet labai dažnai tai būna susiję su tiesioginiu sudirginimu. Pavyzdžiui, sudirginimas gali atsirasti dėl alergizuojančių ar trinančių higienos priemonių naudojimo. Tarkime, visai netinkančio prausiklio, grubaus šveitimo, net per daug kalkėto vandens, taip pat ir dėl higienos normų nesilaikymo. Jeigu yra sintetinės kelnaitės, jos irgi gali alergizuoti, taip pat, jeigu yra kokia nors nepatogi siūlė, kuri visą laiką trinasi ir dirgina organus, tada vėlgi galima tikėtis tų pačių simptomų ir ligos. Lytinis aktas taip pat gali privesti prie šios ligos. Ypač, jeigu jis vyksta esant nepakankamai drėgmei arba labai intensyviai, arba naudojant įvairias alergizuojančias sintetines priemones, grubumo pojūtį suteikiančius priedus (tarkime, grublėtus prezervatyvus, visokius sekso žaisliukus). Paprastai moterys pačios pastebi dėsningumą, nuo ko joms prasideda pienliges pozymiai. Beje, gali būti ir pienlige nestumo metu dėl pasikeitusios kūno situacijos. Taip pat ir pavartojus antibiotikų, tiesiog nusilpus organizmui, gali atsirasti ši liga. Jeigu įmanoma, moterys stengiasi išvengti tų veiksnių, kurie gali išprovokuoti ligą. Deja, ne visoms pavyksta pamiršti ligą visiems laikams, nes kartais ji gali tikrai dažnai būti sukeliama.

Gydymas

Apskritai pienligės gydymas gali būti kelių rūšių. Pirmiausiai, gali būti šalinami simptomai. Tarkime, tada, kai naudojamos visokios arbatos apsiplovimui, vaistai nuo skausmui, taip pat įvairūs eteriniai aliejai, mažinantys simptomus. Tačiau dažnai vien tik toks plitimo mažinimas nepadeda išgydyti kandidozės, taigi, tenka imtis rimtesnių priemonių. Gali būti skiriami receptiniai vaistai, kuriami arba kaip antibiotikai, arba hormonų pagrindu. Jų nenusipirksite vaistinėse be recepto, nebent pardavėja tiesiog gražiai jūsų pagailės. Tarkime, atostogausite Nidoje, prašysite šių vaistų vaistinėje, ir miela pardavėja iš jūsų žvilgsnio supras, kad patekote į bėdą – juk čia niekur nerasite gydytojos, pas kurią galėtumėte atlikti visus tyrimus ir gauti šiuos vaistus. Taigi, jums gal tiesiog parduos tuos vaistus, nes jūs juos jau naudojote ir anksčiau, tada galėsite tiesiog juos panaudoti ir toliau ramiai leisti vasaros laiką prie jūros. Tačiau šiaip visada geriausia eiti pas savo gydytoją, kuris paskirs tikslų gydymą.