Mineralinis vanduo | Eeefondai.lt

borjomi-mineralinis-vanduo-isgaunamas-300x252-6626395 Borjomi mineralinis vanduo isgaunamas

Borjomi mineralinis vanduo isgaunamas ypatinguose šaltiniuose, esančiuose Gruzijoje, yra unikalus naudingų medžiagų ir mineralų šaltinis. Mineralinis, kaip ir nurodo pats pavadinimas, yra toks vanduo, kurio sudėtis pasižymi sveikatai naudingų elementų gausa. Taigi, tai ne tik skystis atsigaivinti karštą vasaros dieną ar atsigerti per pietus. Tai reali galimybė pagerinti pašlijusią sveikatą arba iš anksto užkirsti kelią kai kurioms ligoms.

Vandens gėrimas

Tinkamas vandens gėrimas yra būtinas sveikatai ir gerai savijautai. Egzistuoja daug vandens gėrimo taisyklių, tačiau visiems ir taip žinoma, kad per dieną reikėtų išgerti bent 8 stiklines. Žinoma, vandens kiekis, kurį reikėtų išgerti, priklauso ir nuo to, kiek žmogus sveria, kokiame klimate gyvena, kaip fiziškai aktyvus yra. Borjomi vanduo, kaip ir buvo minėta, nėra skirtas vien troškuliui numalšinti. Žinoma, jei yra poreikis šiuo mineraliniu vandeniu tik atsigaivinti, kodėl gi ne? Jo unikalus skonis daugeliui patinka. Tačiau tai dar ne viskas. Borjomi yra, tiesiogine ta žodžio prasme, mineralų ir organizmui reikalingų bei naudingų elementų „užtaisas“. Tai ne paprastas skystis. Tai ir vaistas sergantiems, o sportuojantiems žmonės – geriausia „sveikųjų kokteilių“ alternatyva.

Mineralinio vandens nauda sveikatai

Borjomi mineralinis kaina tikrai neprilygsta tai sumai, kurią tektų pakloti už cheminius vaistus, skirtus gydyti skrandžio ligas. Tačiau šio vandens teigiama įtaka virškinimui yra nepaneigiama. Kokiems skrandžio sutrikimams esant mineralinis borjomi gelbsti labiausiai? Čia būtų galima paminėti keletą ligų, kurios būdingos tiek jaunesnio, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Borjomi lietuvoje ypač mėgstamas tų, kurie skundžiasi padidėjusiu ar sumažėjusiu skrandžio rūgštingumu. Abu nuokrypiai nuo normos turi neigiamų pasekmių virškinimui. Kitos problemos – skrandžio opaligė, rėmens problemos, gastritas. Iš tiesų, šio vandens nauda juntama ne tik sergant, bet ir norint užkirsti kelią šių ligų vystymuisi. Tai ne tik vaistas, bet ir naudinga prevencinė priemonė. Galiausiai, borjomi mineralinis vanduo isgaunamas taip atsargiai, kad neprarastų nė mažiausios dalies savo naudingųjų savybių, yra nepamainomas, kai skrandžio veikla sutrinka persivalgius sunkaus, riebaus maisto, netgi padauginus alkoholio. Tai ir vaistas po nesaikingų pietų ir vakarienės, ir po smagaus vakarėlio, kai kitą dieną pykina, skauda galvą ar kamuoja vėmimas, taigi, netenkama daug skysčių. Tiesa, šiuo atveju borjomi negazuotas gali ir nepadėti. Reikėtų rinktis gazuotą mineralinį vandenį, kuris suaktyvins skrandžio veiklą, pagreitins virškinimo procesus ir leis kiek įmanoma greičiau grįžti į įprastą gyvenimą.

Ko reikia organizmui?

Nors mineralinio vandens nauda sveikatai yra nepaneigiama, nereikėtų pamiršti, kad jokie vaistai nepadės, jei sergantysis visiškai nesirūpins kitais dalykais, pavyzdžiui, tuo, ką valgo. Įdomu tai, kad viso pasaulio žmonės nuolat girdi ir kitaip susiduria su informacija, kaip reikėtų teisingai maitintis, kaip derinti maistą, kad nesutriktų virškinimas, ir organizmas gautų visų jam reikalingų medžiagų. Taigi, informacijos kiekis šia tema nėra problema. Problema – visiškas taisyklių ignoravimas. Sergant aukščiau išvardintomis ligomis ar tiesiog norint gerai jaustis, vien mineralinio vandens nepakaks. Žinoma, jis, derinamas su puikia mityba, bus nepaneigiamai veiksmingas, tačiau visad reikėtų stengtis į savo gyvenimo būdą įtraukti kuo daugiau vertingų įpročių – į racioną – daugiau daržovių, vaisių ir didesnį išgeriamo vandens kiekį, į miego režimą – ankstyvesnį ėjimą miegoti ir ankstesnį kėlimąsi. Štai, kad ir borjomi mineralinis vanduo isgaunamas Gruzijoje ir daugybę kilometrų gabenamas į Lietuvą, yra vaistas, tačiau jo efektyvumas didžiausias tada, kai vartojamas su tinkamu maistu, „užgeriamas“ reikiamu kiekiu vandens ir derinamas su visiems naudingu fiziniu aktyvumu.

Read More