Mediniai langai kainos | Eeefondai.lt

Medinių langų pranašumai

Mediniai langai kainos

Rinkoje tik atsiradus stiklo paketams ir plastikiniams langams, iki tol buvę populiarūs mediniai langai buvo nustumti į antrą planą. Tačiau tik laikinai – nors mediniai langai kainos atžvilgiu nėra labai patrauklūs masiniam naudotojui, tačiau jie traukia kitomis savybėmis, kurias pamėginsime ir aptarti.

Šilumos išsaugojimas

Tiesa, kad mediniai langai kaina lenkia kitas langų rūšis. Deja, kartais nėra galimybės net teoriškai pasvarstyti, ką rinktis – dažnai senoviniuose namuose gyvenantys žmonės ar įsikūrę organizacijos privalo rinktis tik medinius langus, kad būtų išsaugotas statinio architektūrinis vientisumas. Dažnai juos renkasi ir šiaip ekologijos bei kokybės išsiilgę žmonės.

Mediniai langai iš esančių rinkoje yra patys šilčiausi. Net ir tuo atveju, jei PVC profilio ir medinio rėmo lange naudojamas toks pat stiklo paketas, medinis rėmas geriau sulaikys šilumą dėl didesnės varžos. Be abejo, mediniai langai kainos prasme yra brangesni už plastikinius, ir tas kainos skirtumas tampa ypač žymus, kai reikia daugiau langų. Taip pat reikia lyginti panašaus lygio produktus – niekas nesako, kad patys pigiausi mediniai langai bus garantuotai šiltesni už pačius brangiausius PVC profilio. Vis dėlto teigiama, kad pasyviuosius namus statantys žmonės, itin suinteresuoti energijos taupymu, renkasi tik medinius langus kaip pačią patogiausią alternatyvą.

Kaina

Kaip ir bet kokių kitų langų atveju, medinių langų kaina nuo daug ko priklauso. Patys pigiausi mediniai langai dažniausiai gaminami iš pigesnės sakingos medienos (dažniausiai pušies, eglės ar maumedžio), kai tuo tarpu brangesni gaminami iš lapuočių – ąžuolo, raudonmedžio. Tokie langai ir ilgaamžiškesni, ir labai solidžiai atrodo.

Kiek tiksliai kainuos mediniai langai jūsų butui arba namui, galima sužinoti, nuėjus į medinius langus gaminančią ar montuojančią įmonę – specialistai atvyks, išsimatuos ir pateiks tikslias kainos kalkuliacijas. Preliminarius skaičiavimus galima rasti internete – daugelyje langų gamintojų svetainių yra pateikta mediniu langu kainos skaiciuokle. Žinoma, visur nurodyta ir tai, kad mediniu langu kainos skaiciuokle nėra gamintojo įsipareigojimas parduoti už lygiai tokią sumą – paprastai kaina gali keistis ir nuo kiek netikslių pirminių matavimų, ir nuo užsakovo pageidavimų langų atsidarymui, kryptims, orlaidėms, kampiniams ar nestandartinės formos langams ir panašiems dalykams.

Kam nereikalingi

Dažniausiai patyrę specialistai nerekomenduoja šiltų ir brangių medinių langų statyti prastos kokybės būste, pavyzdžiui, neapšiltintame blokiniame daugiabutyje. Teigiama, kad to daryti neapsimoka nei dėl finansinių priežasčių, nei investuojant. Pačios geriausios kokybės langai būsto kainą kels tik tiek, kaip ir vidutinės kokybės. Be to, nepasiteisins ir jų šiluminės savybės. Medinių langų statyti blokiniame name neverta dėl to, kad as gali būti šiltesnis už jį laikančią sieną, ypač jei yra blokų įtrūkimai. Tokiu atveju įtrūkimų arba blokų jungimo vietose gali susidaryti šalčio tiltai ir atsirasti sunkiai išnaikinamas pelėsis. Ypač tai aktualu prieš pat įjungiant šildymo sezoną, kai namuose jau šalta, o patalpos dar nešildomos. Paprastai laikoma, kad plastikiniai langai kainos prasme yra palankesni, o jų kokybė visiškai tenkina.

Taip pat medzio langai nebus patrauklūs tiems, kas nenori jais užsiimti ilgą laiką. Nors šiuolaikiniai mediniai langai technologijų dėka tapo itin patrauklūs, tačiau bėgant laikui negalima atmesti minties, kad po kurio laiko juos gali tekti perdažyti. Jei žmogus nenori to daryti – teks rinktis plastikinius arba aliumininius langų rėmus. Aliumininiai langai gal kiek nusileidžia mediniams šilumos prasme, tačiau jie išsaugos vienodą išvaizdą visą jų eksploatavimo laikotarpį.

Mediniai langai traukia ir ekologijos, prabangos, aukščiausios pasiekiamos kokybės mėgėjų žvilgsnius. Nors šiandien mediniai langai kainos prasme gali atrodyti nepakankamai patraukliai, tačiau visada turės tam tikrą prabangą ir natūralumą dievinančių klientų ratą.