Prieš gerus dvidešimt penkerius metus šaldytuvo pirkimas buvo absoliučiai neįsimintinas įvykis – rinktis buvo galima vos iš kelių modelių ir nusipirkęs pavyzdžiui kad ir „Snaigę“, galėjai būti tikras, kad ji kantriai burgs tavo virtuvėje, kol rūdys ją priveiks. Dabar gi situacija visai kitokia ir šiuolaikiniai saldytuvai nebekelia jokio triukšmo, dažnai turi įmontuotus kompiuterius, o ir pasirinkimas jų itin gausus. Taigi, kaip išsirinkti gerą šaldytuvą?
Visų pirma apsispręskite dėl šaldytuvo dydžio. Įvertinkite, kiek žmonių naudosis šaldytuvu, ar daug maisto atsargų esate linkęs šaldyti, ar juo naudosis vaikai – apsvarstykite visus, net ir mažiausius niuansus. Jei esate vidutines pajamas gaunanti trijų ar keturių asmenų šeima ir labai išlaidauti neketinate, tinkamiausias sprendimas būtų įsigyti šaldytuvą indesit biaa 134 fh.
Šis A plius energijos efektyvumo klasės šaldytuvas talpina net šimtą penkiasdešimt tris litrus produktų, šaldiklis – devyniasdešimt litrų. Balta spalva dailiai įsilies į bet kokį virtuvės interjerą. Šaldytuvo aukštis vienas metras ir aštuoniasdešimt septyni centimetrai, tad būsite užtikrinti, kad vaikai nepasieks viršutinės lentynos, kurioje galėsite laikyti jiems netinkamus produktus.
Šaldymo kamera sumontuota apačioje, tad be jokių papildomų kopetėlių ar stojimosi ant kėdės galėsite tvarkingai sudėti uogų stiklainius, daržoves, mėsą ar kitus produktus, kuriuos ketinate užšaldyti. Indesit šaldytuvai pasižymi aukšta šaldymo geba, t. y. produktus užšaldo greitai ir tokiu būdu išsaugo maksimalų naudingųjų medžiagų kiekį šaldomuose produktuose.
Šaldytuve indesit biaa 134 fh įdiegta No Frost technologija, kurios dėka šaldytuvą atitirpinti reikia labai retai. Tiesa, produktus patariama laikyti taip, kad jie neturėtų tiesioginio sąlyčio su oru šaldytuvo viduje – kadangi No Frost technologija mažina šerkšno susidarymą ant produktų, daržovės ir vaisiai greičiau praranda drėgmę, tad juos reikėtų izoliuoti uždaruose induose.
Be Indesit, šaldytuvus gamina ir daugelis kitų butinės technikos kompanijų. Pasirinkimas išties gausus, tereikia nuspręsti, ko jūs iš tiesų norite. Šiuolaikiniai šaldytuvai turi begalę įvairiausių funkcijų, pavyzdžiui atostogų režimą. Jei išvažiuojate ilgam laikui, tiesiog aktyvuojate šią funkciją ir galite nesukti galvos, ar produktai išliks neatitirpę. Veikdamas atostogų režimu, šaldytuvas palaiko reikiamą temperatūrą šaldiklyje, tokiu būdu taupo elektros energijos eikvojimą ir išlaiko šaldytus produktus nepakitusius. Dar vienas iš naudingų ir naujų šiuolaikinių šaldytuvų gebėjimų yra taip vadinama nulinė zona. Joje palaikoma individuali, dažniausiai artima nuliui temperatūra, nepriklausomai nuo temperatūros visame šaldytuve ir šaldiklyje. Nulinės zonos skyrelis suteikia galimybę tam tikrus produktus atšaldyti labiau, bet neužšaldyti. Štai pavyzdžiui saldytuvai samsung net turi opciją skirtą reguliuoti temperatūrą nuliniame skyriuje. Galite ją pakelti pagal poreikį arba nustatyti temperatūrą beveik artimą šaldikliui. Be to, naujausius Samsung šaldytuvus galite valdyti savo išmaniuoju mobiliuoju telefonu net būdami toli nuo virtuvės.
Kompanija Samsung savo šaldytuvuose skiria daug dėmesio užšaldymui. Šis gamintojas siūlo įvairios šaldymo gebos modelius, taip pat galima pasirinkti šaldymo skyriaus poziciją – šaldytuvo viršuje arba apačioje. Nors didžioji dalis pirkėjų renkasi šaldiklį apačioje dėl patogumo ir praktiškumo, taupiausieji dairosi šaldytuvo su šaldymo kamera viršuje. Teigiama, kad taip sutaupoma nemažai elektros energijos.
Nemažai daliai vartotojų kalbant apie šaldytuvus aktualus klausimas yra šaldytuvo atitirpinimas. Dar ne taip seniai vienintelis įmanomas šaldytuvo atitirpinimo būdas buvo mechaninis, tiesiog išjungiant įrenginį iš elektros tinklo. Šalia šaldytuvo nuguldavo aibė rankšluostėlių, dubenėlių ir skudurėlių, o jei atitirpinimo procedūra buvo atlikta seniai – tekdavo dar ir aštriais įrankiais ledus nuo kameros sienelių skaptuoti. Dabar gi to daryti neteks – visi šaldytuvai turi automatinio atitirpinimo technologiją, tereikia pasirinkti šią funkciją ir vanduo subėga į specialiai jam numatytas vietas neišjungus šaldytuvo. Telieka išpilti indelius ir pasidžiaugti, kad šiuolaikiniai saldytuvai ir jų priežiūra nebereikalauja jokių papildomų laiko išteklių.