Keliaukite į Turkiją saugiai | Eeefondai.lt

tramartim_teki-top-img_8351f_rgb-medium-300x230-8759741Daug žmonių pastaruoju metu šiek tiek bijo keliauti tam tikromis atostogų kryptimis, pavyzdžiui Turkija Alanija tampa jau mažiau populiari už atostogas saugesnėje šalyje. Tačiau ar tos grėsmės nėra išpūstas burbulas? Štai keletas pamąstymų apie tai, kaip keliauti į Turkija Alanija galima saugiai ir nekenkiant nei sau, nei aplinkiniams.

Venkite terorizmo

Nors terorizmo grėsmė yra labai maža, bet kelionių organizatoriai gali suteikti žmonėms šiek tiek patarimų, kurie bent jau jiems patiems leistų pasijusti saugesniais. Vienas iš patarimų – saugotis terorizmo grėsmės galimybių. Kaip tai padaryti? Keisti savo planų ir atsisakyti tokių svajonių kaip Turkija Alanija tikrai nereikia. Tačiau kelionės metu reikia naudotis sveiku protu ir stengtis išvengti pavojų. Pavyzdžiui, geriau vengti pačių populiariausių susitikimo vietų, didžiausių miesto aikščių. Nėra prasmės ir be reikalo ilgiau užsibūtų, slampinėti oro uostuose, stotyse. Visą laiką reikia žinoti, kur yra jūsų vaikai, ką veikia jūsų kartu atkeliavę bendražygiai, kad esant reikalui galėtumėte susisiekti. Atsiradus realiai terorizmo grėsmei, tarkime, esant susišaudymui, reikia staigiai gultis ant žemės ir apsimesti negyvu. Tačiau svarbu suprasti, kad patruliai nuolat siekia užtikrinti saugumą, ir ekskursijos Alanijoje nėra tokios jau pavojingos. Gal daug pavojingiau važiuoti tais džipais ir ristis į skardį, ką dažnai keliautojai neatsargiai padaro.

Saugokite sveikatą

Prieš keliaudami į bet kokią užsienio šalį, visada pasidomėkite ten esančiomis vietos sąlygomis. Tarkime, kokie nusimato Alanija orai. Būkite pasirengę ir didžiausiam karščiui, ir šalčiams bei lietui. Nuo karščio saugokite save kepurėmis, akiniais, kremais nuo saulės. Saulės smūgis gali būti labai pavojingas dalykas, trenkiantis jums į smegenis iš visų jėgų. Net nemanykite, kad „jums nieko neatsitiks“ visą dieną be kepurės prabūnant ant saulės. Tai tikrai visada labai pavojingas darbas, ir jūs turite tai pripažinti. Taip pat venkite ir peršalimo, jeigu orai bus permainingi. Atsargiai valgykite nežinomą maistą, ypač pirktą iš gatvės prekeivių ir galbūt neatitinkantį veterinarijos ir higienos sertifikatų. Nevalgykite neplautų vaisių ir daržovių. Prieš keliaudami pasidomėkite, kokių skiepų jums reikia ir jais pasiskiepinkite. Žinodami, kokios Alanijos lankytinos vietos, pasistenkite nepapulti į žmonių spūstį. Kartais grūstys būna tokios milžiniškos, kad jose būna sunku ištrūkti nesusilaužius rankos ar nenumindžius kojų.

Neterškite gamtos

Taip pat nepamirškite, kad Novaturo kelionė į Turkiją turi būti ne tik saugi jums, bet ir jūs pats turite užtikrinti, kad nepakenksite toms vietoms, į kurias keliaujate. Juk pagalvokite, jūs esate toks pats žmogus, kuris gali kažkur kažką priteršti, prigadinti. Kam teršti gamtą, kam mėtyti plastikinius indus ne vietoje, juk turi praeiti labai daug laiko, kol jie visiškai suyra, ir kol jų nelieka gamtoje. Todėl keliaukite ne taip kaip „po manęs kad ir tvanas“, bet atsakingai. Nemėtykite šiukšlių, ypač plastiko. Nepalikite po savęs betvarkės. Paremkite gatvės prekeivius ir nusipirkite iš jų suvenyrų. Taip pat pasistenkite paaukoti nors kelis centus kokiai nors labdaros organizacijai, elgetoms. Mylėkite kraštą, kuriame keliaujate, taip, kad ir kitą kartą galėtumėte grįžti į jį kaip į namus. Kartais turistai piktinasi, jog jiems yra užkeliamos kainos atostogaujant. Bet iš tiesų tos kainos yra tokios dėl to, kad jūsų pragyvenimo lygis aukštesnis nei tos skurstančios šalies. Tad nesitikėkite, kad nuvažiavę į Gruziją gausite maistą taip pat pigiai, kaip vietiniai. Jūs turistas, o turizmas turi įnešti savo biudžetą.